Soupeř jiného kalibru, hodnotil Rapperswil Jakub Petr

Vítkovický kouč Jakub Petr zhodnotil druhé přípravné utkání svého týmu ve Švýcarsku, které skončilo výhrou domácího Rapperswil-Jona Lakers v poměru 4:2. Ve čtvrtek čeká Ostravany vicemistr EV Zug.

„Musíme přiznat, že Rapperswil byl soupeřem jiného kalibru. Na jeho straně byla vysoká kvalita, která se projevovala v rychlosti, soubojích. Celkově to byl velice vyspělý soupeř. V první třetině nás přehrával. Díky naší bojovnosti od brankáře až po posledního hráče sestavy jsme tlak dokázali i navzdory dvěma oslabením úspěšně ustát. Od druhé třetiny jsme se soupeři začali herně vyrovnávat, což se promítlo i do výsledku utkání, když jsme dokázali srovnat z nula dva na dva dva. Rozdílový gól jsme ale inkasovali z přesilovky. Třetí třetina byla z našeho pohledu nejpovedenější, Rapperswil jsme se vyrovnali v rychlosti, vytvořili jsme si množství šancí. Snažili jsme se vyrovnat, ale soupeř nám v naší power play odskočil. Prohra mrzí, nepopírám, ale jsem rád, že mužstvo hned takhle na úvod přípravy mohlo jít do konfrontace s takto kvalitním soupeřem a že bojovalo a bylo znát, že výkon má stoupající tendenci,“ zmínil po utkání na ledě Rapperswil-Jona Lakers trenér Jakub Petr.

Problémy měli Ostravané v zápase během kombinování sestavy. Těžký zápas a kvalitní soupeř si vyžádaly svou daň. „Dostali jsme se do lehkých komplikací, kdy nám už během první třetiny vypadli dva centři – Ondřej Roman a Jozef Baláž. Oba ze zdravotních důvodů. To ovlivnilo nejen nasazovaní formací, ale i složení přesilovkových týmů,“ přiznal trenér Petr a dodal. „U Ondřeje Romana šlo jen o drobný problém, měl by být v pořádku. Jozef Baláž si ze souboje odnesl zranění v horní polovině těla a nějakou dobu nám bude chybět.“

„Je to příprava, pořád nějakým způsobem pracujeme se sestavou, snažíme se budovat vazby, hledat nové. Podobné to bude i proti Zugu ve čtvrtek. Pokud jde o herní kvalitu, tak čekáme minimálně stejně těžkého soupeře, jakým byl Rapperswil,“ připomenul trenér Petr před čtvrtečním zápasem s aktuálním švýcarským vicemistrem, který navíc ještě během léta výrazně posílil.