Šindelář je rád, že zvolil Vítkovice

Je jednou z letních posil Vítkovic a v týmu nemá nejjednodušší pozici. Čeká se od něj, že bude hlídat záda reprezentačnímu gólmanovi Jakubu Štěpánkovi a v případě potřeby bude připraven naskočit. Řeč je o Filipu Šindelářovi, který si ale nestěžuje. Je rád, že může být v týmu a věří, že dostane šanci ukázat, co v něm je.

V poslední přípravě proti Havířovu jsi odchytal dvě třetiny a udržel jsi čisté konto.

To je samozřejmě potěšitelné. Ale pro nadcházející sezonu to vůbec nic neznamená. Věřím ale, že mi to může pomoci psychicky, i když soupeř mě moc neprověřil.

Šestkrát jste si vyzkoušeli hru v oslabení a ani v ní jste Havířov k ničemu nepustili.

To je dobře. Kluci to v obranně sehráli výtečně a moc puků ke mně nepustili. Defenzíva zatím pracuje opravdu dobře.

Od léta jsi součástí Vítkovic. Jak jsi zatím spokojený?

Nemám si na co stěžovat. Kluci mě bez sebemenších problémů přijali a pro mě je čest být v takovémto týmu. Všechno funguje tak, jak má. Určitě jsem udělal dobře, že jsme dal Vítkovicím přednost před Boleslaví. Tým je tady skvělý a to byl hlavní důvod, že jsem tady šel. Chtěl bych konečně hrát nahoře a nestresovat se baráží.

Budeš krýt záda Jakubu Štěpánkovi, který je o devět let mladší. Znamená to, že musíš toho bažanta učit hodně věcem?

Ale to ne (smích). Kuba je přece skvělý brankář a nepotřebuje se ode mě něco učit. My se spolu maximálně hecujeme, ale není to nic extra. Myslím si, že spolu máme skvělý vztah a dobře spolupracujeme.

Ale s trochou nadsázky: v létě jsi získal titul mistra světa v hokejbalu. Takovým úspěchem se Kuba nemůže pochlubit. Má tedy patřičný respekt?

Ale to on zase ne (smích). A tak to má být.

Když už jsme u titulu mistra světa. Po šampionátu jsi říkal, že budeš muset hráčům něco přinést. Už jsi to splnil?

Musím se přiznat, že ještě ne. Ale času je dost a určitě nějakou svačinku ode mě dostanou.

A teď trošku osobně: nemrzí tě, že jsi v roli brankářské dvojky?

Rozhodně ne. V Boleslavi by to bylo stejné. A pořád je lepší, když budeme hrát někde nahoře, než kdybychom se plácali ve spodku tabulky. Pokud se bude dařit, je snazší občas měnit gólmany. A i mě se lépe půjde do branky, když budeme všichni v pohodě, než kdyby vládla nějaká krizová situace. Doufám, že dostanu šanci a ukážu, že chytat umím.

Už za tebou do Ostravy přijala i rodina?

Mám je tady všechny. Není to ale pro ně moc jednoduché. V Boleslavi jsme byli několik let a měli jsme tam spoustu přátel. Tady zatím moc lidí neznáme, ale i to se snad časem změní.