HC Olomouc0022Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA0134Výhra

10.9.2017 17:00 A tým 2017-2018 2

OLO – VIT 2:4: Vítkovice v rozháraném utkání za tři body

První vítězství nové sezony vezou Vítkovice z Olomouce. Ostravané v těžkém zápase na nepřátelském území dokázali nejprve ustát sérii vyloučení, pak sami potrestali dva prohřešky Hanáků, aby nakonec pečetili výhru ve vlastním oslabení. Exceloval opět také Patrik Bartošák.

HC OlomoucVybojovat první vítězství sezony se hokejisté Vítkovic vydali do Olomouce. Ani kohouti v úvodním kole neuspěli a v domácím prostředí rozhodně nechtěli přenechat sousedům ze severu Moravy další body. Ostravané chtěli na Hané zlepšit produktivitu a složit reparát po pátečním klopýtnutí se Zlínem. Po absenci v prvním kole mohli trenéři vrátit do sestavy obránce Ivana Baranku, nechyběli ani v pátek zdravotně hodně zkoušení Klok či Zdráhal. Vítkovickou první třetinu poznamenala hned čtyři vyloučení, což znamenalo, že se Ostravané nemohli dost dobře soustředit na snahu dobývat olomoucké území. Speciální defenzivní týmy modro-bílých, podpořené jistým Patrikem Bartošákem dokázaly ustát nátlak Hanáků. V pěti proti pěti rozhodně hosté bezzubě nepůsobili, Trškova střela Konrádovi vypadla. Logicky Olomouc díky přesilovkám měla více šancí, Jergl dokonce zvonil na tyč vítkovické klece, Skladaný z blízka z dorážky jen těsně přestřelil, Buc v rychlé teči před Bartošákem také neuspěl. Největší příležitost na straně Vítkovic přišla v 17. minutě při vyloučení domácího Galvase. Modro-bílí zamkli soupeře v pásmu, z mezikruží pálil nebezpečně Dej, v závěru výhody se snažil k tyči trefit Sloboda, slovenský reprezentační gólman Konrád ale ataky ostravských soupeřů dokázal ustát.

Vítkovice po přestávce přišly viditelně nabuzené, krátce po rozehrání se do slibného ataku dostal Jakub Lev, ale netrefil. Krátce na to zasáhl Roman Vlach hokejkou do obličeje Lukáše Kucseru, vysloužil si za to čtyři trestné minuty a Ostravané zdvojenou přesilovku dokázali využít. Z vrcholu přesilovkového vzorce pálil Rastislav Dej a odraženou střelu dokázal kapitán Rostislav Olesz dorazit za Konrádova záda – 0:1. Přísný metr sudích ale pokračoval, a tak se v pěti proti pěti hrálo velice sporadicky. Ostravané i ve druhé třetině prokázali úspěšnost svých týmů na oslabení. Škoda jen, že gól z úvodu druhé periody nepotvrdila přesilovková formace. Modro-bílí hráli krátce pět proti třem a pak znovu zdvojenou početní výhodu, ale tentokrát už na Konráda recept nenašli. Hanáci byli inkasovaným gólem hodně zaskočeni a z letargie se dostali až v závěru dvacetiminutovky, když se po křídle pokusil zaútočit Roman Vlach. Patrik Bartošák ale jeho střelu v poklidu vyrazil do bezpečí.

Hanáci se ve třetí třetině chtěli na Vítkovice vrhnout, z úvodního tlaku vytěžili faul a v ponechané výhodě v šesti hráčích udeřili, z kruhu tvrdou střelou zametl kotouč do klece Miroslav Holec – 1:1. Naděje domácích ale dlouho nevydržely. Ostravané zavřeli Olomouc v jejím pásmu a minutu a pět sekund po srovnání napřáhl na modré čáře Marek Hrbas, před Konrádem kotouč protečoval Roman Szturc a vrátil modro-bílé do vedení – 1:2. Celou situaci potvrdil výborným a hlavně důležitým zákrokem Patrik Bartošák, když vychytal následný brejk Viléma Buriana. Vítkovice naplno začaly využívat svého potenciálu. Soupeře dostávaly pod tlak i navzdory vlastnímu oslabení, sám se ve 44. minutě utrhl po křídle Lukáš Kucsera, ale jeho bekhend Konrád vystihl. V 50. minutě, v dalším oslabení, byli hosté blízko třetí brance. Přečíslení Deje se Lvem vypadalo hodně slibně, ale Lvův pokus o zavěšení puku pod horní tyč skončil pouze na břevně a puk se odrazil ven. Ani Květoňův únik nevyšel. Nicméně Ostravané smutnit nemuseli. V 54. minutě využili druhou početní výhodu, střelu Karola Slobody Konrád neudržel, Radoslav Tybor pohotově vyšťoural kotouč a přenechal Ondřeji Romanovi, který se z dorážky trefil přesně – 1:3. Olomoučtí cítili křivdu a tohoto pocitu se nezbavili ani později, když v 55. minutě už stadion slavil gól po důrazném průniku, nicméně sudí rozpažili, puk totiž skončil v posunuté kleci. Hanáci se snížení ovšem přece jen dočkali. V 57. minutě využil nabídnutou přesilovku Knotek a bylo znovu o co hrát – 2:3. Vítkovickým mělo být v závěru ještě větší horko, když na trestnou lavici putoval Patrik Zdráhal. Jenže Ostravané si první vítězství v sezoně vzít nenechali. V oslabení ujel po křídle Jakub Lev a přesnou střelou nedal Konrádovi šanci – 2:4. Vítkovice ustály zápas až do konce a připsaly si premiérové tři body v sezoně.

Ohlasy trenérů po utkání:

HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Branky: 43. Holec (Jergl, Herman), 57. Knotek (Houdek, Buc) – 23. Olesz (Dej), 44. Szturc (Hrbas), 54. Roman (Tybor, Sloboda), 59. Lev. Rozhodčí: Čech, Hejduk – Barvíř, Hanzlík. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4674. Střely na branku: 25:23

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Houdek, Vyrůbalík, Škůrek, L. Galvas, Dujsík, J. Galvas – Strapáč, Knotek, Buc – Burian, Sundher, Skladaný – Holec, Herman, Vlach – Laš, Řípa, Jergl

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Urbanec, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Baranka – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Dej – Kurovský, Š. Stránský, Szturc