Tento týden počasí přeje: Atletická dráha a za odměnu kondiční fotbal

Druhý týden tréninků mimo led tráví hráči A-mužstva na atletickém stadionu ve Vítkovicích. Oproti předešlým dnům jim k tomu počasí přálo. Zranění trénují individuálně v domácích podmínkách.

První týden tréninků mimo led a ve venkovním prostředí opravdu nebyl nijak příjemný pro hráče Vítkovic. Deštivé a chladné počasí nebylo tím pravým ořechovým a i když Ostravané našli útočiště alespoň částečně krytých prosto v okolí OSTRAVAR ARÉNY, všude přítomný vítr a déšť jim i tak jejich snahu komplikoval.

„Naštěstí to nikdo neodnesl nějakými zdravotními problémy, takže jsme mohli plynule navázat dalším týdnem tréninků na suchu,“ oddechl si hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík. Nachlazení nebo nějaká jiná zdravotní komplikace hlášena nebyla.

Ostravané kvitují s povděkem změnu opatření, díky kterému už nemusejí trénovat pouze ve skupinkách po šesti osobách, ale jako profesionální sportovci mají výjimku a mohou se připravovat společně. Zákaz tréninků ve vnitřních prostorách včetně kluzišť a zákaz využívání společných prostor, jako jsou šatny či sprchy ovšem nadále trvají.

„Jsme rádi, že můžeme trénovat společně dohromady, díky tomu můžeme zpříjemnit tréninkový program i kolektivními sporty, třeba fotbalem,“ zmínil trenér Trličík. A počasí jim k tomu přeje, sluníčko vynahrazuje i fakt, že teploty se pohybují kolem 10 stupňů Celsia.

Některé týmy i přes současná opatření na ledě trénují. Například Třinec se přesunul jen pár kilometrů od svého stánku a trénuje na zimním stadionu v Polském Těšíně, tedy za hranicemi. Mladá Boleslav zase jezdí denně 200 km na otevřené kluziště v Dobříši, kde tedy díky chybějící střeše dostává zákazu aktivit ve vnitřních prostorách. „My momentálně trénujeme tak, jak se má. Nařízení vlády dodržujeme a připravujeme se venku a v nejbližším okolí naší haly. Uvidíme, jak dlouho bude tato pauza ještě trvat. Samozřejmě i v našem případě existují možnosti vyjet, přece jsme kousek od hranic, ale zatím jsme k tomu nepřistoupili. Na druhou stranu musíme se i na to ohlížet, protože pokud někdo trénuje tři týdny na ledě a jiný tým na suchu, je to velký rozdíl,“ přiznal sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

V čistě teoretické rovině mohou Ostravané přemýšlet jak nad cestami do Polska, tak také na otevřené kluziště, protože nejbližší, splňující požadované parametry, je v Bruntále, ovšem tam ještě ledová plocha vyrobena není. Ve hře je ovšem teoreticky i případná další výjimka, o kterou kluby prostřednictvím APK LH a Národní sportovní agentury požádaly Ministerstvo zdravotnictví, a to tedy povolení trénování na kluzištích pro profesionální hokejisty. Každopádně zmíněné varianty jsou jen teoretickým zamyšlením se, Vítkovičtí dosud trénují výhradně ve venkovním prostoru v okolí OSTRAVAR ARÉNY.

Tento týden tak Ostravané makají na tartanu a umělé trávě atletického stadionu ve Vítkovicích, tréninkový dril jim zpříjemňuje i fotbal. „Samozřejmě ale v tempu, hráči mají sporttestery, abychom mohli sledovat jejich tepovou frekvenci a tím i kontrolovat, že i fotbal hrají v zátěži a v tempu, jaké potřebujeme,“ doplnil trenér Trličík.