Šišovského zadržela karanténa na Slovensku. Pokračuje ve Vítkovicích. Které kluby odmítl?

Slovenský forvard Peter Šišovský pokračuje ve Vítkovicích. Aktuálně ale s týmem netrénuje. Uzavřené hranice a omezení spojená s opatřeními proti šíření koronaviru jej zadržela na Slovensku. Přípravu tak absolvuje individuálně doma a pokud to situace dovolí, k ostravskému mužstvu by se měl připojit za dva týdny.

Ve Vítkovicích jsi působil v závěru sezony a tvé angažmá pokračuje i v ročníku následujícím. Je tvé setrvání v Ostravě automatickou věcí?

Ano. Už na konci sezony jsem věděl, že tady budu i další rok. Asi po čtyřech zápasech ve Vítkovicích jsem začal komunikovat s agentem, že je zájem ze strany klubu, abych tady pokračoval a i já jsem byl pro. Potěšilo mě to a neřešil jsem nic jiného. Pro mě byla priorita, abychom to dotáhli do úspěšného konce, abychom se zachránili v Extralize, protože se bojovalo vlastně až skoro do posledního kola. Já jsem byl jednoznačně nakloněný podpisu ve Vítkovicích.

Žádné jiné nabídky ti na stole nepřistály?

Měl jsem nabídky ze Slovenska. Vím, že Slovan a Košice projevily zájem, ale v té době už jsem byl rozhodnutý zůstat ve Vítkovicích. Vítkovice mi daly jasný signál, že mě chtějí udržet, navíc velice brzy, takže jsem nic jiného vlastně ani neřešil.

Tebe opatření proti koronaviru a uzavření hranic zastihlo na Slovensku. Je to tak?

Já jsem se stihl vrátit domů asi zhruba dva dny před uzavřením hranic a vyhlášení karantény. Nějakého devátého března jsem přijel domů a pak už zavřeli hranice. Třeba Peťa Trška se domů nestihl vrátit a zůstal v Ostravě. Já to stihl tak tak.

Jsou pro tebe uzavřené hranice velkou komplikací, nebo jsi počítal s tím, že na Slovensku budeš delší čas a byl jsi na to připraven?

V tomhle jsem naštěstí neměl žádný problém. Já jsem šel do Vítkovic s vědomím, že tady budu jeden měsíc – do konce sezony – a pak se na domu před letní přípravou vrátím na Slovensko. Takže i během sezony jsem bydlel na hotelu, měl s sebou jen to nejnutnější. Pak jsem se přesunul domů. Sbalil jsem se na jeden šup a byl jsem připravený, že budu minimálně jeden měsíc doma, takže mám s sebou vše, co potřebuji.

A-tým už se dva týdny připravuje na novou sezonu, jak jsi na tom ty?

Já jsem samozřejmě momentálně stále na Slovensku. Vím, že kluci už makají. Já jsem měl nezávisle na té současné situaci domluvené s trenérem, že určitý čas budu trénovat sám, takže momentálně mám individuální přípravu. Pokud se situace uvolní a zlepší, tak počítám, že bych se do dvou týdnů mohl přesunout do Ostravy a připojit se k týmu. Vše samozřejmě bude záviset na uvolnění opatření, jinak mám tady na Slovensku vše, co potřebuji, takže momentálně jedu individuální plán.