Třetí třetina byla z naší strany špatná, krčí rameny Ondřej Roman

První útočná řada Vítkovic v čele se současným kapitánem Ondřejem Romanem byla v duelu s Kladnem hodně vidět. Právě Roman dával ve druhé třetině do odkryté Godlovy branky již na 3:1, přesto Středočeši dokázali skóre srovnat. V nastavení předvedl důraz před brankou Strnad a Vítkovičtí tak získali na domácí půdě jen jeden bod.

Ondro, neudrželi jste další nadějné vedení a v poslední části zápas ztratili. Co se tam stalo?

Tak třetí třetina rozhodla gólově, ale spíše si myslím, že o zápasu rozhodla třetina druhá. Tam jsme měli pět nebo šest gólovek, do kterých jsme šli za stavu 3:1 a mohli jsme zápas trochu uklidnit. Nedali jsme, oni pak dali v poslední minutě na 3:2 a potom… Ta třetí třetina byla z naší strany špatná, ani jsme neútočili, ani jsme nebránili. Každé střídání se hrálo u nás v pásmu a bylo to špatné.

Hráli jste před vyprodanou halou, působilo to na tebe nějak?

Jo, bylo to určitě příjemné. Bylo vyprodáno a diváci fandili si myslím dobře. O to více mě mrzí, že jsme nedokázali ve druhé třetině vyčistit ten zápas a odehrát ho líp a dát více branek.

První formace se dokázala v utkání prosadit, takže jde vidět, že jste si sedli?

Ono to spíše byla staronová formace, Buky (Roberts Bukarts) byl zraněný, ale jinak takhle hrajeme celou sezonu co já jsem se vrátil na led. Takže, jen tak dále.

Hráli jste už na Kladně vyrovnaný zápas, také tam jste vedli. Jak se hosté prezentovali dnes, jaký hokej předváděli?

Já jsem na Kladně nehrál, ale co vím, tak je tam menší hřiště. Dnes je to asi hloupé říct, ale měli jsme je vyloženě na lopatě. A co se týče stylu, mají velké obránce, kteří moc nevymýšlejí a střelejí. Hrají takový jednodušší hokej na rychlé útočníky. Právě v útoku mají hned několik zkušených borců.

Když byl u puku Jaromír Jágr, bylo to více cítit než u jiných formací?

Určitě jo. Celkově na hřišti asi moc ne, ale když jste v obranném pásmu a on je u puku, tak je to takové nepříjemné. Strašně těžko se mu odebírají puky a prakticky to ani nejde. Jejich lajna dokáže hrát dobře celý zápas a třeba v té poslední třetině jsme se skoro nedostali ani za červenou. To bylo hodně nepříjemné.