HC Olomouc0000Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA0011Výhra

3.12.2017 17:00 A tým 2017-2018 28

OLO – VIT 0:1: Vítkovice gólem z oslabení vyhrály a jsou čtvrté!

Byl to neskutečný boj, Vítkovice v něm předvedly více trpělivosti, bojovnosti a také šikovnosti. Zápas mezi Ostravany a Olomoucí nerozhodovaly přesilovky, ale naopak oslabení. Modro-bílí v početní nevýhodě dokázali skórovat díky šikovnosti kapitána Olesze. Patrik Bartošák udržel podruhé za sebou čisté konto a tři body na kontě znamenají posun tabulkou o příčku výše.

HC OlomoucVítkovice přijely do Olomouce bránit pátou příčku a v případě shody výsledků se pokusit zabojovat o posun na čtvrté místo. Domácí Kohouti, kteří nezůstali bez bodu posledních osm zápasů chtěli logicky naopak stáhnout náskok ostravského soupeře v tabulce jen na jeden bod. V mrazivém prostředí olomouckého zimního stadionu hrálo vše do karet domácím, dokonce i fakt, že pro drobný zdravotní problém nemohl nastoupit obránce Jan Výtisk. Vítkovice mohly zápas otevřít podle svých představ, už po třiceti sekundách totiž získaly početní výhodu. Domácí ale zvládli oslabení velice dobře. Modro-bílí byli na úvod aktivnější, ale nedostávali se do ideálních střeleckých postavení. Olomouc zahrozila v 5. minutě krátkým, ale hodně nebezpečným tlakem v pásmu, při kterém Bartošák musel likvidovat hned natřikrát těžké střely domácích borců, převahu ve vítkovické třetině mohl využít Jergl, ale ačkoli stál proti prázdné bráně, přestřelil. Ostravané se dobrým pohybem a rychlou kombinací velice snadno dostávali přes střední pásmo, v útočné třetině ale k nim Hanáci rychle přistupovali a nepouštěli je do střel či dorážek z bezprostřední blízkosti. V 11. minutě Bartošák opět zakročil proti vybruslení Jergla, následnou dorážku zalehl pohotově Petr Kolouch. Olomouc sehrála v první periodě dvě početní výhody, ale až na optický nátlak z nich nic nevytěžila, naopak v obou se mohli ujmout vedení ve čtyřech hrající hosté, ujel Szturc a šanci měl i Lev. V samotném závěru třetinu bohužel Roman Szturc nezužitkoval samostatný únik. Modro-bílí si ale tak alespoň do druhé třetiny přenesli zkrácenou početní výhodu.

Vítkovice značnou část druhé třetiny odehrály v početní výhodě, ale na stavu skóre se to nijak nepodepsalo. V souboji dvou v oslabeních nejúspěšnějších týmů extraligy bylo jasné, že to přesilovkové formace nebudou mít snadné. Ostravané ve třech slepených výhodách měli poziční převahu, ale recept na přehuštěný předbrankový prostor a pozorného Konráda nenašli. Hanáci i v nevýhodě zahrozili, dvojice Vyrůbalík – Káňa naštěstí svou finální kombinaci nedokončili. Vítkovičtí zahrozili vážně až ve třetí přesilovce a po ní, ale po Slobodově střele přeskočil puk hůl Jakuba Lva a další střelu Lva kryl Konrád. Ale ani Olomouc v přesilovce neobstála, také modro-bílí dobře vzdorovali. Až ve hře pěti proti pěti dostal zápas spád a závěr druhé periody, to byla jedna brejková situace za druhou na obou stranách. Za domácí hrozili Ostřížek, Vyrůbalík a Káňa, za Vítkovice Roman a Bartovič. Oba brankáři ale čistá konta drželi nadále.

Olomouc začala druhou náporem a kombinací v útočném pásmu. Domácí se snažili najít ideální pozici pro skórování takřka až do prázdné brány. Vítkovičtí trpělivě odolávali. Jejich situaci ale mělo zhoršit vyloučení Slobody. Mělo však zcela opačný efekt, tento moment doslova přihrál hostům rozhodující akci zápasu. Roman Szturc vyslal v oslabení kapitána Rostislava Olesze do samostatného úniku a naložil s ním hodně profesorsky, Branislava Konráda doslova vykoupal a otevřel skóre zápasu – 0:1. Ostravané se dostali do klíčového náskoku, ale bylo na nich, aby jej udrželi, případně podpořili. Z jejich pohledu to bylo především o bojovnosti a trpělivosti. Vítkovičtí nebyli ve vedení bez šance, Olesz s Bartovičem mohli v 50. minutě zvyšovat, ale dorážka nemířila přesně. Domácí vrhli všechny síly do tlaku před Bartošákem, vítkovický brankář však stále držel čisté konto, nic na tom nezměnila ani power play domácích. V dramatickém závěru Bartošák udržel puk v brankovišti, vychytal druhou nulu po sobě. Vítkovice zvládly víkend za šest bodů a poskočily na čtvrtou příčku v tabulce.

HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky: 44. Olesz (Szturc). Rozhodčí: Hradil, Souček – Gebauer, Lhotský. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1
Diváci: 4207. Střely na branku: 23:23

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, J. Galvas, L. Galvas – Laš, J. Knotek, Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – J. Káňa II, Sundher, Jergl – Holec

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, D. Krenželok, Trška – Olesz, Lev, Bartovič – D. Květoň, Roman, Szturc – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, T. Jáchym, Š. Stránský – Tomi