HC VÍTKOVICE RIDERA10113Výhra

Datum Čas League Sezóna
31.7.2018 18:00 A tým Příprava 2018

AZH – VIT 2:3 PP: V horku vydřená výhra na úvod přípravy

V horkém prostředí, ale v bouřlivé atmosféře rozehrály Vítkovice přípravná utkání na ledě Havířova. Domácí prvoligový celek vzdoroval statečně, ale extraligoví borci z Ostravy v kombinované sestavě nakonec přece jen zlomili utkání na svou stranu. Dvěma góly rozhodl Roman Szturc.

Červenec, slunečné počasí, vedro a přesto se hraje hokej. Extraliga se pomalu, ale nezadržitelně blíží a s polovinou prázdnin také přicházejí na řadu přípravná utkání. Hokejisté Vítkovic už tradičně zamířili do Havířova, kde je čekal úvodní zápas Přípravy 2018. Na ledě prvoligového celku se Ostravané představili v kombinované sestavě, ve které ale nechyběla řada opor, premiéry ve vítkovickém dresu si odbyly posily Jan Schleiss, Petr Šidlík a také Švéd Erik de la Rose. Na soupisce figurovali i mladí hráči na zkoušku – bratr Petera Tršky Dominik Trška a Tomáš Černý.

Havířovský zimní stadion se v poslední červencový den změnil spíše v rozpálenou pec, ale to neodradilo vcelku slušnou návštěvu z obou fanouškovských táborů. Kotle se staraly o bouřlivou atmosféru a možná i dílem toho byl úvod zápasu, navzdory citelnému vedru, rychlý. Ostravané byli o krůček napřed, ale Havířov příliš nezaostával. První branka zápasu padla ve 4. minutě po samostatné akci Jozefa Baláže – 0:1. A na dlouho to byl jediný gólový moment. Vítkovice měly převahu, do první přestávky si vytvořily další tři gólové šance, ale neprosadily se. Domácí zahrozili v 7. minutě přečíslením se zakončujícím Bambulou, ale Dolejš byl na svém místě.

Druhá třetina přinesla ve svém úvodu původně očekávaný scénář. Hosté byli v permanentním tlaku, domácí se museli soustředit především na bránění ve vlastním pásmu. Zajímavou akci předvedli ve 30. minutě přihrávající Patrik Zdráhal se střílejícím Romanem Szturcem, ale brankář Bláha se stačil přesunout ke druhé tyči a gólu zamezit. Byl to jeho poslední moment, protože v polovině zápasu přepustil místo kolegovi Matouškovi, který okamžitě musel hasit další šanci Ostravanů. I Daniel Dolejš na druhé straně obstával, na Kotalovu střelu zblízka vytáhl pohotový beton. Ve 36. minutě nastřelil kapitán Vítkovic Rostislav Olesz zpoza kruhu břevno havířovské branky. Mírná nepřesnost v zakončení měla být záhy potrestána, Havířovští se vrátili do zápasu využitou přesilovkou z hole Haase – 1:1. Byl to trest za vyloučení Romana Szturce, který se těsně před tím nebál jít do šarvátky s domácím hráčem, což navzdory červencovému termínu zvedlo diváky ze sedadel.

Třetí dějství bylo podobné tomu prvnímu. Znovu se hrálo spíše nahoru – dolů, v tempu. Ostravané opět měli navrch, ale nedokázali převahu efektivně zužitkovat, ve 49. minutě například Šimon Stránský přestřelil odkrytou klec nad ležícím Matouškem. Krátce poté už se ale hosté vrátili do vedení. Tomáš Jáchym vyslal přesným pasem do útoku po křídle Romana Szturce, který sice první kličkou na Matouška nevyzrál, ale dorážkou vlastního pokusu přece jen uspěl – 1:2. AZ kontroval protiútokem šikovného Bambuly, po kterém zvonila horní tyč Dolejšovy klece. Havířov vrhl do závěru utkání všechny síly a vyplatilo se, v 56. minutě podruhé srovnal, tentokrát díky Jakubu Kotalovi, který si přesně počíhal na dorážku z nekryté strany – 2:2.

Konec dobrý, všechno dobré, dá se říci z pohledu Vítkovic. Ostravané vstoupili do prodloužení výborně, v podstatě Havířov k ničemu nepustili, jen jeho hráče doslova vozilli na kolotoči v jejich pásmu. Převaha se promítla do skóre v 63. minutě, kdy švédský zadák Erik de la Rose přihrál na křídlo připravenému Romanu Szturcovi, který ranou pod víko ukončil zápas – 2:3.

Následovaly ještě doplňkové nájezdy. Vítkovice se radovaly i v této činnosti, prosadili se Peter Trška a Šimon Stránský, Daniela Dolejše překonal jako jediný Rok Macuh

Příprava 2018

AZ Residomo Havířov – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:3 PP (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)

Branky: 38. Haas (Maruna, Matai), 56. Kotala (Veselý, Luža) – 4. Baláž, 52. Szturc (Kucsera), 63. Szturc (de la Rose). Rozhodčí: Mrkva, Fiala V. – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 2 087.

AZ Residomo Havířov: Bláha (od 30. Matoušek) – Dudek, Luža, Ševěček, Matai, Chalupa, Korím, Mrowiec, Chroboček – Seman, Kotala, Veselý – Maruna, Haas, Bednář – Raška, Pořízek, Pawliczek – Macuh, Cihlář, Bambula

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš – P. Trška, D. Trška, de la Rose, D. Krenželok, Hrbas, Štěpánek, Šidlík, Černý – Szturc, Š. Stránský, Zdráhal – Kucsera, Lev, Schleiss – Olesz, Pytlík, Dej – Baláž, T. Jáchym, Toman