Stará Garda ve Slovinsku s výhrou a porážkou v nájezdech

Turné Staré Gardy HC VÍTKOVICE STEEL po Slovinsku nabídlo dva velice zajímavé a vyrovnané zápasy. Proti HC Bled se Ostravané prosadili, s HC Jesenica padli až po nájezdech.

V letošní sezoně vyměnila Stará Garda HC VÍTKOVICE STEEL turné po Francii za cestu do Slovinska a ani v zemi u Jadranu ostudu rozhodně neudělala. Na začátku února zde veteráni Vítkovic odehráli dvě utkání. „Oba zápasy byly hodně vyrovnané a také hodně kvalitní. V naší kategorii se rozdíly mezi méně vyspělými hokejovými zeměmi a vyspělými hokejovými zeměmi smazávají. Rozhodující jsou spíše věk, výkonnost a připravenost. V obou zápasech proti nám nastoupila řada bývalých slovinských reprezentantů, takže zápasy měly opravdu vysokou úroveň,“ prozrazuje Miroslav Dětský, hráč a současně také administrativní pracovník Staré Gardy HC VÍTKOVICE STEEL.

Prvním soupeřem Ostravanů byl HC Bled. Byli to hosté, kdo otevřel zásluhou Dětského skóre. Bled srovnal a dokonce se během druhé třetiny dostal do vedení. Rozhodující byla ale třetí perioda, ve které stav 3:3 prorazili Kysela, Dětský a Potočný. V prvním střetnutí Vítkovice zvítězily 6:4. „Byl to vyrovnaný zápas, třetí třetina se nám povedla lépe, než soupeři a dokázali jsme díky ní výsledek strhnout na svou stranu,“ zmínil Dětský, který si v duelu připsal dvě branky.

Střetnutí s nejúspěšnějším klubem slovinské hokejové ligy HC Jesenice mělo ještě větší grády. Oba týmy se přetahovaly o výsledek. Po dvou třetinách vedly Vítkovice, ale Jesenice dokázala srovnat. Za stavu 4:4 utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. „Bylo to ještě těsnější, než proti Bledu. Musím přiznat, že už jsme na sobě dost cítili únavu z pobytu ve vysokohorském prostředí. Své možná sehrál i fakt, že hráči Jesenice se byli na náš zápas v Bledu podívat, a tak se na nás mohli lépe připravit. Každopádně byl to znovu hodně kvalitní zápas, který rozhodly až penalty, ve kterých měli více štěstí domácí,“ podotkl Dětský.

„S turné jsme byli hodně spokojení a soupeři s námi taky, což jen dokládá fakt, že jsme okamžitě obdrželi pozvánku na příští rok a dokonce nás pozvali i do srbské Subotice, kde se koná velký turnaj veteránů z celé Evropy. Na závěr bych chtěl hodně poděkovat společnostem Veolia, a. s., DKBB a JC Trans, které se podílely na našem turné po Slovinsku a moc nám v jeho realizaci pomohly,“ dodal Dětský.

HC Bled – Stará Garda HC VÍTKOVICE STEEL 4 :6 (0:1, 3:2, 1:3)

Branky Vítkovic: 2. Dětský (Smeták, Kalandra), 17. Smeták TS, 23. Gála (Sikora, Potočný), 31. Kysela (Smeták, Badal), 40. Dětský (Smeták, Jůva), 44. Potočný (Gála, Marosz).

Stará Garda HCVS: Konečný,(od 40. min. Babej) – Kysela, Šimek, Kalandra, Jůva, Nachtman, Marosz – Michalík, Kotala, Badal, Holubář, M. Smeták, Dětský, Gála, Potočný, Sikora
Trenéři.: Pavel Prorok P, Ing. Zdeněk Palička. Lékař: MUDr. Prokop

HC Jesenice – Stará Garda HC VÍTKOVICE STEEL 5:4 SN (1:0, 2:3, 1:1)

Branky Vítkovic: 16. Nachtman (Sikora, Gála), 21 Potočný (Gála, Sikora), 29. Sikora (Gála, Smeták), 41. Badal (Michalík, Holubář)