Trličíka si Holaň vybral sám

Už při příchodu do Vítkovic bylo s Milošem Holaněm do budoucna počítáno na místo hlavního trenéra. Zkušený Vladimír Vůjtek starší si jej vybral jako svého pokračovatele a postupně mu předával víc a víc pravomocí. Spolupráce Vůjtek – Holaň měla fungovat ještě rok, zdravotní problémy kouče Vůjtka však tento záměr zhatily.

Pro veřejnost jste se možná překvapivě stal trenérem Vítkovic. Přece jen není obvyklé, aby člověk v pětatřiceti letech trénoval extraligový mančaft. Jak dlouho vůbec jednání probíhala?

Debatovali jsme o tom s vedením týmu asi týden. Definitivně jsme se ale rozhodli dnes (středa). Pro mě osobně je obrovská čest Vítkovice trénovat a doufám, že nezklamu.
Už při příchodu do Vítkovic se hovořilo o tom, že byste se měl v budoucnu stát hlavním koučem tohoto týmu. Trenér Vůjtek vás na tu roli postupně připravoval…
     Jsem strašně rád, že mohu převzít práci po takovém kouči, jako je Vladimír Vůjtek. Touto cestou bych mu chtěl poděkovat. Především za to, že si mě vybral jako asistenta a dal mi šanci. Naše spolupráce byla bezchybná a věřím, že nebýt jeho zdravotních problémů, stále by pokračovala. Pan Vůjtek je člověk, kterého jsem si strašně vážil jako hráče a vážím si ho i teď jako trenéra.
Minulé dva roky jste měl na starosti obránce. Budete se jim i teď speciálně věnovat?
     Tak má pozice jako hlavního kouče bude trochu jiná. Přece jen se budu muset kompletně zaměřit na celý tým a budu zodpovědný za hru celého mužstva. Každopádně i s obránci chci nadále pracovat
Asistentem se vám stal Mojmír Trličík. Vybral jste si ho sám, nebo to byl záměr vedení?
     Mojmíra jsem sám navrhl a jsem rád, že vedení tento návrh schválilo. Je to člověk, který je mi věkově blízký a myslím, že by nám to mohlo klapat. Navíc Vítkovice se chtějí zaměřovat na mládež a tu Mojmír ve Vítkovicích zná dokonale.