HC Energie Karlovy Vary2114Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA1001Prohra

20.10.2019 15:30 A tým 2019-2020 12

KVA – VIT 4:1: Oslabené Vítkovice ve Varech neuspěly

Vítkovice v Karlových Varech na páteční výhru nenavázaly. V sestavě, značně pozměněné vinou zranění a nemocí, sice herně držely krok se soupeřem, ale i vinou častých vyloučení nabídly soupeři šanci, které Energetici beze zbytku využili.

Vítkovičtí ani tentokrát nemohli využít služeb zraněného Robertse Bukartse, navíc pro nemoc zůstali mimo sestavu Dej a Vopelka, následkem čehomuseli trenéři hodně upravit složení útočných formací a v Karlových Varech se tak představila ofenziva modro-bílých ve značně zpřeházené podobě.

Karlovarští využili oslabení soupeře hned v úvodu utkání, nebyla odehrána ještě ani první minuta, když Vojtěch Polák našel na pravém kruhu volného Ondřeje Beránka, jehož střela si proklestila cestu za záda Miroslava Svobody – 1:0. Rychlé vedení předznamenalo ráz hry prvních minut, která se uskutečňovala především na vítkovické polovině, především v obranném pásmu hostů. Modro-bílí si na svou první velkou šanci počkali do 7. minuty, navzdory oslabení se dokázal Patrik Zdráhal uvolnit v přečíslení dvou proti jednomu, akci vzal na sebe, zkusil kličku a hbitou střelu, ale Novotného nepřekonal. Jenže přesilovka přece jen přála domácím, Tomáš Rachůnek vypálil od modré čáry, a přestože zcela minul bránu, puk se odrazil od chráničů Dávida Grígera do klece – 2:0. Pod velký tlak se hosté dostali ve 14. minutě při zdvojeném vyloučení a následné přesilovce Varů pěti proti třem na více než minutu a půl. Miroslav Svoboda i s trojicí defenzivních pomocníků odolal a stav se neměnil. V závěru třetiny měli šance Eminger či Flek, ale i jejich pokusy zůstaly mimo bránu. Domácím se to vymstilo, necelou minutu před první sirénou se po spolupráci s Výtiskem a Lakatošem uvolnil Patrik Zdráhal a ranou ke vzdálenější tyči uštědřil Varům gól do šatny a zmírnil ztrátu – 2:1.

Říká se, že gól do šatny dokáže zamávat s týmem, který jej inkasuje a minimálně v tomto případě a v úvodu druhé třetiny to platilo. Vítkovičtí byli mnohem více vidět a ve 24. minutě byli dokonce blízko vyrovnání, když v brankovišti zůstal Filip Novotný ležet, a přitom měli na holích puk, Kurovský ani jeho spoluhráči ale kotouč do brány nedotlačili. Jenže aktivita hostů se rozplynula po dalším vyloučení na jejich straně, při kterém celou situaci velmi emotivně reklamoval u hlavních sudí kouč Petr. Tým hostů na oslabení byl motivován dostatečně na to, aby se Varští v podstatě nedostali do větší šance a byl to naopak z trestné lavice se vracející Šidlík, který okamžitě zahrozil. Rovnovážný stav a iniciativa Vítkovic dlouho nevydržely, další přesilová hra Energie přesunula dění opět před Svobodu, který se vytáhl proti dorážce Koblasy. Emoce rozvířil atak Šidlíka na Šenkeříka, po kterém zůstal domácí obránce na ledě, ale rozhodčí tentokrát ponechali situaci bez vyloučení. Bitva se za polovinou utkání ustálila, změnila se v poziční boj dvou vyrovnaných soupeřů. Důraznější přístup Vítkovic ale rozhodčí čím dál častěji bez sebemenšího pochopení trestali. Tak se stalo, že v závěru druhé periody měli domácí další šanci ve výhodě pěti proti třem. A využili je expresně, po střele Skuhravého se puk odrazil před Vojtěcha Poláka, který jej ze strany pohotově vrátil za Svobodova záda – 3:1.

Do třetí třetiny vstoupily Vítkovice v roli týmu, který krátce před pauzou inkasoval. Navíc jejich oslabení pokračovalo i po přestávce. Po jeho konci to byl Kurovský, kdo ohrozil Novotného a ostravská pětice se usadila v pásmu načež získala přesilovou hru. V ní měl dobrou šanci z kruhu pálící Trška, ale Novotný svůj tým podržel. Vítkovičtí se tlačili do útočeného pásma, Energetici se zaměřili na obranu, stáhli se do svých defenzivních pozic a čas hrál do karet právě jim. V 52. minutě se rozehrávku Vítkovic z vlastního pásma rozhodl napadat Dávid Gríger, dostal defenzivu soupeře pod tlak a využil následné chyby, Tomáš Rachůnek pak z předbrankového prostoru navýšil vedení domácích – 4:1. Zdálo se, že karty jsou jasně rozdány, zvlášť, když čas hostům neúprosně utíkal, a navíc se museli ještě znovu bránit přesile soupeře. V oslabení v 57. minutě mohl zdramatizovat situaci samostatným únikem Ondřej Roman, ale na Novotného nevyzrál. Energetici následně vrátili hru do obranného pásma hostů a Miroslav Svoboda byl pod ostrou palbou. Karlovarskou arénou mezitím obíhaly mexické vlny v tušení fanoušků blížícího se vítězství. To se nakonec splnilo, Vary si výsledek pohlídaly do konce a s nimi i tři body.

Připravujeme…

HC Energie Karlovy Vary – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 1. Beránek (Polák), 8. Gríger (T. Rachůnek), 40. Polák (Skuhravý, Graňák), 52. T. Rachůnek (Gríger) – 20. P. Zdráhal (Lakatoš, Výtisk). Rozhodčí: Hodek, Bejček – Malý, Pešek. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. Diváci: 3 487. Střely na branku: 42:37

HC Energie Karlovy Vary: Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák, Plutnar, Rohan, Eminger, Kubka – Koblasa, Skuhravý, Vondráček – Hlava, Knotek, Kohout – Polák, Mikúš, Beránek – T. Rachůnek, Gríger, Flek

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Výtisk, Trška – Schleiss, Roman, P. Zdráhal – Baláž, E. Němec, Mallet – Lakatoš, Š. Stránský, Kurovský – Werbik, Guman