HC VÍTKOVICE RIDERA3003Prohra

Datum Čas
24.8.2017 19:30

AMP – VIT 4:3: Hektický zápas v Biasce nakonec pro domácí Ambri-Piottu

Nejprve přestřelka, pak permanentní oslabení a nakonec přetlačovaná. Vítkovice absolvovaly v Biasce na závěr švýcarského turné hodně zajímavé utkání proti Ambri-Piotta. Vítězně z něj vyšli téměř domácí, rozhodl kotouč padající zpod střechy.

Také ve čtvrtém utkání na turné ve Švýcarsku dostal v bráně přednost Daniel Dolejš před juniorským brankářem Matyášem Daňou, který v pozici dvojky zaskakuje za chybějícího Patrika Bartošáka, plnícího si reprezentační povinnosti. Ani proti Ambri-Piotta nemohli z objektivních důvodů nastoupit obránce Karol Sloboda a útočník Lukáš Kucsera, jinak měli trenéři před závěrečným střetnutím na půdě země Helvétského kříže k dispozici kompletní dostupnou sestavu. V horku a parnu se začalo v docela ostrém tempu. Ostravané se okamžitě začali tlačit před bránu Benjamina Conze a už po 59 sekundách jej z dorážky k levé tyči překonal Rostislav Olesz – 0:1. Ambri kontrovalo nebezpečným pokusem Eliota Berthona. První dvě akce určily styl úvodu zápasu, k vidění byly především rychlé protiútoky a častá střelba. Nehrálo se ani v rukavičkách, po zdvojeném zákroku Tomáše Jáchyma dali domácí jasně najevo, že hru za hranicí pravidel nebudou tolerovat. Ambri tím navíc získalo rovnou čtyřminutovou přesilovku. K využití první dvouminutovky domácí mnoho nepotřebovali, střelu D´Agostiniho tečoval před Dolejšem Lukáš Lhoták – 1:1. Početní výhoda HCAP přitom pokračovala. Už v rovnovážném stavu se prodral před Daniela Dolejše Diego Kostner, ale ostravského brankáře ani nadvakrát nedokázal překonat, Dolejš předvedl hodně široký rozklek. Další vyloučení na straně Vítkovic a přestřelka. Nejprve Ostravané skvěle sehráli situaci ve čtyřech, kdy Krenželok vyhodil kotouč až na modrou na čekajícího Olesze, který posunul jen na jetého Romana Szturce, pro kterého nebyl problém vymést růžek brány Ambri – 1:2. Jenže vedení modro-bílých dlouho nevydrželo, domácí využili i tuto příležitost, opět to byl Lukáš Lhoták, kdo z kruhu prostřelil Daniela Dolejše – 2:2. Přetahovaná pokračovala, ve 13. minutě stačilo Vítkovicím jen 5 sekund, aby využili svou první početní výhodu, po spolupráci s Rastislavem Dejem se prosadil podruhé v zápase z blízka kapitán Rostislav Olesz – 2:3. V 17. minutě se Vítkovice dostaly do úzkých, ve vlatní přesilovce se provinil Petr Kolouch hákováním, Roman Szturc naznačil, že se o faul nejednalo, a tak vyfasoval také dvě trestné minuty za nesportovní chování a z přesilovky bylo rázem oslabení tří proti čtyřem a půl minuty také tří proti pěti. Ostravané s Dejem, Výtiskem a Trškou ale dobře rozestavili obranný triangl a tlak Ambri ustáli. V závěru divoké třetiny se o únik po křídle pokusil obránce Marek Hrbas, ale jeho střelu vystil Benjamin Conz lapačkou.

Také druhá perioda byla hodně ostrá, začala tvrdým hitem Jana Výtiska u mantinelu, svého spoluhráče přijel okamžitě bránit Eliot Bianchi a byl z toho pěstní souboj, který nakonec vynesl Vítkovicím úlevu, protože Výtisk měl obdržet trest za bodyček, atak Bianchiho srovnal síly na obou stranách. Po vhazování v pásmu Ostravanů se před Dolejše natlačil Zwerger, ale vítkovický brankář vykopl proti jeho střele úspěšně beton. Sudí Oggier s Pruggerem ale nasadili na hru hostů hodně přísný metr, dohraný souboj Daniela Krenželoka okamžitě ocenili dvěma minutami a Vítkovičtí byli opět nuceni se bránit přesile Ambri-Piotty. A následovalo další vyloučení. Ve 28. minutě byli Ostravané opět ve třech za neviditelné provinění Szturce. I tak ale byl Jakub Lev proti dvojnásobné přesile schopen vyvézt kotouč z vlastního pásma a odvrátit nebezpečí. Ve čtyřech si o únik středem řekl Rastislav Dej, ale těžkou přihrávku nezpracoval, protečováním puku našetřil alespoň drahocenné vteřinky. Už v pěti se modro-bílí dostali pod tlak, Ambri je sevřelo v pásmu, střelecky byl aktivní především Igor Jelovac, ale neuspěl. Na druhé straně přečíslení s Jáchymem nezužitkoval Marek Kalus. Opět ve 32. minutě šli hosté do čtyř, tentokrát si při úniku s pukem asi hodně důrazně počínal Marek Kalus, v oslabení dvakrát vynikl Daniel Dolejš, nejprve při pokusu Emmertona a pak, když vytáhl puk rovnou z brankové čáry. Když se pak do něj dvakrát natlačil Zwerger a Dolejš si pozici v brankovišti chtěl vydobýt odstrčením, dostal dvouminutový trest i on a Ambri znovu hrálo pět proti třem. Ani to ale vítkovického brankáře o klid nepřipravilo a i jeho zásluhou Ostravané další chvíle v oslabení přečkali. A představení Daniela Dolejše pokračovalo, ve vlastním oslabení unikli v přečíslení Kostner a D´Agostino, ale ani tak proti skvěle připravnému Dolejšovi neuspěli. Až závěr druhé periody se trochu uklidnil, Ambri zkusilo v posledních vteřinách atak a úspěšný, před branou úspěšně sklepl ze vzduchu Eliot Berthon a srovnal – 3:3.

Do třetí třetiny vstoupily Vítkovice aktivně s četnou střelbou ze všech pozic, škoda jen, že jejich útočné akce zbrdilo další vyloučení. Ostravané obstáli a za odměnu dostali současné tresty Kolouch a Hrbas, takže od 45. minuty se museli bránit opět ve třech proti pěti. Vítkovické trojice vzdorovaly statečně, leč bohužel marně, 16 sekund před vypršením trestů tečoval Adrian Lauper puk hodně vysoko a padající kotouč Daniel Dolejš nemohl postřehnout – 4:3. Ostravský brankář si pak ale spravil chuť, když vychytal jasnou tutovku Zwerglera do prázdné brány pohotovou lapačkou. Také Benjamin Conz se vytáhl, když v 50. minutě vychytal únik vítkovických. Ambri bylo pod tlakem, tři pětky soustavně po sobě držely domácí v jejich pásmu a dorážely na ně, co se dalo. Třiapadesátá minuta navíc převahu hostů znásobila, když nejprve za faul putoval na trestnou lavici Bianchi a krátce poté jej následoval i Gautshi za vystřelení puku mimo hrací plochu. Ostravská pětice okamžitě zaujala palebné postavení, Conz se musel hodně otáčet, aby stačil tempu přihrávek i střelby, dvakrát úspěšně zasáhl hned v úvodu minutu a půl trvající přesilovky hostů pěti proti třem. Ambri už bylo ve čtyřech, když se Petr Kolouch pokusil prosmýknout před Conze, když jej Fora zahákoval, následovala další strkanice za bránou domácích, ale Vítkovice o další početní výhodu nepřišly. Jenže tentokrát už se domácí i díky jistým zákrokům Conze dokázali efektivně bránit. Vítkovice se v závěru pokusily o hru bez brankáře, z trestné lavice se vracející domácí už už chtěli odvézt puk do prázdné klece. Na poslední chvíli zatáhl za ruční brzdu Peter Trška, což znamenalo další vyloučení, násobené ještě trestem pro hráčskou lavici za zdržování při střídání. Za dané konstelace už Ostravané s výsledkem neměli šanci nic udělat a museli akceptovat porážku.

Příprava 2017 – Švýcarsko

HC Ambri-Piotta – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)

Branky: 6. Lhoták (D´Agostini), 11. Lhoták (Lauper, Stucki), 40. Berthon (Emmerton), 47. Lauper (Fora) – 1. Olesz (Puzič), 10. Szturc (Olesz, D. Krenželok), 13. Olesz (Dej). Rozhodčí: Oggier, Prugger – Bürgi, Castelli. Vyloučení: 8:16, navíc Výtisk (VIT) a Bianchi (AMP) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1038.

HC Ambri-Piotta: Conz – Zgraggen, Moor, Gautschi, Fora, Jelovac, Pinana, Collenberg, Trunz – Lauper, Taffe, D´Aggostini – Zwerger, Emmerton, Lhoták – Hrabec, Müller, Stucki – Bianchi, Kostner, Berthon – Chiriaev