Stará garda ovládla derby i v odvetě, nájezdovou výhru trefil Šebesta

Foto: Petr Rubal

Vítkovický prapor v Třinci nezůstal ležet, pozvedli jej alespoň hráči Staré gardy, kteří v odvetě derby znovu porazili regionálního rivala, tentokrát i na jeho ledě. Ostravané zvítězili v samostatných nájezdech.

Více než dvanáct stovek fanoušků zůstalo po extraligovém derby na odvetu derby starých gard. První měření sil ovládli v lednu v Ostravě hráči Vítkovic. Třinec se pro domácí střetnutí vyzbrojil dalšími skvělými bývalými hráči z nedávných let, včele s Václavem Varaďou či členy stříbrného kádru z roku 1998 Jozefem Daněm, Romanem Kontšekem a dalšími.

Posílení ale třineckým Old Boys stejně nepřineslo kýžený efekt. Vítkovičtí se přece jen radovali, i když po hodně dramatickém průběhu. Byli to právě modro-bílí, kdo díky trefě Pavla Šebesty šli v první třetině do vedení. Jenže Třinec kontroval čtyřbrankovou druhou třetinou. Vítkovice se ale nadechly k velkému obratu, ve třetím dějství se trefili pětkrát, domácí dvakrát. Stav 6:6 po základní hrací době tak nevěstil nic jiného, než, že dojde na nájezdy. V dovednostním měření sil byl míček na straně Ostravanů, jak Pavel Šebesta, tak Petr Folta proměnili a Vítkovice se mohly radovat i ze druhého vítězství v derby starých gard.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Branislav Jánoš z Třince a Pavel Šebesta z Vítkovic, ceny předávali generální ředitel HC Oceláři Třinec Jan Czudek a sportovní manažer HC Oceláři Třinec Pavel Marek.

„Pro všechny to byl hodně náročný zápas, ale současně také velká zábava. Bylo to hodně vyrovnané utkání. Jsme rádi, že se nám podařilo obhájit vítězství z Ostravy. Tenhle zápas jsme brali hodně prestižně, protože nás v novém roce čeká cesta na tour do Slovinska, kam nás pozvala stará garda Olimpije Lublaň. Takže derby s Třincem pro nás bylo takovým vrcholem přípravy na tenhle podnik. Ještě bych chěl poděkovat všem fandům, kteří zůstali i na náš zápas a především našemu partnerovi Jardovi Cimingovi a jeho firmě JC Trans, která podpořila náš zápas v Třinci a také vydatně podporuje naši cestu do Slovinska," řekl po zápase Miroslav Dětský, hráč a zároveň administrativní pracovník vítkovické staré gardy.

Fotogalerie ze zápasu ZDE

HCŽ Old Boys Třinec – Stará Garda Vítkovice 6:7 SN (0:1, 4:0, 2:5)

Branky: 17. Varaďa (Peterek, Šotkovský), 18. Adamčík (Lipina), 23. Zajonc (Opina), 25. Daňo (R. Jůva), 34. Šotkovský (Sekeráš), 38. Varaďa (Peterek) – 2. Šebesta, 33. Šebesta (TS), 36. Michalík (Folta), 38. Šebesta (Fabián), 39. Guman, 44. Folta, rozh. nájezd Šebesta. Diváci: 1 200

HCŽ Old Boys Třinec: Konečný, Ochman – Sekeráš, R. Jůva, Halapatsch, Opina, Czepiec, Holubčík, Figura, Krenželok – Varaďa, Peterek, M. Jůva, Jánoš, Daňo, Cieslar, Zajonc, Lipina, Havel, Šotkovský, Adamčík, Kylian, Vicián, Sikora, Pitucha.

Stará Garda Vítkovice: Rudl, Polášek – Efler, Sikora, Überall, A. Tomášek, Kysela, Šimek – Folta, Kotala, Michalík, Petr Holubář, Badal, Dětský, Šebesta, Fabián, Sochorek, Gála, Piecha, Guman. Trenéři: Radim Kasper, Zdeněk Palička