BK Mladá Boleslav0101Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA1214Výhra

5.11.2017 18:20 A tým 2017-2018 20

MBL – VIT 1:4: Po výborném výkonu zasloužená výhra v Boleslavi

Zcela zasloužená výhra a tři body na konto. Vítkovice před kamerami České televize odehrály v Mladé Boleslavi i přes omlazenou sestavu výborný zápas. Dva góly vstřelil Ondřej Roman, junior Jozef Baláž při extraligové premiéře zapsal bod za asistenci. Reprezentační přestávku Ostravané přečkají na pátém místě.

BK Mladá BoleslavOstravané dorazili do Mladé Boleslavi v upravené sestavě. Zranění elitního forvarda Radoslava Tybora v pátečním utkání, dlouhodobé zdravotní problémy Deje, Kucsery, Urbance a také Hudečka dost zamotaly hlavu vítkovickým trenérům, v první útočné formaci se své extraligové premiéry dočkal junior Jozef Baláž. Proti Bruslařům ovšem chtěli modro-bílí i tak vyrukovat s bojovností a pokud možno získat co největší počet bodů. Překvapivě Ostravany do Boleslavi přijela povzbudit slušná skupina fanoušků a hosté dostali hned při prvním střídání domácí pod tlak. Boleslav se mohla dostat do šance po chybě obrany soupeře ve středním pásmu, ale i jeden z bránících modro-bílých dokázal trojici útočníků zneškodnit zakončení. Vítkovičtí si i přes přesilovou hru museli na vyloženou šanci počkat, v oslabení se pokusil uniknout Procházka a skvělou příležitost měl z dorážky dojíždějící Pabiška, ležící Bartošák naštěstí dokázal zamezit gólu. Ostravané se nakonec dokázali prosadit ze své první šance, Daniel Kurovský si v 9. minutě najel před bránu na pas Jáchyma od zadního mantinelu a protlačil puk za Růžičkova záda – 0:1. Vítkovice pokračovaly v dobré útočné hře, ale nezaostávaly ani v defenzivní činnosti. Znovu hodně nebezpečně pro domácí si počínala čtvrtá formace, Slobodovu střelu ale Růžička skryl v lapačce. Ve 13. minutě vyrazili v přečíslení do útoku Tomi s Kurovským, Tomi vypálil, ale naneštěstí pro něj těsně nad. Drze se kolem veterána Hanzlíka chtěl protáhnout debutant Baláž a byla z toho další přesilovka pro Vítkovice. Boleslav si ale s tímto oslabením nadmíru úspěšně poradila. Početní nevýhodu ale krátce na to ustáli i hosté. V 18. minutě zůstal před Bartošákem sám Klepiš, ale puk nedokázal zpracovat. Závěr první třetiny se měl dohrávat ve čtyřech hráčích na obou stranách, ale po provinění Koloucha si domácí zahráli výhodu čtyř proti třem. Ostravské trio však dokázalo vedení do přestávky ubránit.

Boleslav si přenesla do druhé třetiny zkrácenou početní výhodu a měla tak ideální podmínky k vrácení úderu. A vše se sehrálo velice rychle, Jakub Klepiš střílenou přihrávkou našel u tyče přesně připravenou hůl Lukáše Žejdla, který srovnal 1:1. Domácí pookřáli, ve 23. minutě vyrazil na zteč Kousal, ale Bartošák dokázal ustát jeho manévr v zakončení. Ostravané se naštěstí brzy oklepali, nejprve měl šanci těsně před Růžičkou Kolouch a pak si před bránu s pukem najel Szturc. Ve 25. minutě zažil krušné chvíle Patrik Bartošák, který po ataku Pacovského dlouho nevěděl, kde puk má a kotouč balancoval před čarou, žádný z pokusů o dorážku ale nebyla úspěšná a vítkovický gólman se nakonec v brankovišti zorientoval. Zvýšená aktivita Boleslavi ale přinesla další ohrožení a z toho pramenící faul a následnou početní výhodu pro Bruslaře. Vypracovali si velký tlak v útočném pásmu, Ostravané však byli s to jej ustát. V pěti pak ukázali modro-bílí svou sílu. První vítkovický útok vyrazil na zteč v přečíslení tří proti jednomu a David Květoň nabil Ondřeji Romanovi na vedoucí gól, prvního bodu v extralize se při své premiéře dočkal i Jozef Baláž za druhou asistenci – 1:2. Návrat do vedení vrátil Vítkovickým opět větší převahu na hokejky. Během vyloučení Lence fauloval Říha a domácí museli na téměř minutu do tří. Hostům ale dvojnásobná výhoda sedla. Kombinačně ji sehráli dobře, Ivan Baranka z modré čáry posunul na Davida Květoně do rohu a ten našel přímo před bránou skvěle najetého Ondřeje Romana – 1:3. A krátce na to mohl na rozdíl tří branek zvýšit Roman Szturc, ale Růžička dokázal špičkou betonu jeho střelu vytěsnit tak tak vedle klece. Samotný závěr druhého dějství přinesl náznak přečíslení Boleslavi, ale Patrik Bartošák byl opět pozorný a připraven čelit Pacovského střele. Domácí se snažili rychle střílet, na Bartošáka ale ani teď nevyzráli.

Druhá přestávka nesebrala Vítkovicím nic z jejich aktivity. Vyhození kotouče z obranného pásma navíc situaci domácích ještě ztížilo, ale jen po herní stránce, do výsledku se další přesilovka hostů nezapsala, byť Trškova střela nebo dorážka Zdráhala přidělaly Růžičkovi velké starosti. Ve 44. minutě předvedli modro-bílí další brejk v přečíslení, ale Kolouchovo zakončení mezi tři tyče nemířilo. Ostravané si počínali hodně sebevědomě, v boleslavské přesilové hře ze 46. minuty si dokonce Patrik Bartošák téměř ani nesáhl na puk, speciální tým na oslabení zafungoval výtečně. Vzrušení na stadionu přinesl moment, kdy Jan Výtisk tvrdě, ale čistě trefil v rohu kluziště pronikajícího Pacovského, domácí útočník se po tvrdém hitu dlouho nemohl zvednout z ledu a poté také zamířil do kabiny. Patrik Zdráhal v 50. minutě od zadního mantinelu našel před bránou Jakuba Lva, ten poslal kotouč do klece, ale sudí už před tím přerušili hru pro postavení Olesze v brankovišti. Nicméně modro-bílí pokračovali v jednoznačném počínání. Z tohoto trendu vybočila jen Kotvanova důrazná dvojdorážka po Musilově nahození, ale Bartošák puk udržel. Pozornost na sebe i ve třetí třetině strhávala vítkovická čtvrtá formace a Vojtěch Tomi rozhodně v 55. minutě nepálil špatně, Růžička však pokus zneškodnil. Závěr utkání poklidný nebyl, tři a půl minuty před koncem při vyloučení Slobody odvolali domácí brankáře a zkusili risk v šesti proti čtyřem. Logicky zamknuli Ostravany v jejich pásmu, ale bez většího ohrožení vítkovické klece a nakonec vše vyústilo ve vyloučení i na straně Bruslařů a tedy konec možné šance na případný zvrat zápasu. Vítkovičtí si poslední okamžiky pohlídali i díky početní výhodě. A v ní udeřili naposledy. Rostislav Olesz vyzval pasem Romana Szturce ke krásné individuální akci a Szturc předvedl, jak rychlé a šikovné ruce má – 1:4. Vítkovice zcela zaslouženě ovládly utkání v Boleslavi a získaly všechny body.

Patrik Augusta (BK Mladá Boleslav): Od nás to byl od začátku špatný výkon. Špatně jsme do utkání vstoupili a neměli jsme pohyb a agresivitu, kterou nás soupeř přehrával. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Na začátku druhé třetiny jsme se dostali do hry přesilovkovým gólem a vytvořili si i pár dalších šancí, ale v jedné z nich jsme se zachovali tak, že z ní měl soupeř protiútok a dal gól na 1:2. V našem rozpoložení na nás padla deka a už jsme nebyli schopní se z toho dostat.

Jakub Petr (HC VÍTKOVICE RIDERA): Jak jsem řekl i týmu – dnes mohu chválit, protože je pauza. A také se přiznávám, že jsem mužstvo pochválil. Jindy pokaždé, když pochválím, tak další zápas není dobrý. Myslím, že bylo patrné odlišné naladění obou týmů. V naší sestavě byli mladí kluci a chtěli jsme hrát strašně živelný hokej, nebylo to moc o taktice, ale hráli jsme krátká střídání a hodně napadali. Dařilo se nám to a měli jsme i štěstí, že se nám podařilo dát ze šancí čtyři góly.

BK Mladá Boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 21. Žejdl (Klepiš) – 9. Kurovský (Jáchym), 28. Roman (D. Květoň, Baláž), 36. Roman (D. Květoň, Baranka), 60. Szturc (Olesz, Klok). Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Lhotský, Klouček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 2077. Střely na branku: 23:24

BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Kotvan, Eminger, Hanzlík, Knot, Němeček, Říha, Hrdinka – Valský, Holík, Klepiš – Orsava, Žejdl, Procházka – Lenc, Musil, Pacovský – Kousal, Urban, Pabiška

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Krenželok – D. Květoň, Roman, Baláž – Olesz, Lev, Zdráhal – Szturc, Kolouch, Š. Stránský – Kurovský, Jáchym, Tomi