HC Oceláři Třinec1113Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA0000Prohra

21.3.2019 17:00 A tým 2018-2019 ČF 2

PLAY OFF TRI – VIT 3:0: Tentokrát vyrovnaná hra, ale výrazný výsledek

I druhé utkání čtvrtfinále na svém ledě zvládl lépe Třinec. Na rozdíl od středečního byly oba týmy herně mnohem vyrovnanější, ale Slezané dokázali zvítězit mnohem výraznějším rozdílem. Vítkovičtí nepřekonali Šimona Hrubce ani jednou a po porážce 0:3 ztrácejí v sérii dvě utkání.

HC Oceláři TřinecSe snahou srovnat stav série před přesunem do Ostravy šli vítkovičtí hokejisté do druhého čtvrtfinálového střetnutí s Třincem. Oceláři logicky na svém ledě chtěli naopak navázat na středeční výhru a získat na svou stranu i druhý úspěch, čímž by stoprocentně využili domácího prostředí. Oba týmy nasadily do utkání totožné sestavy, jako v případě úvodního zápasu.

Domácí měli raketový start, hned první útočná akce jim vyšla, Vrána vyhrál buly dozadu na Růžičku, ten vyslal po křídle do útoku Vladimíra Svačinu, jehož střela prošla Patriku Bartošákovi nad betonem pod paží, na časomíře přitom svítilo pouze 10 vteřin – 1:0. Špatný začátek naštěstí modro-bílé nerozhodil. Minimálně v první třetině předváděli diametrálně odlišný výkon. Byli aktivní v napadání, nebáli se osobních soubojů, přistupovali rychle k soupeři jak ve všech pásmech a tím vyhlášeným třineckým technikům znepříjemňovali hru. Oceláři se dostávali do šancí, ale i Šimon Hrubec měl dost práce. Patrik Bartošák měl těžký zákrok například ve 13. minutě, když Hrňa dobře napadl rozehrávku Stránského a možná nečekaně napálil kotouč hned na bránu. Jenže kiksu se dopustil i domácí Růžička a po něm se na Hrubce sám hnal Patrik Zdráhal, bohužel bez gólového výsledku. Poslední minuta mohla nabídnout domácím druhou brankovou situaci, po ataku Marcinka zůstal Bartošák mimo klec, Marcinko obkroužil bránu a v podstatě zasouval kotouč do volného prostoru, za svého gólmana ale skvěle obětavě zaskočil Ondřej Roman a David Květoň a v hromadné strkanici v brankovišti dokázali udržet kotouč před brankovou čarou.

Ve druhé třetině pokračovali Ostravané v dobré důrazné hře, hráli tvrdě do těla soupeři a zkoušeli také rychlou kombinaci. Skvěle to prezentovalo výborně ubráněné oslabení z 25. minuty, kdy si ani vyhlášení třinečtí střelci prakticky neškrtli a v ohrožení byl dokonce i Hrubec. Bohužel, frustrující byl fakt, že Oceláři se dostali do krátkého závaru a po odrazu v brankovišti puk prošel za Bartošákova záda, střelcem byl označen autor nahození Aron Chmielewski – 2:0. Třinec pokračoval samozřejmě ve velice dobré ofenzivní hře, snaha modro-bílých o hru stejnou mincí byla znát, nicméně hosté se nedostávali tak snadno do ideálního zakončení. Ve 33. minutě se přesto Romanova formace dostala do drtivého tlaku, ze kterého bohužel ani tentokrát Hrubec neinkasoval. Kucserova střela ze 37. minuty skončila v jeho lapačce, ale hned na to inkasoval střílející vítkovický forvard trest za vysokou hůl. Naštěstí Ostravané oslabení také ustáli a v závěru periody získali vůbec první přesilovou hru.

Úvod třetí třetiny mohl hodně zamíchat děním na ledě, jenže Vítkovičtí nevyužili svou první početní výhodu, což bylo možná klíčové. Modro-bílí se směrem dopředu snažili vymyslet něco více, ale i Třinec se dobře soustředil na defenzivní aspekty hry, Oceláři dobře čekali na hranici středního pásma na útočné vlny soupeře a zachytávaly je tak v zárodku. V 51. udržel ještě dvoubrankový rozdíl Patrik Bartošák, když vychytal po přečíslení šance Marcinka a Wereka. V 52. minutě ale Jiří Polanský svého vítkovického soka překonal, když si počkal u tyče a pohotově dorážel – 3:0. Zatímco WERK ARÉNOU obíhaly mexické vlny, třinečtí se snažili využít euforie a přidat další góly. Bartošák byl proti, v dalším přečíslení vychytal Růžičku, taktéž Polanského. Jenže to byly spíše už jen efektní záležitosti. Klíč vítkovického neúspěchu tkvěl v nule na kontě vstřelených branek. Nic na tom nezměnily ani šarvátky v posledních okamžicích třetí třetiny. Resumé dvojzápasu v Třinci bylo takové, že Oceláři drží vedení 2:0 v sérii.

Čtvrtfinále se nyní přesouvá do Ostravy. Utkání v OSTRAVAR ARÉNĚ se hrají v neděli od 15 hodin a v pondělí od 17 hodin.

GENERALI PLAY OFF TIPSPORT EXTRALIGY

Čtvrtfinále – 2. ZÁPAS

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Stav série: 2:0

Branky: 1. Svačina (Růžička, Vrána), 27. Chmielewski, 52. Polanský (Růžička). Rozhodčí: Šír, Kika – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 34:24.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Roth, Galvinš, Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, Vrána, Růžička – Werek, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Hrabal, Trška, Výtisk, Mrázek, Šidlík, D. Krenželok, Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Szturc, Poletín, Schleiss – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal