Skvělá baseballová sobota na Arrows Fest 2018

Vítkovičtí hokejisté i jejich fanoušci si nadmíru užili skvělou sportovní sobotu. A nejen oni! Arrows Fest 2018 lákal řadou skvělých koncertů, výborným jídlem, skvělým pitím, nekončící zábavou a také baseballovou exhibicí mezi hokejisty HC VÍTKOVICE RIDERA, americkými fotbalisty Ostrava Steelers a samozřejmě domácím SKSB Arrows Ostrava.

HC Vítkovice RideraVýměna hokejek za pálky se opět povedla. Porubský Arrows Park se v sobotu proměnil v centrum ostravského sportu, především amerických odvětví. Více než hodinová baseballová exhibice vítkovických hokejistů, domácích baseballistů a amerických fotbalistů Steelers bavila zaplněnou tribunu ostravského baseballového stánku.

Z ochozů šlo o zábavu, ale jednotliví hráči předvedli i čisté sportovní nasazení. Nikdo nechtěl prohrát. Například vítkovický obránce Jan Výtisk se pořádně naběhal: „Bohužel to skoro vždycky vyšlo na mě, že jsem běžel na metu, ale musel jsem se vracet. Ale tak letní příprava nám pomalu končí, takže díky našemu kondičnímu Igimu máme dobře natrénováno,“ usmíval se.

Vítkovickým to s pálkou šlo. Hned v prvním utkání vyprovodili americké fotbalisty výsledkem 8:0, ovšem o výsledky rozhodně nešlo. „Hrálo se ve třech týmech, takže jsme v podstatě zápasy střídali po outech. Každý si zahrál proti každému dvakrát a byla to legrace. Jak hokejisté, tak američtí fotbalisté ukázali, že něco umí i v rámci baseballu,“ zmínila ostravská baseballová legenda a držitel rekordu v počtu odpalů Aleš Navrátil.

Baseball bývá většinou nekontaktní sport, jenže v podání hokejistů a amerických fotbalistů byly občas k vidění i srážky. Pořádný hit, neboli strom, předvedli vítkovický brankář Daniel Dolejš a runningback Steelers Dominik Dvorský v boji o první metu. „No, musím říct, že to byla docela pecka. Oba jsme se soustředili na míček a na naše pozice na metě, až jsme se srazili. Ale nebyl v tom úmysl, bylo to čisté,“ vyprávěl Dolejš, který většinou bývá v brankovišti hájený, takže na tvrdou hru u mantinelu, či srážky na kluzišti až tolik zvyklý není, na rozdíl od vyhlášeného tvrďáka amerických fotbalistů z Ostravy.

„Za nás, za hokej, musím říct, a přiznám to velice rád, že to byla skvělá akce. Opravdu se to pořadatelům z Arrows a jejich prezidentovi Radimu Kepákovi povedlo, moc děkujeme za pozvání a za to, že jsme se mohli zúčastnit. Exhibici jsme si pořádně užili a co bylo hlavní, užili si ji i fanoušci. Super start léta,“ měl radost hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr.

Arrows Park je domovem baseballu i výborného piva. A že to k pivu mají blízko i hokejisté Vítkovic, to následně po exhibici a autogramiádě předvedli i v rámci prezentace čepování piva. Za pípu se postavil Jakub Lev a Jan Výtisk a šlo jim to pěkně od ruky. Aby také ne, když je Lev rodákem z města piva – Plzně a Výtisk je už několik sezon hlavní postavou Radegast Indexu a jako takový si čepování už mnohokrát vyzkoušel. Vyvrcholením celého Arrows Festu byl koncert známého Rock&Roll Bandu Marcela Woodmanna a slavnostní ohňostroj.

Kompletní fotogalerii Petra Kotaly z Arrows Fest 2018 najdete zde