Skvělé baseballové odpoledne podtrhla překvapivá výhra

Pořádně povedenou akci mají za sebou hokejisté HC VÍTKOVICE STEEL. V sobotu přijali výzvu baseballistů SKBS Arrows Ostrava a utkali se s nimi v exhibičním utkání. Výsledek? Skóre není podstatné, důležité však bylo, že jak hráči obou mužstev, tak fandové, odcházeli s nadšenými úsměvy.

Dokonce i počasí se v sobotu usmálo na baseballovo-hokejovou exhibici. Je sice pravdou, že déšť okolo poledne odradil část fandů, ale přibližně hodinu a půl před úvodním nadhozem přátelského utkání se sluníčko přece jen vyklubalo a v podstatě během celého odpoledne se na zápas usmívalo.

Původní návrh, že by se baseballisti společně s hokejisty promíchali a vytvořili tak dva týmy, vzala brzy za své. Hráči Vítkovic sebevědomě se slušností odmítli a utkali se s baseballisty ve svém složení – Ctirad Ovčačík (catcher), Petr Kolouch, Adam Sedlák, Petr Strapáč, Jan Káňa, Tomáš Káňa, Ondrej Šedivý, Roman Szturc, Filip Šindelář, Jiří Burger. Své svěřence podpořili také trenéři Mojmír Trličík a Zdeněk Moták. Mojmír Trličík navíc přijal výzvu publika a ob druhou směnu se ujal role pálkaře.

Baseballisté nastoupili v promíchaném týmu složeném z extraligových hráčů, juniorů i kadetů. Na svého soupeře samozřejmě nenastoupili se vší vervou, nicméně postupem času museli dost přidat, neboť vítkovičtí hokejisté se ukázali jako zdatní soupeři. Vždyť první směna patřila hokejistům v poměru 4:1! O výsledek ale nešlo, šlo hlavně o zábavu a té si všichni užili do sytosti.

Největší potlesk sklidily dvě  „krádeže met“ předvedené vítkovickými hokejisty, stejně jako „slide“ – skluz – Adama Sedláka, jenž se k odvážnému zákroku odhodlal pouze v kraťasech a podkolenkách. „Bylo to v zápalu boje a hlavně pro lidi. Příště si to ale trochu rozmyslím,“ usmíval se rozpačitě, když ukazoval podřený bok. Diváci se dočkali jak double, tak tripple zisku met. Bohužel jen pověstný homerun chyběl. To ale nikomu nevadilo, protože zážitek ze zápasu byl dokonalý – uvolněná atmosféra, napínavý zápas a sem tam i nějaká ta vtipná glosa udělaly z exhibice parádní zábavu. A jak vlastně zápas skončil? Vítkovičtí hokejisté se drželi trendu z úvodu, a přestože se hráči Arrows odhodlali ke stíhacímu boji, šestisměnové střetnutí vyhráli překvapivě hokejisté a to skóre 19:7.

Po zápase pak hokejisté usedli k autogramiádě a všem věrným fandům věnovali nejeden podpis a nejednu podpisovou kartu. Pro autogram si přišli i baseballisté, ale těm se vítkovičtí hráči okamžitě revanšovali. „Nechám si podepsat klukama míček a vystavím si ho doma na poličce,“ nechal se slyšet Jan Káňa, když s balonkem obcházel hráče Arrows.

Hokejisté po zápase zářili doslova jako sluníčka. „Bylo to vynikající. Opravdu nás to bavilo, a když se k tomu přidá skutečnost, že jsme potěšili i naše fanoušky, tak to je opravdu super,“ zmínil Filip Šindelář. Ani kapitán Vítkovic Jiří Burger nešel pro slova chvály daleko: „Já jsem byl maximálně spokojený a myslím, že kluci taky. Byl to fantastický zážitek.“