Stará garda vyhrává, v pátek po derby vyzvou legendy Vítkovic legendy Třince

Také sezona starých gard je v plném proudu. Vítkovičtí staří pánové se před časem vrátili z úspěšného turné ve Francii a chystají se na velkou exhibici v podobě duelu s Old Boys Třinec, která bude následovat po pátečním extraligovém derby přímo na ledě ČEZ ARÉNY.

Projekt Staré Gardy Vítkovic nabírá čím dál větší obrátky. V minulých letech se bývalí vítkovičtí hokejisté setkávali spíše jen k ojedinělým zápasům, v poslední době je ale týmový kalendář stále plnější a plnější soutěžními střetnutími a zajímavými turnaji a turné. „Musím přiznat, že jsme letos museli i několik zájemců o zápasy odmítnout, protože kalendář máme opravdu nabitý a přece jen každý už máme své zaměstnání a nemůžeme být k dispozici pořád,“ usmívá se Miroslav Dětský – hráč, který má na starosti i administrativu Staré Gardy Vítkovic.

Vítkovičtí se v listopadu představili na druhém ročníku Memoriálu Romana Ciencialy v Třinci a populární Činel Cup také vyhráli. Jedinou dosavadní sezonní prohru Ostravanům hned v prvním utkání uštědřila po samostatných nájezdech Karviná. „Od té doby ale vyhráváme, a máme z toho velkou radost. Přece jen, když má člověk na sobě ten vítkovický dres s rytířem, tak prostě udělá vše pro to, aby vyhrál, hrajeme srdcem,“ připomíná Dětský.

Druhou velkou zatěžkávací zkouškou letošní sezony byl návrat do podhůří Mont Blancu. Vítkovičtí se na turné po Francii vypravili už před rokem. I tehdy sehráli skvělé zápasy, ovšem dvakrát prohráli. Nyní ovšem mužstvo z Vítkovic nedalo svým francouzským soupeřům šanci. „Tentokrát jsme hráli s HC Megéve, byl do duel ve velice slušném tempu a vyrovnaný. Byl to hezký hokejový boj, což ocenili domácí fanoušci potleskem ve stoje, i když jsme zápas vyhráli my. Pak následoval zápas s HC Chamonix. S tím jsme před rokem prohráli 8:10, ale letos jsme jim to vrátili i s úroky,“ míní Dětský. Skutečně, Ostravané přehráli Chamonix jednoznačně 11:4, a to i navzdory faktu, že zaspali úvod utkání a dovolili soupeři vést 3:1 po první třetině. Turné po Francii byla náročná věc, hlavně na organizaci a financování. „V tomto musíme hodně poděkovat všem naši partnerům, hlavně Jardovi Cimingovi z JC Trans, který nám udělal opravdu špičkové podmínky. Dík ale patří všem, kdo se na našem výjezdu, ale i podpoře během celé sezony podílejí," přidává Dětský.

Z Francie se Stará Garda vrátila se dvěma výhrami, ovšem celé turné hráči pojali i jako kondiční pobyt v nadmořské výšce. Koncem ledna je totiž čeká hodně prestižní duel.

V pátek 30. ledna, po skončení extraligového derby mezi Vítkovicemi a Třincem totiž na led ČEZ ARÉNY vyjedou i staří páni a legendy obou moravskoslezských rivalů a rozdají si to na ledě v jedinečné exhibici. „Obě strany berou zápas hodně prestižně, všichni jsme se snažili dát do kupy co nejsilnější výběry s co nejzajímavějšími jmény, takže se diváci mají na co těšit. Za Vítkovice lze zmínit borce jako Aleš Flašar, Lumír Kotala, Honza Vavrečka, Daniel Kysela, Martin Smeták, Aleš Bádal, Péťa Holubář. Byli bychom opravdu velmi rádi, kdyby ani naše derby nezůstalo stranou zájmu fanoušků, ale že i nás, staré pány, podpoří sympaticky zaplněná hala,“ přeje si na závěr Dětský.

Vzhledem k tomu, že extraligové utkání Vítkovic s Třincem se hraje od 17 hodin, je začátek duelu starých gard naplánován odhadem na 20 hodinu, samozřejmě za předpokladu, že se extraligové střetnutí nebude prodlužovat. V případě, že se extraligové utkání protáhne, posune se logicky i čas začátku zápasu starých gard. Extraligové derby je také přece jen z části rizikovým utkáním, proto po jeho skončení musí dojít k úplnému vyklizení hlediště ČEZ ARÉNY. Diváci, kteří se budou chtít podívat na derby starých gard tak budou muset, stejně jako například při zápasech mistrovství světa, odejít z haly ven. Zpět do arény pak budou na derby starých gard vpuštěni vchodem přes služební vrátnici u vchodu ve směru od hotelu Clarion. Utkání starých gard Vítkovice – Třinec je samozřejmě zcela zdarma.

Předpokládané sestavy

VÍTKOVICE

Brankáři: Cagaš, Rudl

Obránci: Vavrečka, ‚Überall, A. Tomášek, Efler, Flašar, D. Kysela, Šimek, Sikora

Útočníci: Folta, Pavlík, Petr Holubář, Šebesta, Kotala, Kubík, Badal, Piecha, Dětský, Gála, M. Smeták, Guman.

TŘINEC

Brankáři: Konečný, Ochman

Obránci: Marek, R. Jůva, Nachtman, Holubčík, Benedik, Opina, Halapatsch, Figura

Útočníci: Mach, Zajonc,D. Adamčík, I. Adamčík, Havel, M. Jůva, Cieslar, Mucha, Šotkovský, Sikora, Kylián, Černý.