Týmy z Lotyšska, Slovenska i polská reprezentace – ve čtvrtek startuje Ostrava Hockey Cup 2019

Osmý ročník mezinárodního mládežnického turnaje pod patronátem statutárního města Ostravy a na půdě domácího pořadatelského HC VÍTKOVICE RIDERA je tady. Kdo dosáhne na Ostrava Cup letos?

Poosmé se do Ostravy na vítkovický led sjíždějí jedny z nejlepších mládežnických výběrů, aby bojovaly o cennou trofej pro vítěze Ostrava Hockey Cupu. V minulosti pohár nad hlavu zvedali hráči Linköpingu, reprezentace Běloruska do 18 let, Kometa Brno, Chomutov, domácí Vítkovice a naposledy reprezentanti Polska do 20 let.

Historie Ostrava Hockey Cupu se začala psát v roce 2012, tehdy byl turnaj vypsán pro kategorii staršího dorostu, tedy U18. Změna v systému mládežnických kategorií v Česku ale způsobila, že pro letošní rok už se turnaj týká kategorie U20, tedy juniorů. Už ročník 2018 byl určitým kompromisem, kdy zahraničním celkům bylo umožněno přijet s výběry do 20 let, díky čemuž turnaj ovládla polská dvacítka.

Ostrava Hockey Cup je od prvopočátku mezinárodním turnajem, jediným letošním zástupcem z Česka jsou jen domácí Vítkovice. Do Ostravy se sjedou hned tři týmy ze Slovenska – Slovan Bratislava, Košice a Nitra. Chybět nebude obhájce prvenství – Polsko U20 a o dravost, bojovnost a tvrdost se budou starat naděje lotyšského hokeje z výstavní líhně pobaltské země HS Riga.

Pro letošek se turnaj hraje se šesti účastníky systémem dvou skupin. Následně budou týmy proti sobě bojovat napříč skupinami do kříže, první ze skupiny A vyzve posledního ze skupiny B atd. Výsledky základní skupiny a nadstavbové části se pak započítají do celkové tabulky a podle ní se vytvoří dvojice pro boje o konečné umístění.

Ostrava Hockey Cup začíná na ledě Multifunkční haly OSTRAVAR ARÉNY ve čtvrtek 15. srpna v 10:00 zápasem domácích Vítkovic s Polskou U20. Jedno pátečního utkání nadstavby se bude hrát i mezi zbrusunovými mantinely OSTRAVAR ARÉNY. Finálová část o umístění je na programu v sobotu 17. 8., samotný boj o zlato, po kterém bude následovat i zakončení turnaje, se strhne v 15 hodin. Vstup na všechna utkání je zdarma.

Přehled vítězů Ostrava Hockey Cup

2012 – Linköpings HC

2013 – Linköpings HC

2014 – Bělorusko U18

2015 – HC Kometa Brno

2016 – Piráti Chmutov

2017 – HC VÍTKOVICE RIDERA

2018 – Polsko U20