STOP! Sport a s ním i hokej se od pondělí 12. 10. minimálně na dva týdny přerušuje

Veškerá sportovní aktivita v Česku, včetně vrcholových soutěží, se od pondělí 12. října z nařízení ministra vnitra Romana Prymuly minimálně na 14 dní zastavuje. Znamená to jediné, na dva týdny se musí přerušit hokejová extraliga i všechny mládežnické soutěže, i tréninky na ledě a obecně veškeré sportovní aktivity ve vnitřních prostorách. OSTRAVAR ARÉNA i MFH zůstávají až do pondělí 26. října uzavřeny pro potřeby hokejistů všech kategorií uzavřeny.

Dle oficiálního Usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření ze dne 8. října 2020 se minimálně až do pondělí 26. října zastavuje činnost všech vnitřních sportovišť. V praxi to znamená jediné, že všechny zimní stadiony, kluziště, tělocvičny či posilovny zůstávají zcela uzavřeny, následkem čeho hokejisté všech kategorií, od přípravky až po A-tým nejen, že nesmí hrát soutěžní zápasy, ale nesmí ve vnitřních prostorách ani trénovat, a to ať už na ledě, nebo v posilovně, tělocvičně, sportovní hale apod.

Jediné možnosti tréninku zůstávají pro vnější prostory, a to za předpokladu, že se bude trénovat po skupinách, maximální počet osob v jedné skupině je 20 (včetně trenérů), sportovci dále nesmí využívat šaten a sprch, tedy vůbec se nepotkávat ve vnitřních prostorách.

Sport, s ním i hokej je tak minimálně na dva týdny v Česku zcela zmrazen. Další postup zatím Vláda ČR nezveřejnila, vše se bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace.