Soupeři by se měli bát, máme obrovskou sílu, hlásí Šimon Stránský

Nejen „ocelářské derby“ ale také souboj bratrů Stránských. I takový přívlastek mohla mít předehrávka Vítkovic s Třincem. První vzájemné měření sil nejmladší hokejové generace Stránských dopadlo lépe pro vítkovického Šimona. Rozhodly o tom tři trefy modrobílých v poslední pětiminutovce.

Šimone, proti Třinci jste předvedli famozní obrat. Co bys k tomu řekl?

Úplně skvělé, ukázali jsme vůli a sílu týmu, kterou máme v šatně. A myslím si, že teď by se všichni soupeři měli bát, protože máme obrovskou sílu a věřím, že to dokážeme předvést i v dalších zápasech.

Překvapilo tě, že jste Třinec v závěru takhle zmáčkli?

Tak, překvapilo… My jsme v první třetině nezačali moc dobře, Třinec nás zatlačil a byli jsme takoví ustrašení. Zbavovali jsme se puků a odskočili nám na 0:1. Ale ve druhé třetině jsme přebírali otěže zápasu, i když nám potom zase ve třetí třetině odskočili. Ovšem ukázali jsme vůli a sílu týmu a dokázali jsme to obrátit proti aktuálnímu mistrovi.

Proti bráchovi jsi hrál vůbec poprvé. Jaké to bylo?

Já jsem to potom už ani nevnímal, jen to první střídání jsme byli nějak u sebe a dal jsem mu pár krosčeků, abych mu ukázal, ať si dává pozor. (smích) Ale ne, nevnímal jsem to a bylo to v pohodě.

Po těch krosčecích v úvodu, dával sis pak bacha kde se Matěj po ledě pohybuje aby ti to neoplatil?

Ne, to jsem neřešil. I kdyby tam byl kdokoliv jiný, tak bych mu ty krosčeky dal, ale vyšlo to na bráchu.

Máma vám údajně psala abyste se v zápase nepoprali. Tak jak to bylo?

Jojo, psala mi a bráchovi taky. Ale tohle jsme určitě neměli v úmyslu.

Sám jsi tomu věřil, že ještě utkání můžete otočit? Pět minut dokonce a stav 1:3 se neotáčí často…

Věřil, vždycky věřím. Když je to 1:3, dáte jeden slepený gól, pak druhý. Přesně jak se to povedlo nám a jak se říká: naděje umírá poslední.

Brácha měl v zápase asistenci, ale ty sis ho tam jednou pěkně povodil… Jak to bude snášet?

To se musíte zeptat spíše jeho. (smích) On má sice asistenci, ale tři body bereme my, za to jsem šťastný.

Možná i proto, že jsi tam v poslední třetině byl u dvou gólů Třince?

Ano, byli jsme tam na ledě u gólu na 2:1, který dával Petr Vrána. To byla moje chyba, jsem rád, že jsme to pak obrátili. Kluci dali gól, tak k tomu trošičku pomohli.