HC Dukla Jihlava0134Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA0202Prohra

29.9.2017 17:20 A tým 2017-2018 8

JIH – VIT 4:2: Úřadovali exvítkovičtí v barvách bojovné Dukly

Podruhé v sezoně zůstali hokejisté Vítkovic bez bodu. Druhou porážku jim připravila na svém ledě bojovná Dukla Jihlava. Ostravané sice ve druhé třetině otočili vývoj utkání, ale domácí si v závěru zápasu dokázali vzít vedení zpět. Tři ze čtyř gólů vojáků vstřelili hráči s vítkovickou minulostí.

Vítkovičtí sice dorazili na led nováčka extraligy, který se vrátil do nejvyšší soutěže po dlouhých dvanácti letech. Sami Ostravané ale už před utkáním vnímali Duklu jako těžkého a nebezpečného soupeře a varovali, že je nečeká nic snadného. Domácí Jihlava chtěla na své půdě potřetí v řadě bodovat. Domácí v bouřlivém prostředí Horáckého zimního stadionu rozehráli utkání ostře a dravě. První prakticky čtyři minuty nepustili Vítkovice z jejich pásma, během toho pálil rychle Tomáš Kubalík z kruhu, ale Bartošák zakročil úspěšně. Ostravané se pokusili kontrovat brejkem v 5. minutě, jenže pas Lva nenašel najetého Olesze před bránou. Kromě důrazného a aktivního nástupu soupeře museli ostravští trenéři také řešit zranění Lukáše Kucsery, který v 7. minutě opustil střídačku a do hry již nezasáhl. Modro-bílým nepomohla ani přesilová hra, Jihlava vzdorovala hodně sebevědomě, i když pravdou je, že ani Dukla nenaložila se svou početní výhodou nijak zdárně, až na teč Skořepy těsně vedle Bartošákovy klece si větší šanci nevypracovala. To v posledních okamžicích první periody byli vojáci opět velice aktivní, nejprve Čachotský na sebe vzal únik dvou proti jednomu, ale minul, následně se Hubáček snažil tečovat před brankovištěm a nakonec Macík pálil švihem kolem klece. Vítkovická hra dopředu příliš neobstála, bylo jasné, že pokud Ostravané chtějí bodovat, budou muset ve zbývajících dvou třetinách přidat na důrazu i aktivitě.

Vítkovičtí potřebovali přidat na důrazu ve hře i v útočné aktivitě a přesně to po první přestávce provedly. Okamžitě se usadily v pásmu Dukly a brankář Škarek začínal mít čím dál více práce. Jejich snahu přerušil ve 25. minutě někdejší ostravský hráč Michal Hlinka, který po úniku střelou z modré čáry ze strany překvapil Patrika Bartošáka, platnost gólu posvětil videorozhodčí – 1:0. Vítkovičtí se potřebovali na chvíli vzpamatovat z inkasované branky, nezužitkovali početní výhodu, ale zvládli ustát dvě oslabení, krátce dokonce tří proti pěti. Pak přišel jejich čas. Útočný pres byl na Jihlavské až moc, Ve 37. minutě se po zámku v pásmu natlačil před bránu Rostislav Olesz a zametl kotouč do klece – 1:1. Převaha Ostravanů pokračovala, což také umocnilo další vyloučení na straně domácích v závěru třetiny. Necelou minutu před druhou sirénou napálil z modré čáry kotouč na bránu David Květoň a podle všeho kotouč před Škarkem tečoval znovu vítkovický kapitán Olesz a ještě před přestávkou dokonal obrat hostů v zápase – 1:2.

Úvod třetí třetiny se hrál v rychlém tempu, odstartoval ji Tomáš Kubalík, který se snažil bekhendem protáhnout kotouč k volné tyči, ale minul. Bolestný okamžik zažil krátce na druhé straně Radek Hubáček, který lehl do střely Patrika Zdráhala a odrazil puk hlavou. Jihlava se vrátila k důrazné hře, ale Ostravané jí stačili a hrálo se tvrdě a nahoru – dolů. Lvím skokem zamezil vyrovnání z holí domácích Jan Výtisk, jenže společně s pukem vzal s sebou i branku a musel na hanbu. Hosté se hodně zapotili v oslabení, nebezpečně pálil Jiránek ze středu, Protasenja dokonce nastřelil tyč, ale modro-bílí s vypětím všech sil odolali. Jenže ne na dlouho. Ve 47. minutě nastřelil Suchánek puk na Bartošáka, ten těžkou střelu odrazil, bohužel ale přímo na hůl dojíždějícího Skořepy, pro kterého nebyl problém umístit kotouč do odkrytého prostoru a srovnat tak – 2:2. Vítkovice následně udeřily v přesilovce, střela Davida Květoně přesně zapadla za Škarkova záda, sudí však trefu neuznali pro postavení Rostislava Olesze v brankovišti. Možná zlomový moment utkání. Jihlavští totiž po své šanci skočili, v 58. dostali přesilovou hru, proti oslabenému soupeři jim to nešlo, dopustili se faulu, ale při hře čtyř proti čtyřem se vrátili do vedení. Lukáš Žálčík vyslal na zteč dalšího exvítkovického hráče Filipa Semana, který se tváří v tvář Bartošákovi nemýlil – 3:2. Vítkovice se pokusily o zvrat číslo dvě. Odvolaly gólmana, vzaly si oddechový čas, ale Dukla dokázala prolomit jejich tlak a trefou do prázdné klece pečetil výhru vojáků do třetice bývalý hráč Vítkovic Radek Hubáček – 4:2. Ostravané tak podruhé v sezoně zůstali bez bodu.

Ohlasy trenérů po utkání:

HC Dukla Jihlava – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky: 25. Hlinka, 48. Skořepa (Suchánek), 58. F. Seman (Žálčík, De la Rose), 60. R. Hubáček (Jiránek, Bryhnisveen) – 37. Olesz (Š. Stránský), 40. Olesz (D. Květoň, Trška). Rozhodčí: Pražák, Souček – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 3944. Střely na branku: 38:25.

HC Dukla Jihlava: Škarek – De la Rose, Suchánek, Šidlík, Půža, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa – Macík, Skořepa, Jiránek – T. Kubalík, Čachotský, Rys – Žálčík, Hlinka, Anděl – Protasnja, R. Hubáček, F. Seman

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Puzič – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Dej – Kucsera, Š. Stránský, Szturc – Kurovský, Kolouch, Zdráhal