Starší dorost byl blízko, ale Salcburk byl nad jeho síly

Na ledě soupeře se snažili odvrátit mečbol a vyrovnat čtvrtfinálovou sérii. Bohužel se jim to nepodařilo. Navzdory enormnímu úsilí prohráli starší dorostenci Vítkovic v Salcburku v prodloužení a na finálový turnaj mistrovství republiky v Ostravě se nedostanou.

Svěřenci trenéra Jana Vavrečky se ale rozhodně nemají za co stydět. Do Salcburku jeli po domácí prohře v prodloužení v těžké situaci, ale na ledě soupeře nechali vše. Red Bull byl nad jejich síly a po vítězství v dlouhodobé části jen potvrdil roli největšího favorita na mistrovský titul.

Ostravané v Salcburku otevřeli skóre zásluhou Věntuse, ale domácí srovnali velice brzy. Podruhé šli modro-bílí do vedení v polovině utkání, ale ještě před druhou sirénou bylo opět srovnáno. Za stavu 2:2 i druhý zápas dospěl do prodloužení, to v 68. minutě ukončil Marcel Barinka a zpečetil postup Salcburku do semifinále extraligy, které se i s finále bude hrát v rámci mistrovství republiky v Ostravě o velikonočním víkendu.

PLAY OFF ELSD – čtvrtfinále

2. zápas

EC Red Bull Salzburg – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:2 PP (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Konečný stav série: 2:0

Branky: 5. Alanov (Barinka, Hadamczik), 40. Huber (Varejcka, Obu), 68. Barinka – 4. Věntus (Bernovský), 32. Beránek. Rozhodčí: Kellner, Prazaic – Kontschieder, Oberhuber. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 58:20

EC Red Bull Salzburg: Kolarz (Kristiansen) – Obu, Hadamczik, Zündel, Alanov, Wimmer – Stewart, Rebernig, Lindner – Barinka, Varejcka, Hefke – Čermák, Hede, Vogt – Huber, Peeters

HC VÍTKOVICE RIDERA: Malik (Piták) – Věntus, Kunc, Smička, Zapletal, Raška, Vacula, Bílý – Fridrich, Bernovský, Konečný – Beránek, Potočný, Lewandowski – Lednický, Mrva, Kylnar – Ivan, Kadula