Starší dorost veze z Hejtmanského poháru zlato

Vítkovičtí starší dorostenci si po víkendovém turnaji v Karlových Varech mohou rozšířit sbírku vítězných trofejí. Svěřenci trenérů Pavla Hulvy a Petr Bolka obstáli v mezinárodní konkurenci a zaslouženě vezou domů zlato.

Jubilejní 10. ročník Hejtmanského poháru Karlovarského kraje jasně ovládli hokejisté HC VÍTKOVICE STEEL. V Karlových Varech našli jen jednoho přemožitele, ovšem ani mírné klopýtnutí se Slavií Praha je po výhrách nad Kölner Haie a domácí Energií Karlovy Vary nemohlo připravit o první místo ve své skupině.

Jako vítěz skupiny se HC VÍTKOVICE STEEL střetl ve finále s PZ Kladno, rivalským klubem známějšího HC Kladno. Boj o celkové prvenství měl jednoznačný průběh. Už první třetinu Ostravané ovládli výsledkem 5:1 a celkem v poklidu si v následujících dvou třetinách mohli hlídat své vedení. Konečný výsledek 8:2 jen dokazuje převahu svěřenců trenérů Hulvy a Bolka nad finálovým soupeřem. HC VÍTKOVICE STEEL se tak po vítězství v roce 2009 mohl opět radovat ze zisku Hejtmanského poháru.

Ocenění se dočkali také jednotliví hráči Vítkovic. Marek Kubis byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje a Martin Blahuta se ocitl ve výběru nejužitečnějších hráčů turnaje samotných trenérů účastnících se týmů.

„V prvé řadě musím říct, že turnaj hodnotíme úspěšně, vždyť jsme skončili první. Tento výsledek nepřeceňujeme, víme, že je začátek sezony, nicméně celkově jsme spokojení. Měli jsme k dispozici s sebou čtyři pětky plus dva hráče navíc, takže jsme zkoušely různé varianty a více méně jsme si udělali jasno o další sestavě, takže z tohoto hlediska je to dobré,“ říká trenér staršího dorostu Pavel Hulva

„Trošičku problém jsme měli v otázce gólmanů, protože na jedné straně jsme měli s sebou Ďuriše, ale na druhé straně nám chyběl Svoboda. S těmito dvěma brankáři počítáme do sezony jako s jedničkou a dvojkou. Ďuriš se ukázal v tom nejlepším světle, ale škoda, že vinou nemoci jsme nemohli ozkoušet Svobodu,“ míní vítkovický kouč.

„Byl to dobře obsazený turnaj. Měli jsme možnost se střetnout s Kölnem, který s sebou přivezl hráče o jeden až dva roky starší, tedy velmi kvalitní soupeř. S ním jsme se taky střetli hned v prvním zápase a bylo to klíčové vítězství 3:2. Podle mě to bylo předčasné finále, protože ten Köln byl ze všech soupeřů nejsilnější. Ve druhém zápase jsme porazili Karlovy Vary. Sice jsme hned po pěti sekundách prohrávali, ale mužstvo ukázalo velkou morální sílu, když bylo schopné tento špatný začátek ustát a otočit zápas ve svůj prospěch. Po výhře nad Vary jsme měli finále jisté, tudíž jsme proti Slavii nasadili třetího gólmana a více méně hráče, kteří nejspíš v sezoně hrát nebudou. Utkání jsme sice prohráli, ale nic se nedělo. No a ve finále jsme deklasovali Kladno, vítěze druhé, podle mého názoru hodně slabší skupiny. V tomto duelu hráči podali vynikající výkon a zasloužili si to vítězství. Jak už jsem ale řekl, je to pěkné, vyhrát turnaj, ale pořád to je jen příprava a my jsme si vědomi, že v sezoně nás čeká mnohem těžší práce. Nicméně vzhledem k tomu, že máme ještě nějaké hráče v juniorce, věřím, že v sezoně bude naše mužstvo velmi kvalitní,“ dodává Hulva.

Hejtmanský pohár 2011

Výsledky Vítkovic

HC VÍTKOVICE STEEL – Kölner Haie 3:2 (1:0, 1:0, 1:2). Branky Vítkovic: Rimmel ( Česlík, Ballner), Ballner, Kaleta.

HC ENERGIE Karlovy Vary – HC VÍTKOVICE STEEL 2:4 (1:1, 1:1, 0:2). Branky Vítkovic: Česlík ( Ballner), Kaleta ( Gola), Kaleta, Gola.

HC VÍTKOVICE STEEL – HC Slavia Praha 2:5. Branky Vítkovic: Škutchan (Franz),Gelnar.

Tabulka skkupiny A

1. HC VÍTKOVICE STEEL
2. Kölner Haie
3. HC ENERGIE Karlovy Vary
4. HC Slavia Praha.

Finále Hejtmanského poháru

HC VÍTKOVICE STEEL – PZ Kladno 8:2. Branky Vítkovic: Ballner ( Černín), Kovář,(Blahuta,Pop),Kovář (kubis)Franz (Blahuta,Kovář),Kubis, Churý, (Škutchan, Klečka), Franz (Kovář), Kubis,(Churý).

Konečné pořadí Hejtamanského poháru: 1. HC VÍTKOVICE STEEL, 2. PZ Kladno, 3. Kölner Haie, 4. HC Verva Litvínov, 5. HC ENERGIE Karlovy Vary, 6. HC VCES Hradec Králové, 7. HC Slavia Praha, 8. Salavat Julajev Ufa.

Foto: Jan Čech/www.hokejkv.cz