HC VERVA Litvínov2035Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA1001Prohra

27.1.2019 15:30 A tým 2018-2019 39

LIT – VIT 5:1: Vítkovice padly v Litvínově i tentokrát

Vítkovické trápení na ledě Litvínova pokračuje. Ostravané padli na severu Čech 1:5, domácí o svém triumfu rozhodli dvakrát dvěma slepenými góly v první, respektive třetí třetině. Neúspěch modro-bílých podtrhnul ještě fakt, že utkání nedohrál nejproduktivnější hráč týmu Ondřej Roman.

Vítkovičtí se na severu Čech představili především v obraně v hodně osekané sestavě. Kromě Petera Tršky chyběl také Blaž Gregorc a tak příležitost dostal opět po čase zadák prvoligové Poruby Patrik Urbanec.

Litvínovští doma začali tradičně velice aktivně a ve 2. minutě se po ráně Lukáše Kašpara dokonce část Zimního stadionu Ivana Hlinky radovala z gólu, puk ale pouze orazítkoval tyč vítkovické klece. Z následného protiútoku se mohl prosadit Patrik Zdráhal, ale brankář Petrásek byl na jeho střelu připraven. Vervě se dařilo vynucovat si převahu, zavírat Ostravany v jejich pásmu, ale minimálně v úvodu utkání bez gólového výsledku i bez většího střeleckého pokusu. Až v 7. minutě uspěli. Lukáš Kašpar našlápl do útočného pásma a zpoza brány našel před brankovištěm připraveného Viktora Hübla – 1:0. Neuplynula ani minuta a domácí už vedli o dva góly, Ondřej Jurčík napřáhl na kruhu a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Vyloučení na obou stranách hru zklidnilo. Vítkovice se herně přece jen vyrovnaly soupeři, nicméně chyběla jim větší gólová šance. Emoce rozvířil nezaviněný střet Šidlíka s Jurčíkem, po kterém Jurčík zůstal na ledě hodně otřesený. Ostravané se se závěrem první periody dostali do tempa. V 19. minutě se Rostislav Olesz ze strany snažil nahodit kotouč před bránu na připraveného Deje, ale Marek Trončinský sklepl puk mezi Petráskovy betony sám – 2:1.

Jestli chtěli Ostravané do druhé periody vstoupit aktivně, tak vinou dvou slepených oslabení museli své plány na nějaký čas v samotném úvodu odložit. Početní nevýhody ale díky aktivnímu přístupu zvládli velice dobře. To domácí byli navzdory přesilovkám lehce bezradní, v útoku se jim tolik nedařilo a začali působit nervózněji i v rozehrávkách. V rovnovážném stavu už Vítkovičtí začali postupně přebírat iniciativu. V polovině utkání už měli zápas téměř pevně v rukou, jenže vázla koncovka. V šancích neuspěli Olesz, Stránský. Litvínov na krátký čas zahrozil a bylo z toho další vyloučení na straně hostů. Ve třetí přesilové hře druhé třetiny už byl Litvínov mnohem aktivnější a nebezpečnější, ale akcie modro-bílých držel vysoko výbornými zákroky Patrik Bartošák. Ve 37. minutě se ale blýskl i Petrásek, který zlikvidoval v rychlém sledu po sobě střely a dorážky Zdráhala, Stránského a Poletína. V závěru po sérii zakázaných uvolnění Litvínova pálil na Petráska dvakrát velice tvrdě a nebezpečně Petr Šidlík, ale domácí i tento tlak ustáli a po čtyřiceti minutách stále drželi jednogólové vedení.

Radim Skuhrovec (HC VERVA Litvínov): Pro nás je to troška radosti po pátečním utkání, kdy jsme hráli špatně. Tentokrát jsme hráli to, co jsme si řekli. Povedlo se nám po dlouhé době zvítězit doma. Za pár hodin nás ale čeká další zápas a budeme rádi, když na tenhle výkon dokážeme navázat.

Jakub Petr (HC VÍTKOVICE RIDERA): Vstup do zápasu jsme neměli ideální. Ve druhé třetině jsme se zvedli a mohli jsme s utkáním něco udělat. Trošku mě mrzí rezignovaný výkon v koncovce zápasu. Dneska mi přišlo, že jsme byli všude pozdě, všechno nám trvalo.

HC VERVA Litvínov – HC VÍTKOVICE RIDERA 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)

Branky: 7. Hübl (Kašpar), 8. Jurčík (M. Hanzl), 43. Petružálek (Ščotka, Gerhát), 44. M. Hanzl (Jurčík, J. Mikúš), 55. Jícha – 19. Olesz. Rozhodčí: Pavlovič, Šír – Komárek, Frodl. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 4 532. Střely na branku: 35:19.

HC VERVA Litvínov: Petrásek – Ščotka, Trončinský, Šesták, Graborenko, Baránek, Suchánek, L. Doudera – Trávníček, Gerhát, Petružálek – Válek, Hübl, Kašpar – Jurčík, J. Mikúš, M. Hanzl – Helt, Havelka, Jícha.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Urbanec, Mrázek, Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Poletín, Szturc – Schleiss, Š. Stránský, Zdráhal