Bílí Tygři Liberec2024Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA0000Prohra

7.12.2018 18:00 A tým 2018-2019 25

LIB – VIT 4:0: Pod Ještědem vládli domácí

Liberec na svém ledě potvrdil výbornou formu. Vítkovičtí bohužel od začátku zaostávali a prakticky po dvanácti minutách bylo rozhodnuto, když se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Hosté nedosáhli jediného střeleckého úspěchu a vraceli se tak domu zcela s prázdnou.

Liberec na domácím ledě patří k aktuálně nejlepším extraligovým týmům. Právě na půdě třetího celku extraligy se momentálně páté Vítkovice chtěly pokusit, z pozice naopak jednoho z nejúspěšnějších mužstev na kluzištích soupeřů, ukončit sérii nezdarů a zapsat vítězné body do tabulky. Ostravané se pokusili o změnu, mezi tři tyče postavili Daniela Dolejše, zatímco Patrik Bartošák zůstal na střídačce, přeházení doznaly i útočné formace.

Liberečtí hned od prvních momentů dostávali své pověsti jednoho z nejlepších týmů na domácím ledě. Ostravané se museli okamžitě bránit a Daniel Dolejš byl pod tlakem, když se Jakub Valský natlačil až do jeho brankoviště, ale zakončení bylo nepřesné. Krátce na to se do brány tlačil Zachar, ale toho Dolejš zneškodnil. Hosté byli pod obrovským tlakem, v 6. minutě měli domácí další tutovku, kombinaci po ose Valský – Šmíd – Krenželok naštěstí taktéž ustáli. Úvodní tlak se ale přece jen Liberci zužitkoval, v 8. minutě pálil ze střední vzdálenosti Redenbach, kotouč Dolejš odrazil, ale připravený Libor Hudáček jej ze vzduchu doklepl do klece – 1:0. A tlak i převaha Liberce pokračovaly, Daniel Dolejš musel řešit pokusy Filippiho a Birnera, ale nakonec znovu kapituloval, kombinaci v pásmu zakončil nastřelením Filippi, puk šikovně tečoval Radan Lenc – 2:0. Až po druhé brance se hosté dostali do určité útočné aktivity. Ostravané se probrali, Patrik Zdráhal jako první zaměstnal Willa a ve 14. minutě musel domácí gólman zasahovat proti šanci Davida Květoně, který se před ním z čista jasna zjevil. K dobru Vítkovicím je třeba přičíst dvě ubráněná oslabení.

Druhá třetina v úvodu zastihla Vítkovické v mnohem lepším rozpoložení. Po nepřesné střele Hudáčka přišel brejk Ondřeje Romana, po kterém před Radoslavem Tyborem zívala odkrytá klec, ale slovenský forvard nedokázal do ní kotouč dopravit. Tvrdost libereckého ledu krátce na okusil po ostrém střetu s Lencem Lukáš Kucsera, ale po chvilce sbírání se otřesený vrátil na střídačku. Poté se hra vrátila do původních kolejí a Liberec opět trápil Ostravany v jejich obranném pásmu. Hosté vzdorovali srdnatě, ale nemohli příliš pomýšlet na útočné akce, což za daného stavu pro ně nic neřešilo. Každopádně svižné tempo polevilo, Vítkovičtí začali účinněji odolávat a hra se zklidnila, stala se urputnější z obou stran. Ve 29. minutě se vyřítili v přečíslení dvou na jednoho Jelínek s Valským, ale Daniel Dolejš se stihl včas přesunout proti střele Valského. Ostravané oplatili stejnou mincí, obrovskou šanci měl ve 32. minutě Schleiss, ale i Will byl připraven zasáhnout. První početní výhoda zápasu hostům vůbec nevyšla, ihned po ní se Jakub Valský pokusil individuální akcí proháčkovat před Dolejše, ale neuspěl.

Třetí třetina začala přetahovanou, i Vítkovice měly v útočné fázi, co říct a ve 45. minutě likvidoval Will velkou gólovou šanci hostů. Pak přišel opět obrat v trendu hry, Liberec zaútočil a uspěl. Jakub Valský našel před bránou najetého Petra Jelínka, který stihl protlačit svou střelu za Dolejšova záda dříve, než se ten stačil přesunout – 3:0. Liberec nadále pokračoval v nátlakové hře i díky vyloučení na straně Vítkovic, čtvrtý gól mohl přidat znovu aktivní Jelínek, ale tentokrát ani jeho důraz na Dolejše v brankovišti neplatil. Vítkovičtí ubránili i třetí oslabení, ale z pohledu hry dopředu to nebylo mnoho platné. Bílí Tygři zcela samozřejmě kontrolovali hru a šetřili potřebný čas, nebáli se útočit, nehráli zataženě, ale nevrhali se bezhlavě do útočných akcí. Hosté nebyli s to vytvořit si výraznější šanci, kterou by si zvládli připsat alespoň čestný zásah. V 55. minutě vypadla před Dolejše střela Hanouska od modré čáry a Libor Hudáček ji rychle vrátil do klece – 4:0. Závěr už hráli domácí v euforii, zatímco libereckou arénou obíhala mexická vlna, hosté už asi raději vyhlíželi třetí sirénu. Bílí Tygři zaslouženě získali tři body, Ostravané bez vstřelené branky jeli domů opravdu s prázdnou.

Připravujeme…

Bílí Tygři Liberec – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky: 8. Hudáček (Redenbach), 12. Lenc (Filippi, Kvapil), 46. P. Jelínek (Valský), 55. Hudáček (Hanousek, Birner). Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Komárek, Pešek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 4 671. Střely na branku: 36:21.

Bílí Tygři Liberec: Will – Stříteský, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc – L. Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Valský, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, J. Vlach, M. Zachar – Jeník.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – Výtisk, D. Krenželok, Gregorc, Šidlík, Mrázek, Baranka, Černý – Dej, Lev, Schleiss – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Szturc, Baláž, Toman