BK Mladá Boleslav2204Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA0101Prohra

24.9.2021 17:30 A tým 2021-2022 07

MBL – VIT 4:1: Mladá Boleslav byla lepší, Vítkovice nebodovaly

Vítkovice v Mladé Boleslavi neuspěly. Jediným světlým okamžikem byl kontaktní gól Vladimíra Svačiny. Bruslaři byli na domácím ledě jasně lepší a zcela zaslouženě získali tři vítězné body.

BK Mladá BoleslavMladá Boleslav sice souběhem výsledků jiných týmů opustila nejprve třetí a pak i čtvrtou příčku, nicméně stále byla před utkáním přece jen favorizovanějším celkem. Vítkovičtí přijeli do města automobilů s respektem, ale také se zdravým sebevědomím a také s novou ruskou akvizicí původně na postu třináctého útočníka.

První minuty utkání se odbývaly ve slušném tempu. Oba celky se snažily si vytvářet šance a ideální příležitostí k tomu byly brejky. Ten první zaznamenali domácí díky Dufka, Ostravanům se ale dařilo rychle otáčet hru a následný brejk Marosze toho byl jasným důkazem. Nejen otáčení hry, ale celkem rychlý přechod přes střední pásmo dokládaly dobrou připravenost hostů na hru domácích. Ti ale byli schopní přidat na tempu a hlavně v zakončení. V 10. minutě se po spolupráci se Šťastným prosadil střelou do pravého rohu Miloš Kelemen – 1:0. Ostravské pokusy na dobývání brány Boleslavi se minuly bohužel účinkem, brankáře Krošelje ve 14. nadvakrát nepřekonal Marek Kalus. V 16. minutě přišel další závar před Dolejšem a díky němu domácí odskočili na dvoubrankový rozdíl, zásluhou Davida Šťastného – 2:0. A to měli Bruslaři šanci hned po rozehrání po druhé brance, ale po Flynnově pokusu se puk otřel jen o horní tyč.

Boleslav do druhé třetiny vstoupila agresivně, aktivně, jednoznačně lépe, než hosté. Vítkovice přitom paradoxně z prvním momentů druhé periody dokázaly vytěžit snížení. Vladimír Svačina se z levého kruhu prosadil odrazem o tyč – 2:1. Jiskřička naděje rychle zhasla. Bruslaři na dlouhé momenty zavřeli soupeře před jeho bránou a následoval jeden nebezpečný střelecký pokus za druhým, až zaznamenal ve 25. minutě Martin Pláněk čistý průstřel od modré čáry – 3:1. Dlouho se v zápase nevylučovalo, až prakticky v jeho polovině. První si přesilovou hru si zahráli hosté, ale nevytěžili z ní nic, naopak, domácí v oslabení zahrozili po ose Kotala – Stránský. Převahu Bruslaři potvrdili ve 32. minutě, když pas zpoza brány přesně trefil pod víko Pavel Kousal – 4:1. K dobru modro-bílým lze přičíst ubráněná půlminuta ve dvojnásobném oslabení, jinak druhá třetina byla jednoznačnou kořistí Boleslavi.

Jestliže chtěli Vítkovičtí se zápasem něco udělat, potřebovali impuls a potřebovali změnu kursu. Agresivní nástup do poslední třetiny mohl přinést kýžené ovoce, jenže Boleslavští přesně věděli, co dělají. Kontrolovali dění na ledě a kryli si vlastní záda konsolidovanou obrannou hrou. Dravost Ostravanů proto nic významnějšího nepřinesla. Navíc Bruslaři rozhodně nerezignovali na útočnou hru, takže modro-bílí nemohli vrhnout všechny síly jen do útoku, ale museli myslet i na defenzivní stránku. Hra plynula rychle, s minimem přerušení, což samozřejmě vyhovovalo celku ve vedení, čas pracoval proti Ostravanům, kteří marně hledali recept na další tolik potřebný kontaktní gól. Určitá šance se jim naskytla ve 49. minutě při druhé přesilovce. Jenže znovu to byli zeleno-černí, kdo dokázal ohrozit brankáře soupeře, a to navzdory vlastnímu oslabení. Aby nebylo všem lapáliím z pohledu hostů konec, z přesilovky šli rovnou do oslabení. To poté, co Jan Hruška po ataku Stránského skončil v bráně domácích, když se následně hlasitě dožadoval vysvětlení, obdržel od sudích dvouminutový trest za nesportovní chování. To už se utkání chýlilo ke konci a bylo nad slunce jasnější, že Mladoboleslavští se o tři vítězné body připravit nenechají.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Ze začátku zápasu jsme dali dva góly, kontrolovali jsme hru. Ze začátku druhé třetiny jsme dostali gól, ale hned jsme odskočili na 3:1, což zápas rozhodlo.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Odehráli jsme nejhorší zápas od začátku sezony. Od začátku zápasu nám chyběl pohyb, Boleslav byla lepší a šla do vedení. Ve druhé třetině jsme měli dobrý nástup, když jsme dali kontaktní gól na 2:1. Boleslav ale měla větší pohyb, který jsme nezachytili, prohrávali jsme souboje, oni byli všude dříve. Když se podívám na statistiku střel, druhá a třetí třetina po jedné střele, je to katastrofa. Zasloužené vítězství Boleslavi.

BK Mladá Boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:1
(2:0, 2:1, 0:0)

Branky: 10. Kelemen (Šťastný, D. Moravec), 16. Šťastný (Kelemen, Ševc), 25. Pláněk (J. Dufek, Claireaux), 32. P. Kousal (O. Najman, Pýcha) – 22. Svačina (Marosz). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Zika, Šimánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 2 491. Střely na branku: 32:12.

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Pýcha, Ševc, D. Moravec, Pláněk, Bernad, Fillman, Vacík – Kelemen, Zbořil, D. Šťastný – Flynn, Najman, Kousal – J. Kotala, Claireaux, Dufek – Eberle, Bičevskis, J. Stránský

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Gewiese, R. Polák, Galvinš, Machů, Koch, L. Kovář – R. Bondra, Flick, Kalus – L. Krenželok, Marosz, Bukarts – Dej, J. Hruška, Svačina – Bernovský, Chlán, Fridrich – Afanasijev