BK Mladá Boleslav0101Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA0033Výhra

21.9.2018 17:30 A tým 2018-2019 3

MBL – VIT 1:3: Obrat v Boleslavi – tři branky během pěti minut

Domácí Mladá Boleslav sahala po prvních bodech v sezoně, ale pak se vítkovická ofenziva probrala. Ostravané během minuty otočili díky trefám Tršky a Kucsery skóre zápasu a nasměrovali se ke třetí výhře v řadě. Bruslaři zůstali potřetí za sebou bez bodu.

BK Mladá BoleslavVítkovičtí šli do utkání na mladoboleslavském ledě ve zcela opačném rozpoložení, než soupeř. Po dvou výhrách a šesti bodech na kontě chtěli pokračovat v nastoleném trendu. Vzhledem k situaci v mužstvu také nedošlo k žádné úpravě soupisky, a tak modro-bílí vyrukovali na soupeře ve stejném složení, ve kterém přehráli v neděli Spartu. To Bruslaři po dvou prohrách a nulou na účtě chtěli okamžitě změnit směr svého tažení a v domácím prostředí konečně naplnit prognózy jednoho z favoritů na přímý postup do čtvrtfinále.

Začátek zápasu se zpozdil vinou kontroly technického zabezpečení videorozhodčího. Prakticky okamžitě po úvodním buly šel pykat za podražení hostující Radoslav Tybor, domácí však nabídnutou přesilovkou pohrdli, lépe řečeno, Ostravané je v podstatě k ničemu nepustili. V rovnovážném stavu se aktivita přelévala, obě mužstva se snažila uplatňovat rychlými protiútoky, Patrik Bartošák měl v úvodu opticky více práce, ale vyloženější šance přišla až v 9. minutě a v brankovišti Pavla Kantora, kam po faulu padl Jan Výtisk. V nastalé početní výhodě pálil tvrdě z kruhu Jakub Lev, Kantor puk vyrazil do ochranné sítě. Bruslaři zahrozili únikem Kousala, na který ale za přispění Tršky Bartošák vyzrál. V 16. minutě inkasoval Jakub Klepiš ránu Martina Pláňka do oblasti ramene a krko, po krátkém ošetření byl připraven vrátit se do hry. Navzdory třem nekompletním přesilovkám na straně hostů a jedné přesilovce na straně domácích zůstal stav po první třetině 0:0, a to především díky výborně fungujícím defenzivám obou celků.

Ostravané po přestávce hýřili aktivitou, Bruslaři byli dlouho pod permanentním tlakem a jejich jedinou snahou bylo neinkasovat. Ve 25. minutě při souboji o puk podrazil Martin Pláněk Patrika Bartošáka, ale další vyloučení pro domácí z toho nebylo. Vítkovice pokračovaly v dobývání mladoboleslavského území. Mladoboleslavští se oklepali a hra se odbývala opět v solidním tempu s expresním přechodem přes střední pásmo v podání obou oponentů. Ve 29. minutě ukázal Pavel Kantor naplno svůj široký rozklek, když nadvakrát dokázal betonem eliminovat dorážky Šimona Stránského u tyče. Pohotový zákrok u konstrukce krátce na to ukázal i Bartošák, když se při vyloučení Šidlíka rychle natlačil proti pokusu Vondrky o dorážku. Boleslavské přesilová hra nabudila. Ve 35. minutě přišel rychlý útok domácích, po kterém se matador Jakub Klepiš prosadil střelou mezi betony – 1:0. Bruslaři vytěžili z minima maximum. Hned po vhazování po gólu se hra opět přesunula před Kantora, který ale zdatně odolával všem vítkovickým pokusům.

Vladimír Čermák (BK Mladá Boleslav): Mě se zápas hodnotí špatně, protože je to třetí zápas v řadě, který hrajeme a individuální chyby nás srazily do kolen. Většinou totiž dostaneme dva góly v krátkém časovém rozmezí a nejsme schopni na to odpovědět při naší střelecké potenci.

Jakub Petr (HC VÍTKOVICE RIDERA): My samozřejmě víme o síle Boleslavi, o složení jejich týmu a o tom, jakým hokejem se prezentovali v přípravě a v prvních dvou zápasech. I přesto jsme si sem do úvodu zápasu přinesli lázeňskou atmosféru, jelikož jsme ten předešlý den strávili v Poděbradech. V první třetině si Boleslav svým výkonem zasloužila odskočit a jít do vedení. Ve druhé třetině to byl z naší strany diametrálně odlišný výkon, kdy jsme my měli šance, ale paradoxně jsme prohrávali – parádní zakončení. Tam se projevila ta kvalita a zkušenost. Ve třetí třetině už se to lámalo. V úvodu tam byla nějaká oslabení, kdy jsme chtěli pokračovat v tom, co jsme nastolili ve druhé třetině a ještě více zvýšit aktivitu a dostat se do střeleckých příležitostí, ale těmi vyloučeními jsme se dostali do tří a myslím si, že tam za to ubránění jsme byli v další fázi odměněni. Závěrem asi, že to za mě byl remízový zápas, který si zasloužil jít do prodloužení, ale štěstí stálo na naší straně.

BK Mladá Boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky: 35. Klepiš (Musil) – 55. Trška (Dej), 56. Kucsera (Š. Stránský), 60. D. Květoň (Mahbod). Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Ondráček, Špringl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2 519. Střely na branku: 36:28

BK Mladá Boleslav: Kantor – Hanzlík, Bernad, Němeček, Pláněk, Dlapa, Kurka – Šťastný, P. Musil, Klepiš – Látal, Žejdl, Orsava – Pacovský, Skalický, Vondrka – P. Kousal, Najman, Martin Procházka – Pabiška

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Hrbas, Baranka, Šidlík, de la Rose, Výtisk, Trška – Szturc, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Schleiss – Dej, Mahbod, D. Květoň – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Pytlík