TRI – VIT 3:1: I odvetné derby vyznělo pro Třinec

Na ledě vicemistra extraligy bylo přípravné derby mezi Třincem a Vítkovicemi vyrovnanější, než úterní první bitva v Ostravě. Hosté se dočkali gólového zápisu a do samotného závěru drželi naději na zvrat, nebo minimálně na vyrovnání. Oceláři ale pojistili výhru trefou do prázdné brány a v dvojutkání tak byli stoprocentní.

Vítkovičtí po domácí prohře 0:3 chtěli ve Slezsku uspět, přestože jde zatím jen pouze o přípravu, jistá dávka prestiže byla znát. Do branky se podle původního plánu vrátil Patrik Bartošák, sestava se rozšířila na téměř kompletní čtyři formace, jen absence zraněného Ivana Baranky a také Samsona Mahboda byla ztrátou, proti úternímu duelu v Ostravě.

Obdobně jako na vítkovickém ledě, také odveta ve Slezsku se minimálně v první třetině nesla dost ve znamení vyloučení. Rozhodčí i díky novým pravidlům rozdali během úvodní dvacetiminutovky deset trestných minut. Více na trestné lavici strávili domácí, ale modro-bílí jejich prohřešky nepotrestali. Herně se snažili být aktivnější Slezané, Vítkovičtí však na jejich útoky byli připravení a v kombinaci s připraveným Patrikem Bartošákem úspěšně odolávali. Ani to ale neodvrátilo inkasování před první přestávkou. Minutu před sirénou využil přesilovou hru tečí Viedenského střely Michal Kovařčík a poslal Oceláře do vedení – 1:0.

Patrik Bartošák chytal soustředěně, byl připraven na ataky domácích, ale bohužel ani tak se nevyvaroval menší chybky. V úvodu druhé třetiny mu nešťastně vypadl kotouč z náručí a Ondřej Kovařčík byl schopen puk dorazit do brány – 2:0. Zvýrazněné vedení na straně domácích ale neznamenalo, že by Oceláři měli vyhráno. Ostravané pokračovali ve snaze o dobré pokrývání defenzivy a hrozili i v útoku, především díky početním výhodám. Jedna z nich také vrátila modro-bílé nadostřel třineckému vedení. Ve 37. minutě dobře clonil před Hrubcem kapitán Rostislav Olesz, důrazně získal kotouč a z blízka jej dorazil do klece domácích – 2:1.

Jednobrankový rozdíl notně zamíchal děním na ledě ve třetí třetině. Vcelku se přiostřilo a hra se viditelně vyrovnala. Třinečtí už nebyli natolik sebejistí, působili opatrněji, Vítkovičtí ožili a oba týmy se snažily především o dravý přístup s cílem co nejrychleji buď rozhodnout, nebo zvrátit vývoj utkání. Ostravané působili hodně aktivně a hladově. Ve 48. minutě na dlouhé chvíle zavřeli rivala v jeho obranném pásmu, jenže bez výsledku. Třinečtí mohli potvrdit vedení v přesilové hře z 50. minuty, ale ani oni nedosáhli na kýžený cíl. Závěr mohl a možná i měl patřit modro-bílým, dvě slepené přesilové hry znamenaly obrovskou šanci. Dvě minuty před koncem třetí třetiny šli Vítkovičtí do rizika, proti čtyřem oponentnům vrhli šest hráčů bez brankáře. Vicemistr ale dobře zvládl obrannou hru, úspěšné napadání už ve středním pásmu znamenalo, že kotouč vybojoval Erik Hrňa a z poloviny kluziště potvrdil trefou do prázdné brány vítězství Třince i ve druhém přípravném duelu – 3:1.

Vítkovický nabitý program tohoto týdne ale nekončí. Čtvrtek budou Ostravané věnovat tréninku, v pátek je na domácím ledě čeká další prestižní výzva v podobě střetnutí s týmem ruské KHL – HK Soči.

Příprava 2018

HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 19. M. Kovařčík (Viedenský, Roth), 23. O. Kovařčík (Cienciala, Roth), 59. Hrňa – 37. Olesz (P. Trška, Dej). Rozhodčí: Kika, Mrkva – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 231.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Musil, Roth, L. Kovář, M. Doudera, Smetana, Adámek, Haman – Cienciala, Viedenský, O. Kovařčík – M. Kovařčík, R. Vlach, Hrňa – Dravecký, Polanský, Svačina – Chmielewski

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – de la Rose, D. Krenželok, Výtisk, P. Trška, Hrbas, Šidlík, Černý – Dej, Roman, Tybor – Olesz, Szturc – Kucsera, Lev, Schleiss – Kurovský, Š. Stránský, Zdráhal – Žiak