HC Energie Karlovy Vary1124Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA0111Prohra

12.9.2021 15:30 A tým 2021-2022 02

KVA – VIT 4:1: Ve Varech byli lepší domácí

Karlovarská Energie byla v KV Aréně nad síly Vítkovic. Ostravané nenavázali v nedělním zápase na páteční úspěch z Chomutova. Využitá přesilovka byla jen slabou útěchou. Tři body zůstali domácím. Další utkání hrají modro-bílí v pátek ve Zlíně.

Vítkovice se do Karlových Varů přesunuly rovnou z Chomutova, kde odstartovaly zápasem s Kladnem sezonu. Energetici zůstali na svém ledě a očekávali příjezd ostravského soupeře, který neprovedl ve vítězné sestavě jedinou změnu.

Vítkovičtí avizovali před utkáním, že je čeká velice těžký oponent, hrající hodně na nečekané brejky a ve 4. minutě utkání už Aleš Stezka hasil opravdu velkou šanci. Z mezikruží střílel Jakub Flek a Stezka v přesunu puk zachytil. Energetikům připravila příležitosti i přesilová hra a v ní napřiklad šance Jiřího Černocha. Vítkovičtí ustáli oslabení a v početní výhoda mohla jim pomoci, jenže domácí dokázali urvat tolik vzpomínaný nebezpečný brejk a v přečíslení dvou proti jednomu s končícím trestem trefil bránu po nahrávce Fleka obránce Michal Plutnar – 1:0. Dvě ubráněná oslabení byla rozhodně kreditem pro vítkovickou defenzivu, jenže chyba na ofenzivní straně dopomohla Varům získat vedení, které si odnesly do první přestávky.

Druhá třetina byla ve svém úvodu hodně kouskovaná a týmy se nemohly dostatečně efektivně dostat do tempa. Karlovarští lepším pohybem měli více ze hry, dobře připravená obrana Ostravanů jim ale znesnadňovala snažení. Na ofenzivní straně se modro-bílí pokoušeli hledat prostor pro protiútoky, podobný moment připravili ve 29. minutě hráči první formace, ale po spolupráci Bukartse s Krenželokem úspěšně zasáhl Filip Novotný v bráně západočeského týmu. Ve 32. minutě se po střetu v rohu kluziště do sebe zaklesli hráči obou týmů, nejvíce Flek a Marosz. Karlovarští museli přidat na důrazu, protože za polovinou utkání se Vítkovičtí více tlačili před bránu soupeře. Ve 33. minutě ovšem Energetici opět udeřili. Martin Kohout dostal kotouč před bránu, pálil z první, Stezka vyrazil před sebe a Kohout z dorážky uspěl – 2:0. Vítkovičtí chvíli hledali tempo, pomohlo jim vyloučení na straně domácích a v přesilové hře se prosadil Marek Kalus střelou z kruhu – 2:1. Ve 38. minutě zahrozili Ostravané opět a bylo vidět, že mají do zápasu stále co říci, hlavně s výhledem pro třetí třetinu, která následovala.

Vítkovické snahy o srovnání ale rychle v úvodu třetí třetiny zmrazil přesnou trefou z kruhu Ondřej Beránek – 3:1. Návrat do dvoubrankového vedení jen podpořil sebevědomý přístup Varských k poslední fázi utkání. Změnu kurzu chtěl nastavit ve 45. minutě důrazný Fridrich, který se proháčkoval až před Novotného. Stejně jako jeho protějšek, vytáhl se znovu i Aleš Stezka, když pokryl karlovarskou dvojakci, hlavně dorážku Rachůnka ve 48. minutě. Hra plynula, domácí kontrolovali dění na ledě, přece jen, dvoubrankové vedení je jasně favorizovalo a nedávalo jim důvod se někam zbytečně hnát. Vítkovičtí hráli do plných a marně se snažili najít prostor a možnost změnit skóre ve svůj prospěch. V 55. minutě to byla druhá formace Ostravanů, která zahrozila, ale z notné dálky, utažená defenziva Západočechů jim nedovolovala tlačit se do zakončení z bezprostřední blízkosti. Na dostřel Novotného se po střele Kováře dostali hosté v 57. minutě, Flick se snažil dorážet, ale ani on, ani Bondra se k puku nedostali. V závěru se hosté samozřejmě pokusili o zvrat, vybrali si oddechový čas, zkusili hru bez brankáře. Minuta a 39 sekund zůstávaly modro-bílým na stažení dvoubrankového manka. Zvrat se nekonal. Tomáš Rachůnek přesně šedesát vteřin před koncem třetí třetiny zvýšil trefou do prázdné klece – 4:1. Vítkovičtí zkusili stav ještě zkorigovat, ale za daného rozpoložení už jejich snaha vyšla vniveč, zatímco Energetici dotáhli utkání do vítězného závěru.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý, první třetinu jsme zvládli tak, jak jsme chtěli. Jen byla škoda, že jsme nebyli produktivnější. Ve druhé třetině jsme vypadli trošku z tempa, ale podržel nás Filip Novotný. Třetí třetinu jsme odehráli týmově a jsme velmi rádi, že jsme dokázali i s takto těžkým soupeřem získat tři body.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): První třetinu jsme chtěli zvládnout na 0:0, ale po individuální chybě na útočné modré čáře jsme ji prohráli 0:1. Hráče jsme přitom upozorňovali, že Karlovy Vary mají rychlé protiútoky. Druhou třetinu jsme byli jasně lepší, ale do kabin jsme šli jen za stavu 1:2. Hned v prvním nebo druhém střídání ve třetí třetině jsme zbytečně udělali hrubou individuální chybu a znovu jsme z rychlého protiútoku inkasovali.

HC Energie Karlovy Vary – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:1  (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 14. Plutnar (Flek), 33. Kohout (Koblasa), 42. Beránek (Průžek, Kulich), 60. T. Rachůnek (Hladonik) – 36. Kalus (Bondra, Gewiese). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 2 305. Střely na branku: 26:27

HC Energie Karlovy Vary: Novotný – Parkkonen, Plutnar, Dlapa, Pulpán, Havlín, Hanousek, Weinhold – T. Rachůnek, Hladonik, Flek – Průžek, Kulich, Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – Plášil, R. Polák, Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, Machů – Bukarts, J. Hruška, Svačina – L. Krenželok, Marosz, Fridrich – Bondra, Flick, Kalus – Bernovský, Chlán, Dej