HC VÍTKOVICE RIDERA0224Výhra

Datum Čas Sezóna
11.8.2017 17:00 2017-2018

TRI – VIT 2:4: Vítkovice uspěly i v Třinci, v přípravě zatím nepadly

Vítkovičtí hokejisté na půdě Třince navázali na úterní výhru z prvního vzájemného přípravného utkání. Ve Slezsku dokázali Ostravané otočit zápas, jehož úvodu Oceláři jasně dominovali. Klíčový byl i šťastný gól Marka Hrbase – nahození, které si brankář Šimon Hrubec srazil do vlastní klece. Vítkovice tak zatím v přípravě jedou bez ztráty kytičky, v příštím týdnu je čeká cesta na turné do Švýcarska.

Dvojzápas mezi Vítkovicemi a Třincem, nazvaný Letní hokejový šlágr, strhl fanoušky po celém Moravskoslezském kraji. V Ostravě přišlo v úterý přes čtyři tisíce fanoušků a velice slušná návštěva dorazila i do WERK ARENY, kde se v pátek hrála „odveta“ letního derby. Modro-bílí už konečně vypustili do boje také svého lva – reprezentačního útočníka a posilu z Plzně Jakuba Lva. Do brány se postavil Patrik Bartošák, kterému premiérově kryl záda mladý Nick Malík. Od prvních okamžiků bylo znát, že Třinec se ve svém prostředí chce revanšovat hostům za úterní výsledek. Oceláři nastoupili na rivala zostra a v první minutě se Patrik Bartošák musel otáčet, nebezpečný byl především důrazný Marcinko. Vítkovičtí se rychlému tempu přizpůsobili kolem 5. minuty, ale Šimona Hrubce ohrozili až mnohem později. Zajímavou akci předvedl Zbyněk Irgl, když nabil do jízdy Maroszovi, jeho pokus Bartošák vytěsnil vyrážečkou. V 11. minutě atak domácích slavil úspěch, třinecká hokejová dvojčata zaúřadovala. Jiří Polanský ze strany přihrál přesně na hůl Martina Adamského, jehož střela z první ještě olízla horní tyč vítkovické klece a zaplul do sítě – 1:0. Domácí si také jako první zahráli přesilovou hru, ve které mocně zavřeli Ostravany v jejich pásmu, ale bezúspěšně, když pak Rákos podrazil Romana, početní výhoda předčasně skončila a krátce na to to byly Vítkovice, kdo měl výhodu hráče v poli. V ní vyslal zajímavou střelu na Hrubce z kruhu pálící Jakub Lev, mířil do vzdálenějšího růžku, domácí gólman s vypětím všech sil natáhl ruku a dokázal puk zlikvidovat. Hodně rychlou první třetinu tak díky trefě Adamského ovládl domácí Třinec.

Také druhé dějství načali aktivněji opět domácí, v pásmu Vítkovic se hodně tlačili do šancí a měli velký tlak. Vše měla umocnit záhy přesilová hra Třince, jenže Ostravané přesně využili nevýhodu ve svůj prospěch. Lukáš Kucsera zabojoval o puk a vyrazil sám na Hrubce, nevolil žádný blafák, ale z kruhu příklepem vypálil ke vzdálenější tyči a nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 1:1. Do vedení mohl ještě ve stejném oslabení poslat v dalším úniku David Květoň, ale Hrubec tentokrát obstál. Aktivita se okamžitě přesunula na hole modro-bílých. Krátce poté zahrozili opět Kucsera s Kolouchem a Ostravané získali jasnou převahu. V přesilovce z 27. minuty byli ve střelecké permanenci, ale bez úspěchu. Třinec lapal po dechu. Remízu mohla protnout další početní výhoda hostů, jenže zdvojená kombinace Davida Květoně s Rostislavem Oleszem skončila těsně vedle. Radost do řad modro-bílých tak přinesla až 35. minuta. Marek Hrbas zachytil kotouč ve středním pásmu a nastřelil jen na třineckou klec, Šimon Hrubec si s bezproblémovým pukem měl poradit, jenže si jej srazil sám do klece, navíc přímo pod sektorem vítkovických fanoušků, kteří jeho vlastenec náležitě ocenili – 1:2. Do hry mohl Oceláře vrátit okamžitě Martin Růžička s Danielem Rákosem, ale jejich střely z brankoviště minuly odkrytý prostor

Třetí třetinu načali Vítkovičtí hodně úspěšně, svůj náskok umocnili v přesilové hře, když si trojice Kucsera – Roman – Tybor kombinačně rozebrala na blízko obranu Třince a Radoslav Tybor ze středu přesně pálil – 1:3. Jenže domácí se rozhodně nechtěli vzdát, Oceláři přidali ještě více na tempu, zkrátili střídání a výsledkem byl tlak především elitních útočníků. Ve 48. minutě se radoval Martin Růžička, když uspěl atakem po křídle a na milimetry přesnou ranou ke vzdálenější tyči – 2:3. Snížení vygradovalo snahu domácích na maximum a na ledě to bylo znát. Postupem času trenéři Slezanů stáhli sestavu ze tří útoků na dva, což dalo závěru zápasu pořádný říz. I tak vynikali brankáři, proti úniku Zdráhala zakročil Hrubec, na střelu Bartka respektive příklep Marosze úspěšně reagoval Bartošák. V samotném závěru zápasu se Třinec odhodlal ke hře bez brankáře a i když na nějaký čas dokázal uzavřít Ostravany do jejich pásma, poslední slovo měli opět modro-bílí. Patnáct sekund před třetí sirénou trefil prázdnou klec Patrik Zdráhal – 2:4. Druhou výhru nad regionálním rivalem si na jeho půdě vítkovičtí fanoušci náležitě užili.

Ohlas trenéra po utkání

Příprava 2017

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Branky: 11. Adamský (Polanský, Petružálek), 48. M. Růžička (Marcinko) – 22. Kucsera, 35. Hrbas (J. Káňa), 45. Tybor (Roman, Kucsera), 60. Zdráhal. Rozhodčí: Koziol, Mrkva – Ganger, Konvička. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2510.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček, Bartko, Musil, M. Doudera, Jank, Haman – Rákos, Marcinko, M. Růžička – Dravecký, Marosz, Irgl – Adamský, Polanský, Petružálek

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Krenželok, Urbanec – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Dej – M. Kalus, Illéš, Tomi – J. Káňa