Sparta možná měla i více tutovek, ale vedeme my – těší Rado Tybora

Dlouho vyrovnaný zápas mezi Vítkovicemi a Spartou rozseklo v poslední třetině vítěznou dorážkou útočné eso modrobílých Radoslav Tybor. Důležitý první krok mají Ostravané úspěšně za sebou a hned v úterý se oba nesmiřitelní soupeři střetnou ve druhém vzájemném utkání.

HC Vítkovice RideraRado, předkolo play off jste rozjeli výborně domácím vítězstvím. I když to byla tedy hodně vybojovaná výhra…

Já myslím, že to byl velice vyrovnaný zápas. Možná i oni mělí více tutovek, nevím jak to říct, možná mi to tak jen přišlo. Hodně nás ale podržel Bartes (Patrik Bartošák), protože tam měli velkou šanci před naším gólem na dva jedna. Měli obrovskou šanci a nedali, pak z protiútoku jsme dali gól my. Je to hrozně vyrovnané a my jsme byli dnes šťastnější. Doufám, že nám to přidá na pohodě a já doufám, že toho ukážeme i více v ofenzivě.

Očekáváš, že to bude ještě ostřejší a přibudou i nějaké další šarvátky? Několik jich bylo vidět, i v úplném závěru zápasu…

Tak ano, Sparta si také bude uvědomovat důležitost zítřejšího zápasu. My samozřejmě taky chceme vést dva nula a jet na Spartu s mírným náskokem. Ale jak říkám, nebude to asi ani zítra krásný ofenzivní hokej a budou rozhodovat maličkosti. To je jedno jestli vyhrajeme jedna nula nebo dva jedna v prodloužení, potřebujeme vyhrát jakkoliv. Hlavně ať máme druhý bod a jsme vpohodě.

Prvním gól v zápase dal Tomáš Guman, mladý kluk a objev z konce základní části. Jak se ti líbí jeho hra z pohledu střelce a elitního útočníka?

Myslím si, že od té doby kdy přišel a dostal se do zápasů, tak se jeví velice dobře. Je výborný bruslař a má kvalitní střelu. Myslím si, že to dnes ukázal a my budeme jen rádi, pokud mu to bude padat i nadále.

Tvá trefa byla pohotová dorážka, bylo těžké to trefit?

Ano dorážka, já jsem to dostal do křídla do rychlosti, což mám rád. Přenechal jsem to Ondrovi Romanovi a ten to vystřelil. Byl tam takový šťastný odraz ke mě, za což jsme moc rádi.

V základní části se vám v závěru doma dařilo, proti Spartě vám to jde dlouhodobě. Pomůže vám to i psychicky, že jste ten prvním domácí duel zvládli?

Samozřejmě, ten první bod v sérii je hrozně důležitý, hlavně kvůli psychice. Jak jsem už říkal, doufám že budeme zítra ve větší pohodě a ukážeme tam i více hokejovosti.