Staré gardy míří opět do Vítkovic, o víkendu třetí ročník turnaje

Už potřetí se ve Vítkovicích představí turnaj starých gard – soutěž, při které mohou všichni fandové zavzpomínat na hokejové doby přelomu 80. a 90. let. V pátek 19. a v sobotu 20. dubna hostí někdejší legendy Multifunkční hala ostravské ČEZ ARÉNY. Vstup je zdarma.

Pátek a sobota se ponese ve znamení vzpomínek na časy dávno i nedávno minulé. Turnaj Starých Gard nabídne všem ostravským, ale samozřejmě i mimoostravským fanouškům možnost zavzpomínat na někdejší dobu federální hokejové ligy či začátků extraligy, která letos slaví 20. výročí. Potřetí se do Vítkovic sjedou bývalí hráči extraligových týmů, kteří před dvěma dekádami patřili ve většině k tomu nejlepšímu, co domácí soutěžní scéna mohla nabídnout.

Oproti předešlým dvěma ročníkům však musel hlavní organizátor turnaje a současně i hrající trenér Vítkovic Martin Smeták řešit větší problémy spojené s obsazením turnaje. „Bohužel letos nepřijede žádný z týmů z Čech. Při extraligovém finále Plzně se Zlínem jsme bohužel přišli o obě tato mužstva. Dohromady se nedali ani kluci v Pardubicích, i tady má na tom svůj podíl fakt, že David Pospíšil, který jinak vede pardubickou starou gardu, působil u A-mužstva,“ zmínil na úvod Smeták.

Pravidla

– hrát mohou jen hráči starší 40 let + maximálně dva po dosažení 38 let
– hráči nesmí být registrováni minimálně 2 roky
– utkání se hrají 3 x 15 minut čistého času
– přestávky mezi třetinami jsou 2 minuty
– za každý faul bude nařízeno trestné střílení, které provádí faulovaný hráč
– zakázána je hra do těla a střela příklepem
– v případě nerozhodného výsledku po 60 minutách následují okamžitě nájezdy (3 série)

Ovšem i bez Pardubic, Plzně či Zlína se mají hokejoví fajnšmekři na co těšit. „Základem budou samozřejmě domácí Vítkovice. Loni se velmi osvědčilo derby proti Porubě, takže i letos budou v turnaji z Ostravy dva týmy. Diváci nebudou ochuzení ani o extraligové derby, Třinec nemůže chybět. Slávu někdejší Rudé Hvězdy, Zetoru a ZKL probudí stará garda Brna a dorazí i loňští vicemistři z Karviné,“ prozradil Smeták.

Kapitánské céčko Vítkovic sice v tomto roce vinou zdravotních problémů Ladislava Svozila bude muset převzít někdo jiný, ovšem adeptů je hodně. Kromě samotného Martina Smetáka budou na ledě své vrcholné kousky předvádět například Daniel Kysela, Petr Holubář, Aleš Tomášek či Petr Folta. „Do branky by se měl postavit i Pavel Cagaš,“ připomněl Smeták.

Třetí ročník Turnaje Starých Gard už tradičně bude hostit Multifunkční hala ostravské ČEZ ARÉNY. Vstup je na všechna utkání zdarma. Soutěž začíná v pátek ráno a vítěz bude znám ve středu večer.

III. ročník Turnaje Starých Gard (MFH, Ostrava)

Pátek 19. dubna

Vítkovice – Třinec (9:00)
Karviná – Poruba (11:00)