HC VÍTKOVICE RIDERA001001Prohra

Datum Čas League Sezóna
19.8.2021 17:00 A tým 2021 Příprava

PŘÍPR: TRI – VIT 2:1 SN: V Třinci rozhodovaly až penalty

Vyrovnané bylo střetnutí Vítkovic s Oceláři v Třinci. Ostravané, ačkoli nebyli v kompletní sestavě, dokázali držet s mistrem krok. Duel rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí.

Plánovaný návrat Aleše Stezky do brány a absence útočníků Marosze a Jana Hrušky kvůli absolvování očkování a také premiéra mladého útočníka Ivana Ivana. Stručný přehled změn v sestavě Vítkovických, které do bitvy proti aktuálním třineckým mistrům vedl opět regulérní kapitán Roman Polák. Oceláři, povzbuzení úterní výhrou ve Frýdku, se chtěli proti ostravskému soupeři ukázat a před zraky vlastních fanoušků v prvním domácím utkání léta naplno předvést, jakou kvalitu pilují na novou sezonu.

Třinečtí dostáli předpokladům a v první třetině neúnavně a trpělivě dobývali pozice Vítkovic. Ostravané ale byli připravení a hlavně schopní nástup soupeře zachytit, eliminovat tlak v pásmu a především nedovolit soupeři dostat se do vyložené šance. Důsledná hra dozadu, podpořená dobrými zákroky Aleše Stezky byly v první dvacetiminutovce tím, co slavilo úspěch. Oceláři měli dvě přesilové hry k dobru, ale v nich si nevytvořili tlak, naopak, byli několikrát ohroženi a museli si hlídat zadní vrátka.

Povzbuzení dobrým defenzivním výkonem v první třetině, vstupovali hokejisté Vítkovic do té druhé výrazně sebevědoměji. Na obrannou hru chtěli nasadit opět lepší ofenzívu a tím přitlačit soupeře. Dařilo se, Ostravané si začali vytvářet šance, některé i vyložené. Velmi aktivně si počínal třetí útok s Flickem a Kalusem, kteří několikrát výrazně ohrozili Marka Mazance v bráně. Oceláři byli pod tlakem i ve vlastním oslabení. Paradoxně to ale bylo vyloučení aktivního Flicka, které přihrálo domácím šanci na otevření skóre, které využili beze zbytku. Ve 38. minutě Tomáš Kundrátek přesně na kruhu trefil pas Doudery a poslal domácí do vedení – 1:0. V rovnovážném stavu opět modro-bílí dokázali zamotat rivalovi hlavu, ale na vyrovnání do přestávky nedosáhli.

Třinec sice vedl, nicméně Ostravané ze své aktivity neslevili. Naopak, chtěli s výsledkem něco ve svůj prospěch udělat. Třetí třetina proto na úvod nabídla zajímavé přelévání sil, po prvotním náporu Ocelářů se o slovo přihlásili modro-bílí a nebyli zcela bez šance. V 50. minutě se o brejk pokusil Radovan Bondra, ale střela z levé strany k pravé tyči nebyla dostatečně přesná, respektive Mazanec ji vyrážečkou vytěsnil mimo klec. Krátce na to už ale šance Vítkovic slavila úspěch. Marek Kalus se protáhl před bránu a zasunul puk mezi Mazancovy betony – 1:1. Od toho momentu měli hosté opticky navrch, nicméně kvalita Třince nepokulhávala za odhodlaností Ostravanů. Jakkoli mohl remízový stav zápasu slušet, nikdo z jeho účastníků s ním smířený, natož spokojený nebyl. V 58. minutě se snažili nerozhodný stav rozčísnout bratři Kovařčíkové, ale finální zakončení nemířilo mezi tři tyče. Vítkovičtí se dostali pod tlak, v klíčovém momentu zasáhl Aleš Stezka proti střele, při které měl Kurovským zakrytý výhled.

Šedesát minut uplynulo a na řadu přišlo prodloužení. Objektivně v něm větší šance měli domácí, například při průniku Růžičky nebo Marcinka. Ale Stezka byl neoblomný. Za Vítkovice hrozili Chlán nebo Koch. Stav 1:1 vytrval i po 65. minutách.

Nájezdy vyšly lépe domácím. Zatímco z Vítkovic se neprosadil žádný z exekutorů, za domácí se trefili v ve 2. sérii Milan Doudera a ve čtvrté sérii zápas ukončil Martin Růžička – 2:1.

Připravujeme…

Příprava 2021

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:2 SN (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky: 38. Kundrátek (M. Doudera, M. Kovařčík), rozhodující nájezd M. Doudera – 52. Kalus (Bukarts). Rozhodčí: Mrkva, Hradil – Tomička, Lederer. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 868. Střely na branku: X:X

HC Oceláři Třinec: Mazanec – D. Musil, Kundrátek, Marinčin, M. Doudera, Jaroměřský, Adámek – M. Roman, Vrána, M. Růžička – Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kurovský, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Dravecký

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Plášil, R. Polák, Gewiese, Dudas, Koch, Machů – Bukarts, Ivan, Svačina – L. Krenželok, Dej, Fridrich – R. Bondra, Flick, Kalus – Lednický, Chlán, Bernovský