HC Olomouc0000Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA2204Výhra

5.3.2021 18:00 A tým 2020-2021 51

OLO – VIT 0:4: Tři body a čisté konto v hanáckém ledovém království

Na promrzlém zimáku v Olomouci se Vítkovicím dařilo. Páteční večer patřil jednoznačně modro-bílým barvám. Výborný výkon dopředu, výborný výkon dozadu, bezchybný brankář Miroslav Svoboda. Jasné vítězství 4:0.

HC OlomoucK předposlednímu zápasu základní části vyrazili hokejisté Vítkovic do Olomouce a zatímco je do střetnutí hnala motivace nadále bojovat o osmé místo v tabulce, to Hanáci už svou dvanáctou pozici nemohli ani vylepšit ani zhoršit. Jubilejní příchuť měl zápas pro Romana Poláka, zadák, který má na kontě bezmála 900 zápasů v NHL zapsal až v tomto utkání svůj 100. start v české nejvyšší hokejové soutěži.

Vítkovičtí byli tím týmem, který začal utkání ohrožením brány soupeře, Kohouti ale rychle přistoupili na tempo utkání a dobře začali pokrývat šance Ostravanů už v zárodku. Dlouho to ale nevydrželo. Hosté otevřeli skóre v 7. minutě, Roman Polák napřáhl na modré čáře a puk těsně před Konrádem tečoval Rastislav Dej. V 9. minutě to bylo už 2:0 z pohledu Vítkovic poté, co Mallet zadovkou zpoza brány našel před brankou Marka Kaluse, který z první mířil přesně do víka.

Miroslav Svoboda v bráně Vítkovic se dostal ke slovu trochu později. navíc ve velmi studeném prostředí olomouckého zimáku to nebyly vůbec snadné zákroky, ale naštěstí pro hosty byly úspěšné.

Ačkoli skóre jasně hovořilo ve prospěch Vítkovic, Olomouc rozhodně nebyla odevzdaným soupeřem. Jenže jakkoli chtěli Hanáci vzdorovat, Ostravané byli jednoznačně lepší. A prokazovali to i ve druhé půlce utkání. Ve 32. minutě se z předbrankového prostoru prosadil netradičně obránce Lukáš Kovář – 0:3. Svoboda se pak dostal pod krátký tlak, nejprve inkasoval tvrdou ránu do masky od Ondruška, aby následně hbitou lapačkou zneškodnil dorážku Kunce, která zaváněla jasným gólem. Pak se ke slovu dostal Zbyněk Irgl, ve 39. minutě mu přihrávkou do druhé vlny přenechal puk Mikyska a nestárnoucí veterán se přesně trefil.

Ani střídání brankářů Hanákům nepomohlo. Jan Lukáš sice ve třetí třetině neinkasoval, ale výborná hra Vítkovic směrem dopředu, ale také dozadu nedovolila jeho spoluhráčům žádnou korekci výsledku. Ostravané mohli přidat další branky, v samostatném úniku ale Irglovi při kličce do zakončení přeskočil kotouč hokejku a v poslední minutě se mužstvo neprosadilo v přesilovce 5 na 3. Bez toho ale Vítkovičtí podali v Olomouci výborný výkon a zaslouženě z Hané odvezli všechny body a ještě čisté konto Miroslava Svobody navíc.

HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky: 7. Dej (R. Polák, Werbik), 9. Kalus (Mallet, Flick), 32. L. Kovář (Mikyska), 39. Irgl (Mikyska, Mallet). Rozhodčí: Pilný, Hejduk – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Bez diváků. Střely na branku: 34:36

HC Olomouc: Konrád (od 41. Lukáš) – Ondrušek, Rutar, Švrček, Valenta, Vyrůbalík, Škůrek – J. Káňa, Nahodil, Klimek – Olesz, Kolouch, Kunc – Ostřížek, J. Knotek, Navrátil – Burian, Handl, Bambula – Gřeš

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Pyrochta, R. Polák, Galvinš, R. Černý, Koch, L. Kovář, L. Doudera – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Svačina, Mikyska, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Fridrich, Werbik, Dej