HC VÍTKOVICE RIDERA1012Prohra

Datum Čas League Sezóna
15.8.2019 17:00 A tým 2019 Příprava

EVZ – VIT 3:2: O triumfu švýcarského vicemistra rozhodl Jan Kovář

Vedli, statečně bojovali, dotahovali, srovnali, ale nakonec padli. Vítkovičtí hokejisté výsledkově neuspěli ve třetím přípravném utkání. Silný švýcarský vicemistr EV Zug otočil skóre ve svůj prospěch ve druhé třetině a na vyrovnání Ostravanů odpověděl vítězným gólem český legionář Jan Kovář.

Po strop napěchovaná Eishalle Sursee sledovala v zápase mezi EV Zug a HC VÍTKOVICE RIDERA vyrovnanou bitvu. Švýcarský vicemistr to měl s Ostravany možná až nečekaně těžké, bohužel pro hosty z Česka, nakonec přece jen naplnil předpoklady a zvítězil, byť těsně.

Byli to Vítkovičtí, kdo jako první otevřel skóre. V závěru první periody se po přihrávce Davida Kvasničky prosadil Patrik Zdráhal – 0:1. Jenže švýcarský vicemistr dokázal úspěšně vstoupit do druhé třetiny, když už po 36 sekundách hry druhého dějství zaznamenal vyrovnávací gól po spolupráci s Janem Kovářem Grégory Hofmann – 1:1. Do vedení pomohla Zugu přesilová hra ze 34. minuty, využil ji Lino Martschini – 2:1. Ostravané se nevzdávali. Jednak odolávali hře kvalitního soupeře a jednak byli schopní i sami provádět nebezpečné útočné akce. Do zápasu se vrátili vyrovnáním Šimona Stránského ve 43. minutě – 2:2. Nadějná remíza ale vydržela jen deset minut. EVZ poznal, jak důležitá bude jeho nová letní posila z Plzně. Útočník Jan Kovář se stal rozhodujícím článkem zápasu, když v 53. minutě vstřelil vítěznou branku svého nového švýcarského celku – 3:2. Pravda, nebylo zcela definitivně rozhodnuto, jenže poté, co brankář Hollenstein uspěl při trestném střílení Vítkovic po faulu Zgraggena, bylo jasné, že jeden z největších kandidátů na mistrovský titul v zemi helvétského kříže už si vítězství nenechá vzít.

Nutno dodat, že na přípravné utkání měli rozhodčí nezvykle mnoho práce. Dvojice Mark Lemelin – Joris Müller rozdala v zápase 102 trestných minut. Lídr Zugu Raphael Diaz pro trest do konce utkání nedohrál, navíc dostal i desetiminutový trest za nesportovních chování, stejně jako jeho spoluhráči Morant a Zgraggen. Za Vítkovice inkasoval desetiminutový trest za nesportovní chování Dominik Lakatoš, a to dokonce hned dvakrát.

„Narazili jsme na opravdu nabité mužstvo a jsme jenom rádi za tuto konfrontaci, protože to byl opravdu kvalitní soupeř a díky němu to byl i velice kvalitní zápas. Mužstvo nám svým přístupem k utkání udělalo radost. S výjimkou první třetiny jsme utkání odehráli ve stažené sestavě na tři pětky a znovu podotýkám, že i tak to bylo i z naší strany velice kvalitní utkání. Bohužel… je to starý příběh, skoro celou jednu třetinu jsme odehráli v oslabení, z čehož je potřeba se ponaučit. Musím říct, že jsme i přes jednu inkasovanou branku odehráli oslabení slušně, ale je nesporné, že to zbytečně ubírá síly. Ve hře pět na pět si troufám tvrdit, že jsme Zugu byli vyrovnaným soupeřem. Ve třetí třetině jsme ale nevyužili šance, které jsme si vytvořili, neproměnili jsme trestné střílení. Soupeř rozhodl o výhře parádní ukázkovou kombinací na Kováře, ale i tak jsem toho názoru, že jsme si měli dojít pro další vyrovnání a poslat utkání minimálně do prodloužení. Škoda porážky, to jednoznačně. Celkově nám ale tento zápas zase dal hodně, budu se opakovat, ale je potřeba zdůraznit, na třetí přípravný zápas to bylo hodně kvalitní utkání, a to i z naší strany, za což je potřeba mužstvo pochválit,“ hodnotil utkání kouč Vítkovic Jakub Petr.

Vítkovické herní soustředění ve Švýcarsku se uzavře v sobotu, kdy opět v Sursee vyzvou svěřenci trenéra Jakuba Petra celek HC Ambri-Piotta.

Příprava 2019 – Lehner Cup

EV Zug – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 21. Hofmann (J. Kovář), 34. Martschini (Senteler, Alatalo), 54. J. Kovář (Zryd) – 19. Zdráhal (Kvasnička), 43. Š. Stránský (Zdráhal). Rozhodčí: Lemelin, Müller – Kovacs, Obwegeser. Vyloučení: 4:12, navíc Diaz (EVZ) 10 minut + do konce utkání za nesportovní chování a Lakatoš (VIT) dvakrát 10 minut osobní trest, dále Morant a Zgraggen (oba EVZ) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 1 115. Střely na branku: X:X

EV Zug: Hollenstein – Alatalo, Diaz, Zgraggen, Morant, Schlumpf – Schnyder, Albrecht, Hofmann – Bachofner, Senteler, Martschini – Wüthrich, Zhender, Simion – Stadler, Leuenberger, J. Kovář – Klinberg, Zryd, Thorell

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Gregorc, D. Krenželok, Trška, T. Černý, Výtisk, Kvasnička, Bodák – Schleiss, E. Němec, Bukarts – Lakatoš, Š. Stránský, Zdráhal – Kurovský, Werbik, Guman – Fridrich, Toman, Žiak