HC VÍTKOVICE RIDERA1124Výhra

Datum Čas League Sezóna
11.8.2019 17:00 A tým 2019 Příprava

HCD – VIT 1:4: Radost na úvod přípravy, Vítkovice přehrály Davos

Tři branky v přesilových hrách, ubráněné oslabení tří proti pěti, vychytaný samostatný nájezd, premiérové trefy nováčků Bukartse a Lakatoše. Vítkovice na úvod přípravy porazily slavný HC Davos, v Sursee předčily švýcarského multišampiona poměrem 4:1.

Vítkovičtí trenéři se rozhodli do utkání nasadit čtyři kompletní útoky a tři obranné dvojice, v bráně v prvním přípravném utkání mezisezonního období dostal příležitost služebně i reálně starší Daniel Dolejš. Výsledkem byl první úspěch. Navzdory zvučnému soupeři, kterým byl 31-násobný švýcarský šampion HC Davos.

Ostravané za výhrou vykročili v samotném úvodu utkání. Davos doplatil na svou nedisciplinovanost a modro-bílí hned při své první příležitosti naznačili, že nově vznikající spolupráce Ondřeje Romana s lotyšským kanonýrem Robertsem Bukartsem může fungovat – 0:1. Také hráči HCD si vyzkoušeli početní výhody, ale do první přestávky odpověď na Bukartsovu trefu nenašli.

Hra před zaplněnou Eishalle Sursee ubíhala, Vítkovičtí i ve druhé třetině ukazovali, že i letos by jejich silnou stránkou mohla být hra v početních nevýhodách. Švýcaři vystřídali dle plánu v polovině utkání brankáře. Nový muž mezi třemi tyčemi Joren van Pottelberghe ale čisté konto dlouho neudržel, ve 36. minutě jej, opět v přesilové hře, prostřelil Šimon Stránský po spolupráci s obráncem Kvasničkou – 0:2. Klid to ale neznamenalo. Modro-bílým začalo být pořádně horko hlavně v závěru prostřední části, kdy po sobě v krátkém sledu šli na trestnou lavici Roman a Krenželok. Do kritické situace se dvoubrankové vedení Ostravanů dostalo devět sekund před druhou sirénou, kdy sudí po zákroku Tršky na Marca Aeschlimanna nařídili trestné střílení. Sám faulovaný hráč ale na jistě působícího Daniela Dolejše nevyzrál.

Davos si do úvodu třetí třetiny přenesl 18 vteřin přesilovky pěti proti třem. Modro-bílí dvojitou nevýhodu ustáli, o to větší škoda pak byla, když 17 sekund před koncem druhého trestu dokázal obrannou čtveřici i Dolejše překonat Luca Hischier – 1:2. Vítkovičtí se naštěstí nenechali rozhodit. Klid na jejich hole přinesla spolupráce již osvědčené útočné dvojice, v 51. minutě zvyšoval opět na rozdíl dvou gólů po pobídce Šimona Stránského Patrik Zdráhal – 1:3. Atmosféra se rozvířila po menší rozmíšce mezi Baumgartnerem a Dominikem Lakatošem. Jakékoli snahy Davosu o dramatizaci závěru utkání smazala nepozornost jeho hráčů při střídání, následkem čeho šli „domácí“ opět do početní nevýhody a v čase 59:20 dal výsledku konečnou podobu svým premiérovým gólem ve vítkovickém dresu Dominik Lakatoš – 1:4.

„Jednoduché a stručné hodnocení. S ohledem na zvučné jméno soupeře bylo znát, že hráči cítí respekt, což se v zápase projevilo především důsledností a koncentrací během hry. Moc bych v této fázi přípravy a po prvním zápase nedělal závěry z toho, jestli jsme dali nebo nedali tři góly v přesilovkách. Jednoznačnými pozitivy bylo, že hráči byli odhodlaní a schopní plnit to, co jsme si před zápasem stanovili. Hodně pozitivně hodnotím taky to, že ve chvíli, kdy Davos snížil na jedna dva se celý tým zdravě naštval, nerozklepal se. V této fázi zápasu jsme čekali největší tlak Davosu, ale naši hráči sami svým přístupem, napadáním, zlepšením bruslením a odhodláním nedali soupeři šanci vytvořit si větší tlak, ze kterého by mohl vytěžit srovnání. Na závěr bych ještě chtěl dodat, že jsme po celý zápas sledovali, jaká je v týmu jak na ledě, tak mimo něj velice zdravá a pozitivní atmosféra, což je také jednoznačně pozitivní poznatek. Každopádně. Výsledek nepřeceňujeme, můžeme být, jak bych řekl polospokojení, ale rezervy máme, víme o nich, pokračujeme v práci,“ zhodnotil utkání trenér Jakub Petr.

Vítkovická příprava se teprve rozjíždí. Další utkání odehrají svěřenci trenéra Jakuba Petra v úterý na ledě Rapperswil-Jona proti místnímu SC Lakers.

Příprava 2019 – Lehner Cup

HC Davos – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 41. Hischier (M. Wieser, S. Guerra) – 7. Bukarts (Roman), 36. Š. Stránský (Kvasnička), 51. Zdráhal (Š. Stránský), 60. Lakatoš (Š. Stránský). Rozhodčí: Wiegand, Ströbel – Progin, Wolf. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:3. Diváci: XXXX.
Střely na branku: X:X

HC Davos: S. Aeschlimann (od 30. van Pottelberghe) – Jung, Kienzle, Paschoud, Guerra, Stoop, Barandun, Heinen, Buchli – Eggenberger, Bader, M. Wieser – Meyer, Baumgartner, Kessler – Herzog, M. Aeschlimann, Hischier – D. Wieser, Frehner

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – D. Krenželok, Gregorc, Výtisk, Kvasnička, Šidlík, Trška, T. Černý – Schleiss, Roman, Bukarts – Lakatoš, Š. Stránský, Zdráhal – Dej, E. Němec, Guman – Kurovský, Werbik, Fridrich