Těšte se na říjen: Největší hokejové derby na druhou

Vítkovice versus Třinec během jednoho týdne hned dvakrát! Po přípravném Letním hokejovém šlágru přichází extraligové Největší hokejové derby na druhou. Moravskoslezští rivalové se spolu střetnou dvakrát ve čtyřech dnech. V úterý 24. října v Třinci a v pátek 27. října v Ostravě.

Podzimní hokejové derby mezi Vítkovicemi a Třincem dostane hned dvojitý náboj. Po domluvě mezi oběma kluby došlo k přesunu zápasu na třinecké půdě z 10. prosince nově na úterý 24. října, což znamená, že oba rivalové se střetnou během jednoho týdne hned dvakrát. V úterý 24. října v Třinci a v pátek 27. října v Ostravě. Největší hokejové derby bude nyní na druhou.

Dva extraligové šlágry během jednoho týdne

Moravskoslezský kraj se v říjnu otřese v základech. Nejatraktivnější pravidelná klubová sportovní událost se uskuteční v jednom týdnu hned dvakrát. Také pro Tipsport Extraligu bude mít dvojzápas mezi Vítkovicemi a Třincem během pouhých čtyř dní velký zvuk. „Ze sportovního hlediska je to ve světě zcela běžné, že se hrají takzvané back-to-back zápasy. Pro nás to není žádná komplikace. Z pohledu fanoušků a celé sportovní veřejnosti Ostravska a Moravskoslezského kraje je to skvělá příležitost ukázat celé republice, jak tady umíme fandit a podporovat hokej a největší hokejové derby,“ těší se trenér a generální manažer Vítkovic Jakub Petr.

Letní hokejový šlágr ukázal potenciál

Vítkovice se s Třincem střetly dvakrát v jednom týdnu už během přípravy. Přátelská utkání v srpnu vidělo dohromady přes sedm tisíc diváků, což jen potvrdilo velký potenciál a zájem sportovní veřejnosti o duely regionálních rivalů. Říjen ale nabídne takzvané Největší hokejové derby na druhou a je nyní na fanoušcích, jak se ke dvěma ostrým soubojům mezi Vítkovicemi a Třincem o extraligové body v jednom týdnu postaví. Cílem všech by měly být dvě vyprodané hokejové arény v kraji ve čtyřech dnech po sobě.

Největší hokejové derby na druhou

Česká hokejová scéna nenabízí atraktivnější a větší souboj, než je bitva mezi Vítkovicemi a Třincem. Derby mezi Spartou a Slavií vzaly sestupem sešívaných do 1. ligy za své. Karlovy Vary versus Plzeň, to už je taky hudba minulosti. Brno proti Zlínu? Spíš jen uměle vytvořená rivalita. Atraktivitu nabízí východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové a zajímavé jsou i souboje Chomutova a Litvínova, nicméně tyto bitvy nesahají derby mezi Vítkovicemi a Třincem ani po kotníky. Nesouhlasíte s tím, že Vítkovice – Třinec je největší derby? Stačí řeč čísel. Oba týmy spolu bojují už od sezony 1995/1996, vzájemně se střetly už 103-krát Historie jiných zmíněných derby je mnohem chudší. Mimo Prahu je Moravskoslezský kraj nejlidnatějším krajem republiky, tím pádem derby mezi modro-bílými a červeno-bílými oslovuje nejpočetnější zástupy. Oba celky také spolu bojovaly o mistrovský titul. A pokud jde o návštěvnost, ani v Třinci, ani v Ostravě byste minimálně za posledních 8 let nenašli atraktivnějšího a tím pádem navštěvovanějšího soupeře, než je právě regionální rival z druhého břehu řeky Ostravice. Letošní říjen atraktivitu ještě zdvojí, a tak se celé Ostravsko, Moravskoslezský kraj i Česko mohou těšit na Největší hokejové derby na druhou.

Úterý 24. října 2017, 17:00

HC Oceláři Třinec - HC VÍTKOVICE RIDERA