HC KOMETA BRNO1225Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA0101Prohra

1.10.2017 17:00 A tým 2017-2018 9

KOM – VIT 5:1: Vítězná série končí. Mistr v Brně jasně dominoval

Pátý triumf nad Kometou Brno v řadě Vítkovice nepřipsaly. Úřadující mistr na svém ledě jasně ovládl souboj s Ostravany a jednoznačně si došel pro tři body. Severomoravané jen s jedním gólem nemohli na bodový zisk pomýšlet a skončili s prázdnou.

HC Kometa BrnoVítkovičtí hokejisté i v neděli pokračovali na ledě soupeře. Po utkání v Jihlavě je tentokrát čekalo měření sil s mistrovskou Kometou v bouřící DRFG Aréně. Ostravané před soubojem s obhájcem titulu museli znovu přeskupit síly, protože ze zdravotních důvodů nemohli nastoupit ani Kucsera, ani dlouhodobě zraněný Urbanec. Domácí šli do utkání s vidinou čtvrté výhry v řadě a se záluskem na vedoucí příčky tabulky. Domácí vstoupili do utkání sebevědoměji, takže si dokázali vytvořit v úvodu převahu. Už ve 2. minutě pálil Tomáš Svoboda z modré čáry a málem nachytal Patrika Bartošáka, ale ten nakonec dokázal ramenem puk vytěsnit. Ostravané ukázali potenciál prostřednictvím své třetí formace, ale ze začátku zápasu mnoho nevytěžili. Hrálo se rychle a v tempu, prvních deset minut se hrálo prakticky bez přerušení. Vítkovickým odskakovaly puky, v 9. minutě dokonce Haščák zachytil rozehrávku a okamžitě puk vyslal na bránu, naštěstí pro hosty minul. První gólovou situaci přinesla hra čtyř proti čtyřem, Martin Erat obkroužil bránu a našel na kruhu přesně postaveného Martin Zaťoviče, který přesnou střelou z první pod víko vítkovické klece otevřel skóre zápasu – 1:0. Následoval další rychlý výpad domácích, ale od tohoto momentu se hosté začali dostávat postupně do hry. V závěru třetiny si konečně došli pro šance, a ne malé. Nejprve před Vejmelkou úřadoval Stránský, jenže ani jedna z jeho několika dorážek pro přehuštěný prostor před bránou neprošla. Pak pohotově střílel ze středu Patrik Zdráhal i Daniel Kurovský, zmatek v obranných řadách způsobila kombinace první vítkovické formace, bohužel Ostravané se do první přestávky vyrovnání nedočkali.

Vítkovičtí se po přestávce vrátili hladovější, přitvrdili hru, jenže Kometa dokázala na změnu kurzu soupeře reagovat a rychlou brankou usměrnit hned na úvod. Tomáš Vincour ve 22. minutě dorážel úspěšně k tyči – 2:0. Ostravané se přesto dokázali v začátku druhé periody prosadit. Jakub Lev našel zpoza brány na straně Patrika Zdráhala, který dokázal prostřelit Vejmelku i z nulového úhlu – 2:1. Následný pokus tlak domácích prolomil Šimon Stránský a dravým průnikem a zakončením z otočky se snažil o srovnání, Vejmelka byl ale proti. Hosté se neprosadili ani v přesilové hře, ale proti pěti soupeřům se udrželi v pásmu a dokázali si vytvořit ještě větší tlak v početní výhodě. Zvýšenou aktivitu Vítkovic domácí znovu umlčeli gólovou akcí, i když střelu po akci ve 32. minutě nakonec rozhodčí jako gólovou neuznali, protože těsně před tím přerušili hru pro faul Koloucha. Brněnské publikum se rozčilovalo, ale domácí hráči na třetí gól přece jen záhy dosáhli. Tomáš Svoboda nastřelil z levé strany a na pravé straně Martin Zaťovič pohotově zametl kotouč do klece – 3:1. I přes zlepšení tak Vítkovičtí stále v souboji s Kometou ztráceli o jeden krok, gólově o dva a další nevyužitá přesilová hra ze závěru druhé periody jim rozhodně nepomohla.

Vítkovické odhodlání něco s výsledkem udělat, bylo před začátkem třetí třetiny značné, jenže bohužel realita hry na ledě byla zcela jiná. Jakmile se Ostravané chtěli přihlásit o slovo a dosáhnout na kontaktní gól, Kometa znovu odskočila a navýšila své vedení. Pomohla jí k tomu hrubka za Bartošákem, Alexandre Mallet se před bránou dostal ke kotouči a jen pohotovým lobem uklidil puk do brány – 4:1. Vítkovičtí úspěšně odrazili atak soupeře ve vlastním oslabení, pár chvil na to Peter Trška znemožnil Tomáši Svobodovi dorážku do prázdné brány zakleknutím do střely, drtivý tlak v pásmu Ostravané ustáli, přesunuli hru před Vejmelku, začali kombinovat. Zdálo se, jako by se přece jen chtěli nadechnout k pokusu o obrat. Jenže znovu přišla další rána do vazu z holí domácích. Jan Hruška v 51. minutě ujel s pukem a sebevědomím v zakončení rozhodně nešetřil. V mezikruží téměř zastavil a dvojitou kličkou se zbavil jak bránícího Romana, tak vyšachoval i Bartošáka a zavěsil kotouč do klece – 5:1. Vítkovické naděje definitivně zhasly. Ostravanům už vůbec nevyšla přesilová hra v 56. minutě a závěr utkání se v bouřlivé brněnské atmosféře dohrával vlastně už z povinnosti. Kometa tak po čtyřech triumfech Vítkovic utnula černou sérii vzájemných zápasů. Ostravané odjeli z Brna s prázdnou.

HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky: 15. Zaťovič (Erat, Krejčík), 22. Vincour (Dočekal), 33. Zaťovič (T. Svoboda, Krejčík), 42. Mallet (Nahodil), 51. J. Hruška (Zaťovič, Barinka) – 26. Zdráhal (Lev). Rozhodčí: Hradil, Hribik – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 7058. Střely na branku: 35:31

HC Kometa Brno: Vejmelka – Barinka, O. Němec, Gulaši, Krejčík, Malec, Štencel – Zaťovič, J. Hruška, Erat – T. Svoboda, V. Němec, Haščák – Dočekal, Čermák, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Dej – Š. Stránský, T. Jáchym, Szturc – Kurovský, Kolouch, Zdráhal – Hudeček