HC VÍTKOVICE RIDERA1315

Datum Čas League Sezóna
2.9.2020 17:00 A tým 2020-2021

OLO – VIT 5:5: Vyhrocená přestřelka skončila smírně

Deset branek viděli diváci v Olomouci. Divoká přestřelka, přelévání skóre, hromadu vyloučení, několik kontroverzních situací. Takové bylo přípravné utkání Vítkovic na Hané, které nakonec skončilo spravedlivou remízou 5:5. Oba týmy se následně dohodly na ukončení utkání po 60. minutách.

HC OlomoucTaké ve středu čekal na Vítkovice přípravný zápas na ledě soupeře. Tentokrát se Ostravané vypravili do Olomouce, kde bylo jejich snažením napravit si reputaci po úterním nečekaném klopýtnutí v Havířově. Na Hané se do sestavy vrátili Štencel s Trškou a také uzdravený Roman Polák. Mimo stále byli ze zdravotních důvodů Dudas a Irgl. Zadáci Černý a Kubeš zůstali tentokrát mimo nominaci.

Vítkovice se poučily ze špatného startu v Havířově a od prvních momentů opanovali dění na ledě a hlavně drželi hru před domácím brankářem Lukášem. Olomouc se dokázala osvobodit až při vyloučení hostujícího kapitána Poláka a v následné přesilovce si vytvořit větší šance. V rovnovážném stavu se opět dění přesunulo na půlku Hanáků. První gólový moment přišel v 6. minutě, kdy Jan Schleiss obkroužil bránu soupeře a natáhl na svůj protipohyb Lukáše a ke druhé tyči zasunul puk za čáru – 0:1. Olomouc do hry vrátila druhá přesilová hra a v ní šťastné nastřelení Lukáše Nahodila, které zaplulo za Miroslava Svobodu, který měl ke všemu ještě krytý výhled – 1:1. Díky tomu se první třetina uzavřela smírně. Ostravané si drželi převahu, ale faktem je, že se dopustili jen v první třetině tří faulů a ve všech třech přesilovkách byla Olomouc hodně nebezpečná, v 18. minutě byli Kohouti dokonce blízko druhé brance. Vítkovičtí museli řešit i otázku sestavy, po střetech museli být ošetření dva hráči, Tomáš Kubalík se vrátil do hry, to Jan Hruška se po momentu na kruhu v obranné třetině Olomouce do pauzy na led nevrátil.

Prostřední dějství mělo původně nabídnout podobný obraz hry, jaký nabídla první perioda. Pravda, Vítkovičtí byli v prvních okamžicích pod tlakem, ale tlak prolomili a v rovnovážném stavu byli v úvodu druhé třetiny znovu lepší. Jenže pak se začalo ve velkém na obou stranách vylučovat a právě početní výhody a nevýhody měnily skóre jak na běžícím pásu. Popořadě. Ve 25. minutě obstřelil Peter Trška bránící hráče i Lukáše – 1:2. Olomouc prakticky okamžitě poté potrestala vyloučení Lakatoše, David Škůrek pálil ze střední vzdálenosti a i díky dobré práci Knotka před bránou nemohl Svoboda dost dobře zasáhnout – 2:2. Hanáci se dostali do vedení v polovině utkání. V přesilovce pěti proti třem na úvod hledali dobrou pozici, nebyli schopní se usadit v pásmu, když se to ale povedlo, prosadil se z blízka Petr Kolouch – 3:2. Vedení domácích ovlivnilo i hru v rovnovážném stavu, nicméně přestřelka pokračovala. Vítkovice se vrátily do hry ve 35. minutě, kdy se před Lukáše protáhl důrazný Rostislav Marosz – 3:3. Další vyloučení na obou stranách přišla se závěrem druhé periody, Ostravané z toho vytěžili početní výhodu, kterou 3,4 vteřiny před druhou sirénou využil Alexandre Mallet – 3:4. Divokou druhou třetinu, kterou poznamenaly i drobné šarvátky a ostřejší souboje, vyhráli hosté a do druhé pauzy si odnesli vedení.

Třetí třetina byla na rozdíl od své předchůdkyně v úvodu vzácně disciplinovaná. Olomouc začala získávat navrch, vytvářet si šance a výsledkem bylo srovnání ve 46. minutě, Vilém Burian dostal rychlou kolmici, kterou z první napálil na vítkovickou klec a Miroslav Svoboda v přesunu nestačil včas sklapnout betony – 4:4. Do vedení pak hosté svou nedisciplinovaností pomohli znovu. Olomouc využila v 52. minutě už čtvrtou přesilovou hru, obranu Ostravanů přitom v jízdě rozebrali Nahodil s Tomášem Gřešem, který dorážel do odkryté klece – 4:5. Hanáci byli díky tomu samozřejmě na koni a Vítkovičtí se s ubývajícím časem dostávali spíše do křeče. Následkem toho bylo další vyloučení a další časová ztráta. Závěr utkání se přitom dost kouskoval, Olomouc se připravila o výhodu po faulu Olesze. Další skrumáž před bránou Lukáše odnesl dokonce jeden z arbitrů, když na něj spadli pošťuchující se hráči. Emoce cloumaly oběma celky, přestože šlo o přípravu. Častá přerušení přišla vhod hostům, v 58. minutě se podruhé trefil Peter Trška a srovnal – 5:5. V posledních vteřinách měl samostatný únik k dispozici Lukáš Krenželok, ale na Lukáše blafákem nevyzrál, a tak se oba týmy rozešly smírně.

Příprava 2020

HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA 5:5 (1:1, 2:3, 2:1)

Branky: 14. Nahodil, 28. Škůrek (Navrátil, Gřeš), 31. Kolouch (Tomeček), 46. Burian (Knotek, Vyrůbalík), 52. Gřeš (Nahodil, Škůrek) – 6. Schleiss (Marosz), 25. Trška, 35. Marosz (L. Krenželok), 40. Mallet (Lakatoš, Dej), 58. Trška (Schleiss, L. Krenželok). Rozhodčí: Kašík, Čunočka – Otáhal, Měkýš. Vyloučení: 6:12, navíc Kolouch (OLO) 10 minut osobní trest. Využití: 4:2. Diváci: 783

HC Olomouc: Lukáš – Valenta, Škůrek, Ondrušek, Rutar, Vyrůbalík, Dujsík – Ostřížek, Knotek, Mácha – Olesz, Kolouch, Tomeček – Handl, Nahodil, Navrátil – Burian, Gřeš, Bambula

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Štencel, Polák, Barinka, Trška, L. Kovář, Koch, Demel – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Šišovský, Marosz, Schleiss – Dej, Mikyska, Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík