HC ŠKODA PLZEŇ02013Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA10102Prohra

21.11.2021 16:30 A tým 2021-2022 25

PLZ – VIT 3:2p: Vítkovice vezou z plzeňského ledu cenný bod

Po páteční výhře nad Spartou Vítkovice zavítaly na led Plzně, které měly co vracet. I dnešní utkání rozhodovaly přesilovky, ve kterých padly hned 4 branky. Díky gólům Krenželoka s Kochem vezou Vítkovice z daleké Plzně cenný bod.

Druhé střetnutí Vítkovic s Plzní v tomto týdnu, ovšem tentokrát na západočeském ledě. Ostravané chtěli zopakovat stejně bojovný a úspěšný výkon, jaký vedl v pátek k výhře nad Spartou. Chtě nechtě ale trenéři museli udělat ve vítězné sestavě změnu, když pro zdravotní problém nemohl do utkání nastoupit útočník Bernovský. Do extraligy se tak vrátil junior Josef Krejsa.

Hned ve druhé minutě se hákováním provinil Stehlík a Plzeň tak dostala velmi brzy dárek v podobě přesilové hry, v té ale Plzeň mnoho nepředvedla. Naopak do brejku se dostal Bondra, který ale nezvládl zakončit. Tvrdou střelu Dzierkalse obětavě zblokoval Galvinš. Po faulu Kaňáka hrály přesilovou hru také Vítkovice, ty ale měly problém udržet se v útočném pásmu. Svobodovu branku ohrozil pouze Koch, střela slovenského obránce ale skončila na zadním mantinelu. Největší šanci Plzně měl na holi Lang, ale jeho teč nebyla přesná. Do zajímavé příležitosti se od mantinelu prosmýkl Hruška, ale proti jeho střele pohotově zasáhl vyrážečkou Svoboda. Po Kochově střele se k dorážce nedostal Dej a na druhé straně pálil Mertl, ale jeho pokus proletěl vedle tyče. Solovjev chyboval v rozehrávce za brankou a z první pálil Čerešňák, tomu ale střela nesedla a Stezka pohodlně lapil kotouč. Za brankou chyboval také Svoboda, čehož se okamžitou střelou z úhlu snažil využít Bondra. Plzeňský brankář se ale stihl vrátit do své branky a zasáhl také proti dorážce Deje. Polák na modré čáře zlomil při své tvrdé střele hokejku, ale vítkovického kapitána to nemuselo mrzet, protože ve stejnou dobu se Plzeň dopustila faulu. Druhá přesilová hra Vítkovic už vypadala mnohem lépe a navíc vítkovické pětici stačilo pouhých deset vteřin k tomu, aby překonala Svobodu. Bukartsova přihrávka se štěstím proklouzla na Lakatoše, který okamžitě tvrdě vypálil. Jeho střela sice mířila mimo, ale na brankovišti clonící Krenželok skvělou tečí nasměroval kotouč za Svobodova záda – 0:1.

V úvodu druhé třetiny se do problémů dostal Stezka, který při jednom ze zákroků přišel o svou hůl, naštěstí bez kompletního náčiní nemusel zasahovat. Po Langově střele vznikl před Svobodou závar, který musel řešit Solovjev faulem na domácího Bulíře. Plzeň rozehrála přesilovku svým typickým způsobem, přihrávkou na Blomstranda a právě druhý nejlepší střelec extraligy dokázal prostřelit clonící hráče včetně brankáře Stezky – 1:1. Vítkovice si mohly vzít vedení zpět po Stehlíkově střele, ale žádný z útočníků se nedostal k odraženému kotouči. Naopak Plzeň se dostala zásluhou Kantnera do brejku, který zvládl uhasit dobře vracející se Solovjev. V sedmé minutě se faulem v útočné třetině provinil Bondra a daroval tak plzeňským Indiánům přesilovou hru. Úvodní Blomstrandovu střelu Stezka kryl, druhý pokus švédského útočníka se šťastně odrazil od Thorella k volnému Bulířovi, který zachoval chladnou hlavu a bezpečně zakončil – 2:1. Do slibné příležitosti se před brankou dostal Krenželok, ale vítkovickému střelci se nepovedlo překonat svého bývalého spoluhráče v brance Plzně. Po faulu Jiříčka dostali možnost zahrát si přesilovku také vítkovičtí. Lakatoš se nacpal před Svobodu, ale nezakončil ideálně. Po Stehlíkově střele se nikdo nedostal k dorážce a Kalusovu střelu o chvíli později Svoboda kryl. Vítkovice zlepšily pohyb, dokázaly zatlačit Plzeň do defenzivy, ale nedokázaly optickou převahu přetavit ve vyrovnávací branku. Solovjev navíc chyboval na modré čáře a v pádu fauloval unikajícího Kantnera a Plzeň se tak mohla uklidnit v přesilové hře. Bulíř u mantinelu tvrdě dohrál Poláka, který neudržel nervy na uzdě a plzeňského útočníka poslal krosčekem k zemi. Vítkovický kapitán inkasoval od rozhodčích dohromady šest trestných minut a chyběl tak na ledě při dvojnásobné přesilovce domácích. Plzeň utahovala šrouby a svírala Vítkovice v těsné blízkosti branky, Jiříčkova střela ale nebyla přesná a proti Bulířovi se Stezka dokázal včas přesunout.

V úvodu třetí třetiny se dobrým pohybem zasloužil Lakatoš o vyloučení Jiříčka, který si v souboji s vítkovickým útočníkem počínal nedovoleně. Hrálo se tak ve čtyřech a největší rozruch způsobila vítkovická dvojice mladíků, Fridrich ani Lednický ale nevydolovali kotouč ze Svobody. Na druhé straně se v obrovské šanci ocitl Kodýtek, ale tváří v tvář proti Stezkovi selhal. Po návratu Jiříčka na led pokračovala plzeňská přesilovka po vyloučení Poláka. Na Thorella si tvrdě, ale čistě vyšlápl Koch a poslal švédského útočníka k nelibosti domácích fanoušků k zemi. Indiáni nedokázali přesilovku využít a právě Polák se dostal k dobré střele, kterou ale obrana domácích zblokovala. Po buly pálil Solovjev, ale střela nebyla dostatečně přesná. O pár minut později mohl srovnat Dej, kterého nechala plzeňská obrana volného před Svobodou, ale vítkovický útočník nezpracoval kotouč dostatečně rychle. Vítkovice dál tlačily a hnaly se za vyrovnáním. Hruška se dobře protáhl podél mantinelu a přihrávkou našel Lakatoše, který ale neprostřelil Svobodu. Útočné snažení Vítkovic ale přerušil faul Poláka, který zastavil unikajícího Blomstranda. Čerešňákovu střelu Stezka pohotově vyrazil. Dobře si počínal také Koch, který nejprve tělem srazil k zemi Bulíře a následně dlouhou přihrávkou našel na modré čáře Fridricha, ten si ale nezpracoval ideálně a následnou střelu Marosze Svoboda chytil. Do velké šance se na druhé straně dostal Schleiss, který už přemýšlel o tom, jak celou akci zakončí, když jej zastavil hvizd rozhodčího pro ofsajd. Fridrich se prosmýkl útočným pásmem, ale nedostal puk před branku na najíždějícího Marosze. Celá akce ale pokračovala, Marosz nahazoval na branku od modré čáry, Svoboda vyrazil kotouč betonem až na levý kruh, kam si najel Koch, který nechytatelnou dělovkou propálil Svobodu – 2:2. Čtvrt minuty před koncem navíc mohl Lakatoš potrestat chybnou rozehrávku plzeňské obrany, ale Svobodu nepřekonal.

V úvodu prodloužení byl k vidění opatrný hokej, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Lakatoš mohl využít zaváhání plzeňské trojice, ale jeho střelu se štěstím Svoboda udržel. Na druhé straně mohl rozhodnout Jiříček, který se vydal na odvážný průnik třetinou, ale Stezka držel vítkovické naděje na vítězství. Dojíždějící Bulíř srazil Stezku k zemi a rozhodčí signalizoval vyloučení. K překvapení hostů se však vylučovalo za faul Lukáše Krenželoka. Vítkovická trojice si v oslabení počínala obětavě a zejména Galvinš dvakrát skvěle zblokoval střelu Bulíře. Potřetí však plzeňský kanonýr prostřelil vše, co mu stálo v cestě a rozhodl o tom, že bonusový bod získá domácí Plzeň – 3:2.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „První třetina z naší strany nebyla dobrá, chtěli jsme soupeře rozhýbat, to se nám ale vůbec nepovedlo. Hra na kotouči nebyla dobrá. Od druhé třetiny se to zlepšilo, díky dobrému pohybu jsme získali přesilové hry a dvě z toho jsme dokázali využít. Bohužel jsme nepřidali ve třetí části třetí rozhodující gól a to rozhodlo, že jsme nakonec nezískali body tři. Posledních šest, sedm minut bylo špatných a soupeř zaslouženě vyrovnal. Velmi si vážíme zisku druhého bodu.“

Radek Philipp (HC VÍTKOVICE RIDERA): „Vážíme si bodu, který jsme v Plzni získali. Bohužel pro nás jsme hráli hodně v oslabení, konečný výsledek pro nás pomohl být daleko horší. Fauly byly písknuty správně, nicméně si troufám dodat můj subjektivní názor, že zákrok na Romana Poláka byl z kategorie, že mohl skončit v nemocnici, ale rozhodčí faul vůbec nepískal.“

HC Škoda Plzeň – HC VÍTKOVICE RIDERA
3:2 PP
(0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)

Branky: 25. Blomstrand (Čerešňák), 28. Bulíř (Thorell, Blomstrand), 63. Bulíř (Čerešňák) – 17. Krenželok (Lakatoš, Bukarts), 58. Koch (Marosz). Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Kajínek, Axman. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2723. Střely na branku: 29:26

HC Škoda Plzeň: Svoboda – Čerešňák, Kaňák, Jiříček, Kremláček, Budík, Kvasnička, Hamšík – Schleiss, Kodýtek, Dzierkals – Bulíř, Thorell, Blomstrand – Kantner, Mertl, Suchý – Lang, Přikryl, Adamec

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Solovjev, R. Polák, Galvins, J. Stehlík, Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – R. Bondra, Dej, M. Kalus – Bukarts, Marosz, Fridrich – Krejsa, Chlán, Lednický