HC VÍTKOVICE RIDERA1124Výhra

Datum Čas League Sezóna
17.8.2021 17:00 A tým 2021 Příprava

LHH: OLO – VIT 2:4: Přetahovaná na Hané, Vítkovičtí se vrátili a vedení udrželi

Tradičně hodně vyrovnané utkání na olomouckém ledě mezi Vítkovicemi a domácími Hanáky. Ostravané se ujali jako první vedení, domácí se pokusili o obrat, ale závěr nakonec přál stejně modro-bílým, a to i díky výborným zákrokům Daniela Dolejše v klíčových okamžicích tlaku soupeře.

HC OlomoucPřípravný turnaj Letní hokejové hry, pořádaný pardubickým Dynamem, míří do svého závěru. Zbývají odehrát utkání mezi Vítkovicemi a Olomoucí. To první je na programu na Hané. Ostravané do hájemství červeno-bílo-červených přijeli s mírněji omlazenou sestavou, ve které po čase chyběl kapitán Roman Polák, ale zase se do ní vrátil Kanaďan Jesse Dudas, bojující o smlouvu v extraligovém celku pro nový ročník. Nebylo žádným překvapením, že Kohouti zatím do utkání nemohli vypustit svou největší letní posilu, bývalého forvarda Bostonu Bruins Davida Krejčího.

Vítkovický nástup do utkání byl velice rychlý a efektivní. Ostravané se radovali prakticky z první šance, po spolupráci s obránci Machů a Plášilem se už po minutě a půl hry prosadil z předbrankového prostoru Rastislav Dej – 0:1. Hanáci byli zaskočeni. Do utkání se mohli vrátit díky brzké přesilové hře, ale i přes tlak v pásmu zatížili brankáře Dolejše jen střelou Olesze z rohu. V rovnovážném stavu dávali domácí soupeři pocítit tvrdou fyzickou hru, hosté se naopak snažili více kombinovat. Dvě početní výhody zůstaly na straně Ostravanů nevyužity. Po skončení té druhé, v 16. minutě, přišlo srovnání. Z trestné lavice se vracející Jiří Ondrušek podpořil brejk Lukáše Klimka a dokázal přečíslení proměnit – 1:1. Srovnání přece jen dalo červeno-bílým více do herního aspektu, takže i dění na ledě se opticky vyrovnalo.

Olomouci patřil úvod i většina druhé periody. Částečně to bylo způsobeno opět rychlým vyloučením na vítkovické straně, díky čemuž Hanáci získali převahu, kterou udrželi i v rovnovážném stavu. Největší šance svých celků měli za domácí Nahodil, když nejprve v početní výhodě zkusil jízdou středem protizpětnou kličku a ve 33. z první pálil u tyče. V prvním případě ale na něj vyzrál Dolejš a v druhém mířil puk vysoko nad klec. Aktivní byl i David Ostřížek. Ve 26. minuty se pokoušel prosadit ze druhé vlny. Dolejš byl proti. Zjevně naučený signál ve spolupráci s Rostislavem Oleszem zopakoval Ostřížek ve 38. minutě a tentokrát slavil úspěch – 2:1. Vítkovičtí se potřebovali srovnat, ale podařilo se a velice rychle. Aktivní Marek Kalus odpověděl ve 39. minutě za přispění Flicka – 2:2.

Kde Vítkovice ve druhé třetině skončily, tam na začátku třetí navázaly. Rychlý útok ze 43. minuty z kruhu střílející Radovan Bondra a teč vysunutého beka Lukáše Kováře dostaly Ostravany zpět do vedení – 2:3. Pak ovšem přišla pětiminutovka Olomouce, ve které vynikal především Daniel Dolejš, lapil šanci Valenty a vychytal i další útočný nápor domácích. Od 51. minuty tlačili hosté. Roberts Bukarts ovšem prováhal šanci, při které před ním zívala odkrytá branka, jeho rychlá teč mířila vedle. Závěr už byl přetahovanou, ve které Olomouc zkusila štěstí v power play. Hra bez brankáře přinesla příležitost hostům a Petr Chlán zavezl kotouč do prázdné klece a dočkal se první trefy ve vítkovickém dresu – 2:4. V posledních okamžicích utkání vzplály trochu emoce a možná i proto nakonec týmy nesáhly k doplňkovému prodloužení a nájezdům.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Myslím si, že jsme hráli dobře dvě třetiny. V té druhé jsme si vytvořili hodně šancí, které jsme ale neproměnili. Klíčovým momentem ale asi bylo to brzké vyrovnání na 2:2. V závěrečné části jsme si dali takový smolný vlastní gól, kvůli kterému jsme nakonec prohráli. Z naší strany to nebyl špatný výkon, avšak nebyli jsme produktivní. Dalo by se říct, že všechny inkasované branky, krom té čtvrté do prázdné, byly laciné.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): S Olomoucí je to vždy těžký zápas. Urputné mužstvo, urputný hokej. Tým je delší dobu pospolu, takže jsou na sebe zvyklí a styl hokeje se nemění. Ze začátku jsme s tím měli možná trochu problémy, ale pak jsme se do toho lépe a lépe dostávali a k vidění byly pěkné akce i pěkné góly. Pořád to byl ale vyrovnaný zápas. Co mi v našem výkonu chybí, to je ten přesilovkový gól. Na tom budeme muset začít pracovat – nevím jak dlouho, protože nám brzy odjede na reprezentační sraz Roberts Bukarts. Přesilovka je strašně důležitá část zápasu, kdy to můžeme zlomit na svou stranu a zatím v tomto směru, v tom special teamu se nám to nedaří.

Letní hokejové hry 2021

HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 16. Ondrušek (Klimek), 38. Ostřížek (Olesz) – 2. Dej (Plášil, Machů), 39. Kalus (Flick), 43. Kovář (Bondra), 60. Chlán (Lednický). Rozhodčí:
Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 1 121. Střely na branku: X:X

HC Olomouc: Špunar – Rašner, Ondrušek, Valenta, Řezníček, Rutar, Švrček – Káňa, Nahodil, Kucsera – Burian, Knotek, Tomeček – Bambula, Handl, Mácha – Ostřížek, Klimek, Olesz

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Galvinš, Dudas, Plášil, Machů, Koch, L. Kovář – Bukarts, J. Hruška, Svačina – L. Krenželok, Dej, Fridrich – R. Bondra, Flick, Kalus – Bernovský, Chlán, Lednický