HC Olomouc0022Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA0000Prohra

28.9.2018 17:00 A tým 2018-2019 5

OLO – VIT 2:0: Mizerný večer na Hané – nula bodů a dvě zranění

V závěru ztracený zápas, nulová produktivita a k tomu ještě zranění klíčových hráčů. Vítkovičtí vypili v zápase v Olomouci pomyslný kalich hořkosti až do dna a z Hané jedou bez bodu.

HC OlomoucSe značnými změnami na soupisce dorazili hokejisté Vítkovic k duelu na horkém ledě Olomouce. Kohouty v této sezoně produktivně zatím táhnou především vítkovičtí odchovanci. Současní Ostravané se před utkáním chtěli vrátit na vítěznou vlnu a přeskupení složení v rámci útoků i obran bylo směrem k tomu jasným impulzem.

Nádherné skoro letní počasí se evidentně podepsalo na návštěvě na olomouckém stadionu, nicméně ti, kteří dorazili, se chtěli bavit hokejem a vytvářeli solidní kulisu. V ní měli navrch minimálně v prvních deseti minutách domácí borci. Olomouc byla aktivnější, agresivnější, Patrik Bartošák byl pod palbou. Nutno ovšem na druhé straně přiznat, že defenziva modro-bílých zafungovala a tlaku odolala, neuspěl především Tomeček, který byl před bránou sám, zkusil kličku, ale nezakončil úspěšně. První vážný moment utkání přišel ve 12. minutě, ale nešlo o ryze hokejovou šanci. Po střetu v rohu zůstal ležet na ledě obránce Vítkovic Peter Trška a hokejové bojiště nakonec opustil dokonce na nosítkách. Naštěstí ale komunikoval a zatleskal fanouškům skandujícím jeho jméno. Přerušení a strach o spoluhráče jako by Ostravany probraly. Ofenziva hostů začala úřadovat a i Branislav Konrád se dostal do permanence. Zajímavou kombinaci Zdráhala s Kucserou ale zlikvidoval skluzem Vyrůbalík. Hrbasovo zakončení Pytlíkovi zadovky zase skončilo těsně mimo bránu. Modro-bílí prokázali kvalitu, když prakticky s přehledem ustáli oslabení při vyloučení Výtiska.

Olomouc pokračovala v aktivní útočné hře i ve druhé třetině. Souboj domácí ofenzivy s hostující defenzivou tak pokračoval na plné obrátky. Nejvíce o sobě za Hanáky dával vědět Zbyněk Irgl, vítkovický prapor držel Patrik Bartošák. Útoky kohoutů končily v převážné většině právě na něm. Bartošák doslova sebral gól z hokejky dorážejícímu Ostřížkovi ve 24. minutě, stejně tak Irglovi v přesilové hře ve 36. minutě a také dokázal zkušeného kanonýra z ostravské hokejové školy vymanévrovat při úniku ve vlastním oslabení v závěru druhé periody. Jen jednu ze střel Bartošák nekryl, puk už směřoval do klece, ale naštěstí byl za ním Ivan Baranka, který dokázal puk odrazit mimo nebezpečí. Vítkovičtí byli výborní v defenzivním pojetí. Útočně se předvedli především ve 32. minutě, kdy Kucsera zavezl kotouč do útočného pásma a přenechal obránci Krenželokovi, který ovšem nedal. Ve vlastním oslabení ujel ve 37. minutě Ondřej Roman, zkusil střelu z bekhendu, ale na Konráda nevyzrál. I proto byl stav i po dvou třetinách stále bezbrankový.

Pro poslední periodu nejen, že Ostravanům chyběl zadák Trška, ale definitivně už na střídačce i na ledě nebyl ani kapitán Rostislav Olesz, který hodně bolestivě odjel ze střetu už v první třetině a jehož místo ve druhé formaci zastal mladík Jaromír Pytlík. Obraz hry se ani ve třetí periodě příliš nezměnil. Vítkovická defenziva odolávala nájezdům a nátlaku domácích. Dost práce měli i zdravotníci, kromě zmíněného ošetřování Tršky a také domácího Káni museli zasahovat při zranění olomouckého kustoda, kterého trefil odražený kotouč do obličeje. Zlomovým momentem v utkání mohla být přesilová hra Hanáků ze 47. minuty. V ní totiž Ostravané soupeře prakticky nepustili do pásma a navzdory početní nevýhodě byli schopní rozvíjet i útočné akce. Po ubráněném oslabení aktivně pookřáli a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy padne gól z hole hostů. Realita závěru utkání ale byla jiná. Modro-bílí si sice záhy ještě vybrali oddechový čas a pokusili se o finální nápor, ale protiútok  vedený Jakubem Galvasem slavil úspěch. Mladý forvard vypálil ze strany pod víko a překonal Patrika Bartošáka i díky teči jednoho z hráčů před ním – 1:0. Najednou to byla hra vabank. Ostravané hráli bez brankáře, v poslední minutě nastřelili tyč, z následného brejku pak Tomeček pečetil do prázdné klece – 2:0. Hosté ještě zkusili požádat o přezkoumání, zda předešlá akce nebyla gólovou, ale videorozhodčí dal zapravdu prvotní reakci arbitrů na ledě. Vyrovnání se nekonalo, druhá branka Olomouce a tedy tři body na její konto platily.

HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 57. J. Galvas (Jergl), 60. Tomeček (Ondrušek). Rozhodčí: Šír, Obadal – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4 079. Střely na branku: 39:19

HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk, Dujsík – J. Káňa II., J. Knotek, Laš – Irgl, Kolouch, Burian – Jergl, Strapáč, Skladaný – Tomeček, Mráz, Ostřížek

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Výtisk, Trška, D. Krenželok, Šidlík, Hrbas, Baranka – D. Květoň, Roman, Dej – Olesz, Lev, Schleiss – Szturc, Mahbod, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Pytlík