PSG Berani Zlín0303Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA0000Prohra

16.11.2018 17:30 A tým 2018-2019 19

ZLN – VIT 3:0: Vítkovice nevyužily ve Zlíně potenciál

Vítězná série bohužel končí. Vítkovice navzdory výbornému a aktivnímu úvodu ve Zlíně padly. O všem rozhodly dva faktory, na jedné straně střelecká nemohoucnost Ostravanů v první třetině a na straně druhé využité šance Zlína v prostřední periodě. Berani vrátili svému severomoravskému soupeři porážku 3:0 z první čtvrtiny.

Vítkovičtí hokejisté se do extraligového dění po reprezentační přestávce vrátili až v pátek na ledě Zlína. Přestože jejich soupeř obléká žluto-modré dresy, Ostravané na něj vyrukovali v červené sadě s rytířem Vítkem a v sestavě, ve které chyběl, vyjma dlouhodobě zraněných, akorát zadák de la Rose, který během přestávky onemocněl.

Vítkovice začaly jednoznačně lépe, jednak se dokázaly vyvarovat zbytečných faulů v úvodu a také byly aktivnější. To domácí museli zkraje zápasu hrát ve čtyřech, hosté byli aktivní, ale Jakub Sedláček držel nulu na ukazateli skóre. V první dvacetiminutovce se hrál vyrovnaný hokej, chtělo by se říci: každý chvilku, tahal pilku. Ostravané občas usnadnili domácím útočnou akci chybnou rozehrávkou, nicméně žádná z chybek nebyla fatální. Ve 14. minutě vidělo publikum asi největší šanci první třetiny. Po průniku čtvrté formace Vítkovic stál před doslova prázdnou bránou David Květoň, ale jeho dorážku dokázal pohotově doslova zázračným přesunutím betonu do prostoru zneškodnit Jakub Sedláček. Pod palbou byl i Patrik Bartošák, aktivně působila posila Zlína Dominik Lakatoš, ale také vítkovický brankář dokázal držet nulu na stavu skóre domácích.

Zlín během přestávky jakoby pookřál. Ve druhé třetině působil mnohem sebevědoměji a jeho výkon rostl s každým získaným úspěchem. Aktivnější začátek přinesl Beranům výhodu, i když vše odstartovalo především najetí Okála do bezmocného Bartošáka. Buď jak buď, skóre zápasu otevřel ve 23. minutě nenápadnou střelou ze strany Tomáš Žižka, puk překvapivě zapadl za Bartošákova záda – 1:0. Ševci byli na koni, Ostravané se snažili alespoň bránit, ale ve směru dopředu toho mnoho úspěšného nevymysleli. Snad jen zámek v útočném pásmu ve 27. minutě, který ale prolomil Antonín Honejsek, ujel s pukem sám proti Bartošákovi, vítkovický gólman jeho střelu vykopl, ale nehlídaný Edgars Kulda úspěšně dorazil – 2:0. Korekce stavu mohla ze strany, tentokrát červených, přijít ve 29. minutě, kdy Zdráhal zachytil rozehrávku a sám z mezikruží zaútočil, jenže Sedláček dokázal jeho tutovku zneškodnit. Polovina utkání přinesla domácím třetí radost, přesilovou hru využil Jiří Ondráček, který si pohotově sjel před bránu a ranou z první uspěl – 3:0. Druhá velká šance Vítkovic ve druhé třetině zůstala také nevyužita, kombinace Schleisse s dojíždějícím Lvem znovu skončila ve výstroji Jakuba Sedláčka.

Vítkovice musely nečekaně během druhé přestávky řešit i něco jiného, než co dělat s nepříznivým stavem. V jejich kabině totiž kompletně vypadla elektřina, a tak se Ostravané ponořili do černočerné tmy. Návrat na osvětlenou scénu jakoby je probral. Vítkovičtí byli po většinu třetí třetiny aktivnější, lepší, útočnější, taktéž výborní dozadu. Zlín se soustředil spíše výhradně na obranu, až na pár ojedinělých šancí, ale ve své podstatě vůbec nic více nepotřeboval. Tři góly na jeho kontě stačilo udržet. Vítkovická aktivita, jen namátkou: tlak do brankoviště ve 48. minutě, únik Květoně ve 49. minutě, přečíslení Šidlíka se Zdráhalem v 53. minutě. Vše ale končilo na výborném Jakubu Sedláčkovi. Vítkovickou snahu prezentoval i strkanicí v brankovišti s Pavlem Sedláčkem Jakub Lev. Poslední možností pro Vítkovice mohla být přesilová hra v 56. minutě, ale vše se zamotalo, z přesilovky byla za dvě vteřiny situace čtyř na čtyři, následně z ostravského pohledu čtyř proti třem, přičemž hosté se rozhodli stáhnout z brány Patrika Bartošáka a zkusit hru pěti proti třem. Nevydařilo se. V poslední minutě ještě prokázal Bartošák rychlou lapačku proti Lakatošovi. Nula na kontě vstřelených branek ale logicky znamenala nulový bodový zisk a fakt, že vítězná šňůra Vítkovic skončila na ledě Zlína.

PSG Berani Zlín – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky: 23. Žižka, 27. Kulda (Honejsek, Valenta), 31. Ondráček (Kubiš, Valenta). Rozhodčí: Šír, Harnebring – Ondráček, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 4 305. Střely na branku: 35:31

PSG Berani Zlín: Sedláček – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek, Žižka, Řezníček, Gazda – Kubiš, Lakatoš, Ondráček – Kulda, Honejsek, Okál – Poletín, Sedláček, Šlahař – Václavek, Popelka, Kratochvíl

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý – Dej, Lev, Schleiss – Szturc, Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – D. Květoň, Pytlík, Baláž – Toman