HC VÍTKOVICE RIDERA0202Výhra

19.2.2021 16:30 A tým 2020-2021 46

MBL – VIT 1:2: Chyby se bruslařům nevyplatily, Vítkovice vítězné

Vítkovice z ledu třetího celku tabulky přivezly všechny body a upevnili si tím pozici v desítce. Mladou Boleslav porazily potřetí v řadě.

BK Mladá BoleslavŘeči o neoblíbeném soupeři chtěli Bruslaři hodit za hlavu. Není se co divit, třetí tým extraligové tabulky dělilo od desátých Ostravanů 26 bodů a po dvou prohrách se na severomoravského soupeře chtěli konečně vytáhnout.

Herně patřil začátek utkání ve městě automobilů Vítkovicím. Jenže ty nebyly v první dvacetiminutovce schopné ze střelecké i herní převahy vytěžit byť jen jeden gól. To Bruslaři se prosadit dokázali, i když tahali za kratší konec. V 11. minutě se přímo do růžku Svobodovy branky trefil po sjetí na kruh David Bernad.

Také nástup do druhé třetiny měli lepší hosté, ale rozdíl oproti prvnímu dějství byl v tom, že tentokrát modro-bílí své příležitosti využili. Byli by sami proti sobě, kdyby se tak nestalo, protože to byla Mladá Boleslav, kdo svými hrubkami nabídl soupeři obrat v utkání doslova na zlatém podnose. Ve 25. minutě vyjel po křídle do útoku Lukáš Krenželok, byl už z úhlu, skoro za bránou, když na sebe nalákal brankáře Krošelje, rozhodl se pro přihrávku před branku, kde ale byl bránící Claireaux, kterému zbývalo jen odpálit kotouč do bezpečí. Jenže boleslavský útočník před prázdnou bránou zaváhal a pro dojíždějícího Dominika Lakatoše nebyl vůbec žádný problém doťuknout volný puk do odkryté klece. Srovnáno.

Boleslavští byli zaskočeni, zatímco Ostravané byli, jak se říká, na koni. Byli znovu aktivnější, hernější, hokejovější. Donutili soupeře k další obrovské chybě. Nahození za bránu jel zastavit a rozehrát sám Gašper Krošelj, jenže si nechtěně srazil puk do předbrankového prostoru, kam si mezitím najel napadající Marek Kalus a obrat v zápase ve prospěch Vítkovic dokonal.

Bruslaři nebyli schopní najít cestu ze ztraceného vedení ani přes dobře připravenou hru Vítkovic. Čas utíkal. Až v posledních desítkách vteřin se domácí pokusili v power play o vykřesání naděje, výsledkem ale byla chyba Ševce na modré čáře, následný pokus Lakatoše o brejk do prázdné brány, jenž byl zastaven Ševcovým faulem. S oslabením 10 vteřin před koncem třetí třetiny také zhasly šance domácích na úspěch, zatímco Vítkovice mohly slavit zisk tří bodů na ledě třetího celku extraligové tabulky.

BK Mladá Boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 11. Bernad (Fillman, Najman) – 25. Lakatoš (L. Krenželok), 28. Kalus. Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Bez diváků. Střely na branku: 39:34

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Allen, Dlapa, Šidlík, Bernad, Fillman, Vacík – Kotala, Zbořil, D. Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jaaskelainen – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, J. Stránský

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Svačina, Mikyska, Irgl – Mallet, Flick, Kalus – Dej, Stach, Schleiss