Starši dorostenci v Prostějově druzí

Nově se tvořící mužstvo staršího dorostu Vítkovic ukázalo na přípravnémturnaji v Prostějově svůj potenciál. V mezinárodní konfrontaci obstálo ave finále nestačilo na krajský výběr pod hlavičkou Nového Jičína.

O výsledek až tolik nešlo, šlo především o test připravenosti a schopností nových hráčů, kteří v příští sezoně budou bojovat v řadách staršího dorostu. Z obecného pohledu zanechaly Vítkovice na přípravném dorosteneckém turnaji v Prostějově dobrý dojem. Probojovali se až do finále a nakonec skončili druzí.

Testovací turnaj v Prostějově se hrál atypicky, namísto tří třetin se utkání hrála pouze na dva dvacetiminutové poločasy. Vítkovice na úvod padly se slovenským výběrem Bulldogs, ale pak jednoznačně přehráli finské Kemijärvi, porazili domácí Prostějov a v semifinále si poradili i s běloruským Juniorem Minsk. Až ve finále se tým trenérů Romana Ryšánka a Petra Bolka musel vypořádat s další porážkou, celkový triumf vybojoval flash tým sestavený z hráčů z Moravskoslezského kraje pod hlavičkou Nového Jičína. Mnohem podstatnější ovšem je, že trenéři mohli odzkoušet v zápasové zátěži nové hráče, kteří připadají v úvahu pro tým staršího dorostu pro novou sezonu.

„Do Prostějova jsme jeli s tím, že chceme ozkoušet nové hráče. V tomto směru turnaj splnil svůj účel. Výborně se prezentovali všichni tři gólmani. Někteří hráči ukázali, že mají svou kvalitu u jiných nám turnaj zase odhalil rezervy a ukázal, že někteří budou muset ještě hodně tvrdě pracovat, aby byli platnými články sestavy. Ze sportovního a herního hlediska to bylo dobré a důstojné zakončení sezony 2015/2016,“ shrnul trenér Petr Bolek.

Turnaj U17 – Prostějov

HC VÍTKOVICE STEEL – HC Bulldogs 0:1 (0:1, 0:0)

Branky: 14. Nezník (Halgoš, Vereš)

HC VÍTKOVICE STEEL: Kardinál (Juránek) – Piták, Kaláb, Ficek, Kubík, Piskoř, Klus, Bílý, Vícha, Vacula, Baláž, Blaško, Tauwinkl, Richtár, Pastor, Gřesík, Hladonik, Fridrich, Mrva, Žemba, Konečný.

HC Bulldogs: Dušák (Mikuška) – Chatrnúch, Štefánik, Žák, Huževka, Savara, Vereš, Stacho, Krieger, Kukuča, Adamovič, Moravčík, Halgoš, Zúbek, Nezník, Jablonka.

Kemijärvi – HC VÍTKOVICE STEEL 0:7 (0:2, 0:5)

Branky: 8. Baláž (Konečný, Tauwinkl), 20. Gřesík (Vacula), 23. Vícha (Fridrich, Žemba), 26. Vícha (Žemba, Mrva), 27. Konečný (Tauwinkl, Baláž), 31. Baláž, 35. Mrva (Fridrich)

Kemijärvi: Hietala (Majava E.) – Granroth, Lappalainen, Kuusela, Harju, Moilanen, Kiviniemi A., Haavisto, Majavaj J., Berg, Valiranta, Riekkola L., Tepsa I., Kiviniemi T., Soivio, Angeli, Tepsa S., Riekkola J., Lahti, Ruopsa

LHK Jestřábi Prostějov – HC VÍTKOVICE STEEL 1:4 (0:2, 1:2)

Branky: 40. Popelka – 10. Žemba (Mrva, Fridrich), 12. Richtár (Gřesík, Pastor), 24. Konečný (Baláž), 31. Baláž (Konečný)

LHK Jestřábi Prostějov: Křupka (Rochla) – Ševčík, Přikryl, Kutiš, Popelka, Žilka, Vytásek, Liška, Antoníček, Pěnčík, Slavotínek, Hanáček, Ferleťják, Navrátil, Nevřela, Lauryn, Skácel, Béreš, Krejčí

HC VÍTKOVICE STEEL: Juránek (Kardinál) – Piták, Kaláb, Ficek, Kubík, Piskoř, Klus, Bílý, Vícha, Vacula, Baláž, Blaško, Tauwinkl, Richtár, Pastor, Gřesík, Hladonik, Fridrich, Mrva, Žemba, Konečný.

Semifinále

HC VÍTKOVICE STEEL – HC Junior Minsk 3:0 (2:0, 1:0)

Branky: 8. Richtár (Kaláb), 17. Žemba, 26. Hladoník (Blaško, Gřesík)

HC Vítkovice Steel: Kardinál (Juránek)– Piták, Kaláb, Ficek, Kubík, Piskoř, Klus, Bílý, Vícha, Vacula, Baláž, Blaško, Tauwinkl, Richtár, Pastor, Gřesík, Hladonik, Fridrich, Mrva, Žemba, Konečný.

HC Junior Minsk: Šostak (Slavščyk) – Berastsen, Gavrlilovič, Rybaključau, Gurinovič, Kobeletskij, Nircov, Pačuk, Jesman, Slyš, Rezvi, Stachovič, Savčenkov, Manuk, Petuchov, Valčok, Kovgarenja, Kučarenka, Kruk

Finále

HK Nový Jičín – HC VÍTKOVICE STEEL 3:1 (1:1, 2:0)

Branky: 6. Irgl, 34. Abazaj (Adámek, Hilšer), 36. Plandor (Bambula) – 16. Konečný (Tauwinkl)

HK Nový Jičín: Hasala – Már, Pavelek, Adámek, Ševčík, Srníček, Abazaj, Irgl, Hilšer, Matiaiško, Timura, Plandor, Půček, Bambula, Potočný, Krupa.

HC VÍTKOVICE STEEL: