BK Mladá Boleslav0112Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA2114Výhra

22.11.2020 16:00 A tým 2020-2021 20

MBL – VIT 2:4: Vítkovice si výhru vzít nenechaly. V Boleslavi za tři body

Páteční neúspěch odčinili jak nejlépe mohli. Vítkovičtí hokejisté vezou z Mladé Boleslavi tři body, nasměrovali se za nimi rychlým úvodem a brzkým vedením 3:0. Domácí Bruslaři sice zdramatizovali průběh, ale nebylo jim to k ničemu. Dvě trefy zaznamenal Dominik Lakatoš. Ostravané uspěli proti Středočechům poprvé od roku 2018.

BK Mladá Boleslav

Domácí debakl s Českými Budějovicemi přirozeně donutil trenéry Vítkovic promíchat sestavou, a tak kromě obrany a čtvrtého útoku došlo k úpravám složení jak na brankářských, tak na útočných postech. Boleslavští chtěli naopak navázat na páteční úspěch ve Zlíně, nicméně sílu Vítkovic respektovali, což dokázalo, že svou nejlepší útočnou řadu nominovali v pořadí až jako třetí, tedy na první dva útoky soupeře posílali spíše takzvané checking line, proto se proti Hruškovi nepostavil na úvodní buly Radim Zohorna, ale Lotyš Bičevskis.

Vítkovičtí chtěli v Boleslavi složit po pátečním kolapsu reparát a vrhli se na soupeře s maximálním nasazením. Vyplatilo se, už po 28 sekundách se díky tomu dostali do vedení, když Jan Štencel posunul puk Dominiku Lakatošovi, který neměl problém využít odkrytý prostor v bráně – 0:1. A krátce na to brankář Krošelj musel zasahovat i proti nebezpečné střele Poláška, kterou těsně před ním tečoval Schleiss nebo zakončení Rastislava Deje. A další útočné vlny se valily na mladoboleslavskou bránu. Úvod skutečně patřil modro-bílým. Dvě slepené přesilové hry od 7. minuty tento fakt jen potvrzovaly, Krošelj musel odolávat jedné střele za druhou, bohužel trápení Ostravanů v početních výhodách se nyní ještě prolomit nepodařilo. Až ve 13. minutě se domácí osmělili k prvnímu pokusu, byla to dorážka Oscara Flynna, která zaměstnala Miroslava Svobodu, ale ten puk udržel před čarou. Jestliže se počtem vyloučených trápili Ostravané v předešlých utkáních, v tomto to byla minimálně v první třetině slabina domácích. Třetí přesilová hra první třetiny už konečně byla vodou na vítkovický mlýn. Čistý průstřel Adama Poláška z kruhu znamenal konečně využitou početní výhodu a navýšení vedení – 0:2. V posledních minutách první třetiny domácí přece jen směrem dopředu trochu zabrali, ale do kabin mohli jít s dílčí spokojeností za dvoubrankového vedení samozřejmě modro-bílí.

Do druhé periody domácí upravovali nasazování útoku. Tentokrát už zahajovali s elitním útokem, ale nebylo jim to nic platné. Už po 17 sekundách hry se mezi beky protáhl Jan Schleiss a prostřelil Krošelje potřetí – 0:3. Slovinský gólman se následně poroučel z brány. Vítkovická honba za úspěchem ani nyní nepolevovala, ve 24. minutě málem překvapil střídajícího Jana Růžičku střelou přes bránící hráče Peter Trška. Na druhé straně se k činnosti dostal Miroslav Svoboda až kolem 27. minuty a byl to opět Oscar Flynn, kdo byl kolem něj velice aktivní. Bolestivou ránu do oblasti podbřišku až rozkroku následně inkasoval Adam Polášek a těžce se zvedal z ledu. Cienciala krátce na to vyslal do útoku po straně Klikorku, ale proti jeho zakončení byl Svoboda se svou lapačkou připraven. Polovina utkání přinesla přesilovou hru pro domácí, jenže na jejím úvodu to byli oslabení hosté, kdo se dostal do útočných akcí. Paradoxně ty uškodily modro-bílým ještě více, protože při napadání brnkl do brankáře Růžičky Mallet a Bruslaři najednou získali minutu a 10 vteřin přesilovky 5 na 3. Těžké momenty v obranném pásmu Vítkovičtí ve trojici zvládli a zapsali si další úspěch v oslabení i poté, co do zdárného konce dovedli i přesah klasické početní nevýhody. Až v rovnovážném stavu se domácí dočkali, ve 35. minutě se prosadil dosud jeden z nejaktivnějších Bruslařů, Oscar Flynn – 1:3. Boleslavští zahrozili ještě v poslední minutě druhého dějství, konkrétně Najmanem, ale Svoboda v kritické chvíli znovu obstál.

Také třetí třetinu odstartoval brzký gól, jenže to tentokrát nebyly Vítkovice, kdo se radoval, nýbrž domácí. Ve třiapadesáté sekundě třetí části se bekhendovou dorážkou z otočky prosadil David Šťastný – 2:3. Zajímavá zápletka byla na světě. Hosté potřebovali uklidnit situaci i svou psychiku a vrátit se do sedla utkání. Proti nabuzeným Bruslařům to ale znamenalo těžkou práci. Ve 46. minutě měli modro-bílí šanci v úniku dvou proti jednomu, ale přihrávka do zakončení nebyla dostatečně přesná. Na ledě se odehrávala urputná bitva, o tom nebylo pochyb. Domácí hru více otevřeli v touze srovnat, třeba i otočit. Vítkovičtí se naopak přece jen snažili o něco více utáhnout zadní vrátka a celkově ve hře být více důslední, aby především nedali soupeři šanci vrátit se do zápasu. V 54. minutě obdrželi hosté dvě trestné minuty po zásahu Adama Poláška. Boleslavská přesilovka byla nasnadě. Jestliže statistika využití početních výhod není pro Vítkovice nijak přívětivá, pak bilance ubráněných oslabení naopak Ostravanům přeje a i tentokrát to čtveřice modro-bílých v kritické chvíli ustála. Bruslaři z výhody nevytěžili nic, naopak ztratili drahocenný čas, aktivita je ale neopouštěla. V 58. minutě se do zakončení zblízka hodně tlačil Zbořil, Svoboda i přes zakrytý výhled dokázal atak ustát. Poslední dvouminutovka třetí třetiny byla v režii domácích, minutu a půl před třetí sirénou odvolali Růžičku a šli do power play, finální fáze boje o tři body byla tu. Ostravanům se nedařilo osvobodit se, vyvézt kotouč, Boleslavští tak nadále živili naději a šli po ní po hlavě. Bez úspěchu. Patnáct vteřin před koncem třetí třetiny dokázal střelou přes celé kluziště pojistit a zpečetit vítkovickou výhru a tří bodů Dominik Lakatoš – 2:4. Ostravané porazili Bruslaře po dvou letech, v Mladé Boleslavi zvítězili navíc poprvé od září 2018.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Ohlasy připravujeme.

Darek Stránský (HC VÍTKOVICE RIDERA): Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu. První třetina byla z naší strany velmi dobrá, měli jsme tam spoustu šancí. Soupeře jsme přehrávali, zaplaťpánbůh, že jsme dali nějaké góly konečně z přesilovky. Vedli jsme 2:0, takže dobře rozehraný zápas. Potom jsme vedení navýšili, ale soupeř se snažil pohybem a snahou se zápasem něco udělat, což se mu podařilo. My jsme v závěru vydřeně body udrželi a složili jsme takový reparát za to naše poslední domácí nepovedené utkání. Bereme to tak, že jsme nějakým způsobem poslali omluvenku našim fanouškům a partnerům za tu blamáž, takže jsme velmi rádi.

BK Mladá Boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky: 35. Flynn (Najman), 41. D. Šťastný (Lunter) – 1. Lakatoš (Štencel), 15. Polášek (Marosz), 21. Schleiss (Štencel), 60. Lakatoš (Štencel). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Bez diváků. Střely na branku: 30:27

BK Mladá Boleslav: Krošelj (od 21. J. Růžička) – Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Klikorka – Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Jääskeläinen, Zbořil, Cienciala – Lunter, R. Zohorna, D. Šťastný – Flynn, Najman, P. Kousal

HC VÍTKOVICE RIDERA: M. Svoboda – Štencel, R. Polák, L. Kovář, Polášek, Trška, R. Černý, Koch – Schleiss, J. Hruška, Lakatoš – Krenželok, Marosz, Mallet – Dej, Mikyska, Šišovský – Dočekal, Werbik, T. Kubalík