HC Energie Karlovy Vary4239Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA0101Prohra

6.12.2019 17:30 A tým 2019-2020 25

KVA – VIT 9:1: Devítigólový horor v Karlových Varech

Krátký slibný úvod, pak kolaps v první třetině a trápení až do konce. Vítkovice na ledě Karlových Varů jednoznačně ve všech ohledech propadly. Zatímco Energetici si s chutí zastříleli a v poklidu si došli pro tři body, pro Ostravany to byla hodně tvrdá devítigólová facka.

Ostravané přijeli do Varů s pěti porážkami v zádech a velkým přáním zlomit konečně období nezdarů a připsat si na své konto body. Předposlední celek tabulky přivezl s sebou už staronovou posilu do obrany – Jana Štencela, do brány se také po uzdravení vrátil Miroslav Svoboda. Na druhé straně stáli domácí, kteří letos hrají velice dobře, patří jim sedmé místo v tabulce, ale v aktuální formě prohráli tři duely po sobě a chtěli doma také po delší době zabrat.

Hned po pár vteřinách hry byli hosté nuceni se bránit oslabení po provinění Romana. Varským se ale první přesilovka nedařila podle představ. V závěru početní výhody zaútočil domácí Beránek a při přesunu Miroslava Svobody vyskočila brána ze svého postavení, což logicky zeleno-bílí reklamovali a úspěšně. Přesilovka pět na tři pro domácí na 22 vteřin a pak pokračující výhoda jednoho hráče v poli, takové byly vidiny dění na ledě teprve ve 2. minutě zápasu. Ostravané ustáli dvojnásobné oslabení a zdatně odolávali i klasické nevýhodě. Navíc po zaváhání Graňáka u své brány při rozehrání musel brankář Novotný při pohotovém výpadu Lakatoše a Baláže hasit gólovou šanci pro oslabený tým. V pěti hráčích na ledě byli Ostravané ještě nebezpečnější, v 5. minutě Novotný zasahoval proti rychlé střele Bukartse z mezikruží. Dobrá hra nebyla hostům nic platná, pokud nepřinášela góly. To Karlovarští, navzdory nevyužitým šancím z úvodních minut, se mohli radovat, v 7. minutě si sjel Ondřej Beránek do mezikruží na přihrávku Tomáše Mikúše od zadního mantinelu a rychlým švihem dokázal i s trochou štěstí prostřelit Svobodu – 1:0. Domácí se uklidnili, převzali aktivitu a Miroslav Svoboda se dostával pod čím dál větší tlak. Až ve 13. minutě hosté výrazněji opět ohrozili Novotného, ale Razgalsův pokus úspěch neslavil. Vítkovičtí se následně dostávali do šancí, ale jejich brzdou bylo pomalé zakončení, pohotovost a hbitost jim chyběla k tomu, aby dokázali využít momentu překvapení a udeřit před tím, než se obrana domácích zkonsolidovala a zasáhla. A pak přišla chyba v rozehrávce, Petr Koblasa získal kotouč a po rychlém úniku po křídle překonal blafákem Svobodu – 2:0. Na druhé straně snížení odmítl Patrik Zdráhal, když neproměnil asi největší šanci svého celku první třetiny. Pak následovala dominance Varů. V 18. minutě přidaly dva góly. Nejprve Adam Raška vysokou střelou proměnil atak celé formace – 3:0. Vítkovičtí se snažili zklidnit situaci oddechovým časem, ale hned po rozehrání vyrazili domácí do útoku a z mezikruží úspěšně střílel Jiří Černoch – 4:0. Miroslav Svoboda zůstal v brankovišti Vítkovic a v závěru opět hodně dramatické třetiny si hosté zahráli i přesilovou hru ale její část do první sirény využít nedokázali.

Zůstane nezodpovězenou otázkou, co se dělo za dveřmi vítkovické kabiny po kolapsu v první třetině. Do té druhé už šli hosté s Danielem Dolejšem v bráně a do jejího samotného úvodu si přenesli zkrácenou početní výhodu. V ní dosáhli puku v bráně domácích, po ráně Deje, ale při Novotného přesunu se klec vysunula ze svého postavení. Gól neplatil, domácí brankář pouze inkasoval dvě trestné minuty. Kratičkou výhodu pěti proti třem modro-bílí nevyužili, ale měli k dispozici další klasickou přesilovku. Daniel Dolejš se předvedl ve 26. minutě, když vychytal šanci Černocha ze strany. Ale čisté konto mu dlouho nevydrželo, hned při dalším ataku, domácích posunul Jakub Flek na druhou stranu na Tomáše Rachůnka, který byl připraven okamžitě zakončit a uspěl – 5:0. A krátce po následném rozehrání ujel zcela sám na Dolejše Dávid Gríger, ale trefil brankovou konstrukci. Ve 29. minutě se rozvlnila vítkovická síť pošesté, na konci pohledné kombinace stál Martin Kohout – 6:0. Stav byl jednoznačný a s ohledem na něj pán na ledě také. Vary hrály ve velké pohodě se značným herním sebevědomím. Vítkovičtí nepůsobili odevzdaně, dávali do soubojů nasazení, ale nevycházelo jim zhola nic. David Gríger jako by byl jedním z mála domácích, kterým se střelecké štěstí otáčelo zády, po nastřelené tyči si sjel ve 34. minutě na teč k bráně a rovněž nastřelil konstrukci. Vítkovičtí se prali s osudem i se zápasem, v přesilové hře se dočkali čestného úspěchu, Rastislav Dej mířil z bezprostřední blízkosti po příhře Malleta do vzdálenějšího růžku a na Novotného vyzrál – 6:1. Snížení přece jen vlilo hostům do žil krev, hosté byli dravější a další přesilová hra v závěru druhé třetiny mohla být v dané situaci vodou na jejich mlýn. Jenže do druhé sirény zůstala nevyužita.

Ve zbytku přesilové hry prorazil blok na modré čáře domácí Kohout a vyrazil vstříc Dolejšovi, který úspěšným zalehnutím zlikvidoval brejk. Varští v plném počtu opět převzali iniciativu a vzhledem k pětibrankovému náskoku relativně v poklidu kontrolovali dění na ledě. Ale Ostravané neřekli své poslední slovo a snažili se útočnou aktivitu v pásmu domácích. Západočeši odolali a dál směřovali utkání k hladkému vítězství proti trápícímu se severomoravskému soupeři. A po úspěšném samostatném úniku Otakara Šika ve 46. minutě byli znovu veselejší – 7:1. Z tribuny to působilo, že je pro ostravské hráče utrpením jen duel dohrávat, a to z jednoho jediného prostého důvodu – jakákoli snaha o útočnou aktivitu vyprodukovala jen trest v podobě inkasovaných gólů. V 52. minutě přidal druhý gól Tomáš Rachůnek – 8:1. V 55. minutě přiblížil výsledek desítce po spolupráci s Koblasou Martin Kohout – 9:1. Že zápas není ze strany hráčů odevzdaný, to prokázal dravou šarvátkou s domácím Šenkeříkem Nicolas Werbik, ale na tvrdosti debaklu to mohlo zmírnit pramálo. Aby nebylo všech nepříjemností málo, zápas nedohrál Jan Štencel poté, co inkasoval od Šika ránu pukem do obličeje. Vítkovice padly devítibrankovým debaklem a připsaly šestou porážku v řadě.

Připravujeme…

HC Energie Karlovy Vary – HC VÍTKOVICE RIDERA 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)

Branky: 7. Beránek (T. Mikúš, Šik), 15. Koblasa, 18. Raška (Koblasa, Rohan), 18. Černoch (Kohout), 26. T. Rachůnek (Flek), 28. Kohout (Koblasa, Černoch), 46. Šik (Mikyska), 52. T. Rachůnek (Flek, Gríger), 55. Kohout (Koblasa) – 35. Dej (Mallet, Bukarts). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Ganger, Gerát. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 3 071. Střely na branku: 32:35

HC Energie Karlovy Vary: Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák, Plutnar, Mikyska, Eminger, Rohan – T. Rachůnek, Gríger, Flek – Polák, Mikúš, Beránek – Šik, Raška, Kubalík – Koblasa, Černoch, Kohout

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda (od 21. Dolejš) – Šidlík, Štencel, Výtisk, Kvasnička, Trška, Bodák, D. Krenželok – Bukarts, Roman, Schleiss – Dej, Lakatoš, Mallet – Razgals, Š. Stránský, Zdráhal – Baláž, Werbik, Guman