Týden hokeje: Vítkovice přivítaly osm desítek dětí

Náborový den v rámci Týdne hokeje slavil ve Vítkovicích úspěch. Ostravský extraligový klub zaznamenal velký zájem a nakonec registroval celých osmdesát nových hokejových adeptů, kteří si okamžitě vyzkoušeli krásu ledního sportu.

Druhá náborová akce v rámci podniku Pojď hrát hokej slavila ve Vítkovicích velký úspěch. Na otevřený trénink HC VÍTKOVICE RIDERA v rámci Týdne hokeje dorazilo rovných osmdesát dětí, což je o třetinu více, než tomu bylo v září. Ostravské děti v cestě do modro-bílého extraligového klubu neodradil ani fakt, že ve stejném termínu pořádal nábor i druhý hokejový oddíl ve městě.

Vítkovičtí trenéři připravili pro nové hokejové adepty atraktivní program. Po úvodní registraci a podání základních informací rodičům a doprovodu dětí následoval ukázkový trénink žáčků HC VÍTKOVICE RIDERA. Po ukázání toho, co po několika měsících v přípravce už malí hráči dokážou, dostali na ledě prostor i samozřejmě nově příchozí. Na pěti stanovištích se dětem věnovali vítkovičtí žákovští trenéři a pomalu je dostávali do tajů hokeje.

„Nejprve jsme samozřejmě všechny přivítali. Naši už současní hráči přípravky a nejmladších žáků pak předvedli, co už umí a jakým způsobem přistupujeme k tréninkům. Pak jsme na led pozvali všechny účastníky akce. Připravili jsme pět stanovišť a navíc jedno, kde mohli rodiče s dětmi dělat první krůčky na ledě. Ti, kteří už si bruslařsky troufli na víc se pak pod vedením našich trenérů zúčastnili tréninků na připravených stanovištích. Ta obsahovala vše podstatné, učili jsme děti bruslení, technice hry s pukem, překonávání překážek na ledě, samozřejmě jedno stanoviště bylo i vyloženě herní, takže se na něm hrál čistě hokej, měli jsme i stanoviště pro brankáře. Všechny skupiny samozřejmě absolvovaly všechna stanoviště, aby si mohly vše osahat a vyzkoušet,“ říká hlavní trenér vítkovické přípravky Libor Pavliš.

Že zájem o vítkovický nábor byl velký dokládá i fakt, že na některé registrované už bohužel nezbyly připravené dresy, který každý při registraci dostal. Nikdo ale nemusel být smutný, těm, na které se s dresy nedostalo, budou jejich dresíky zaslány dodatečně.

Fotografie z akce naleznete zde

Video připravujeme…