Startuje devět týdnů tvrdé dřiny. A-tým zahájil přípravu

Společná příprava hokejistů HC VÍTKOVICE RIDERA odstartovala. Po dvou týdnech individuálních plánů přichází devět týdnů týmového drilu pro drtivou většinu hráčů. Náplní prvního dne bylo oficiální zahájení i vstupní testy.

Téměř tři desítky hráčů širšího kádru A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA se v pondělí ráno sešly k oficiálnímu zahájení letní přípravy na sezonu 2021/2022. Nové tváře, navrátilci nebo také sedmička kmenových hráčů juniorky a samozřejmě základ z uplynulého ročníku.

O oficiální úvod přípravy se postaralo nejvyšší vedení klubu v čele s majitelem Alešem Pavlíkem, který přivítal hráče, popřál jim hodně úspěchů, ale také síly do následujících měsíců. V podobném duchu promluvili i sportovní ředitel klubu Roman Šimíček a také hlavní trenér Miloš Holaň, který i v následující sezoně povede mužstvo s Radkem Philippem a také již zmíněným Romanem Šimíčkem. Slovo si vzal také kondiční trenér Igor Horyl, který má tradičně suchou fázi letní přípravy na starost.

„Dnešním dnem jsme začali letní přípravu, která bude trvat devět týdnů. Od šestého června nás celý tým čeká soustředění ve Vysokých Tatrách. Potom hráči nastoupí na dovolenou před startem tréninků na ledě,“ odhaluje přípravu v hrubých obrysech hlavní kouč Miloš Holaň.

Jak už sám trenér před časem v jednom z rozhovorů zmínil, někteří hráči se budou na suchu připravovat individuálně, jiní, jako například Rostislav Marosz nebo Patrik Koch se připojí k týmovým tréninkům později z důvodu pozdějšího konce sezony, respektive reprezentačních povinností. Na pondělním prvním srazu se ale tým sešel v kompletní momentální sestavě (vyjma zmíněného Kocha a Robertse Bukartse, kteří se momentálně připravují v kádrech reprezentací na nadcházející MS). „Vesměs jsme to pojali tak, že jsme přivítali hráče, kteří jsou v tomto systému u nás. Náplní prvního dne byly ale především testy, abychom zjistili momentální kondici hráčů. Všichni měli čtrnáct dnů individuální přípravy, takže jsme si chtěli vstupními testy jednak ověřit, jak hráči tyto plány plnili a také, abychom si nastavili výchozí pozici pro každého,“ pokračuje trenér. Mezi ty, kteří mají individuální přípravu i během května patří mimo jiné kapitán Roman Polák, útočník Jan Hruška nebo obránce Guntis Galvinš, jehož setrvání ve Vítkovicích pro následující sezonu ohlásil klub v den začátku týmové letní přípravy.

Hráči postupně absolvovali kromě vážení a měření podkožního tuku fyzické testy, které se sestávaly z maximálního počtu shybů na hrazdě, skoku dalekém z místa, maximálního počtu kliků na čas a tradičního běžeckého beep testu. „Dojmy jsou dobré. Jednotlivé disciplíny si vyhodnotíme interně,“ uzavírá trenér Holaň.

Z řad vítkovické juniorky byli do společné přípravy s A-mužstvem povoláni brankář Darek Bartošák, obránci Michal Bystroň, René Smolka, Matěj Prčík, Tomáš Machů a útočníci Matyáš Melovský a Josef Krejsa. „Chceme dát prostor mladým, hlavně vidět, jak pracují, jak se dokážou adaptovat na letní přípravu s chlapy, protože pro některé to bude vůbec poprvé, co zažijí takovou přípravu,“ dodává Holaň.